Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lioni przekazali Ogrody

 
Elbląg, Lioni przekazali Ogrody Na zdjęciu od lewej Anna Jęsiak-Suchecka Gubernator Okregu 121 Polska i Iwona Orężak Prezes UTWiON, fot. nadesłana
Rek

Od kilku dni siłownia na świeżym powietrzu dla osób starszych w Parku Traugutta ma swój profesjonalny monitoring. Inwestycja ta była ostatnim etapem projektu Ogrody Zdrowia.

Po zakończonej realizacji Okręg 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions przekazał na rzecz Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych zarówno specjalistyczny zestaw urządzeń do ćwiczeń oraz monitoring siłowni na świeżym powietrzu dla osób starszych.
     Akt Darowizny ze strony darczyńcy podpisała Gubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions – Anna Jęsiak-Suchecka a ze strony obdarowanego – Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Ośób Niepełnosprawnych - Iwona Orężak.
     Pierwszy akt darowizny przekazujący sprzęt do ćwiczeń został podpisany w dniu 5 listopada 2014 roku, a kolejny przekazujący monitoring w dniu 10 lutego 2015 roku. Od teraz jest to własność Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych.
     W ramach projektu w Parku Traugutta stanęło 12 podwójnych urządzeń do ćwiczeń dla osób starszych. Siłownia już służy mieszkańcom Elbląga, w szczególności seniorom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych.
     Zainstalowany monitoring przyczynił się także do poprawy bezpieczeństwa na terenie Parku, z czego zadowolona jest także elbląska Policja. Jak powiedział nam asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu:
     - Z radością przyjmujemy wszystkie inicjatywy, które przyczyniają się do aktywności ruchowej mieszkańców miasta, szczególnie, że jest to siłownia dostosowana dla seniorów. Zainstalowany monitoring z pewnością przyczyni się także do poprawy bezpieczeństwa w Parku. Co prawda nasze doświadczenia z tego typu obiektów świadczą o tym, że mieszkańcy dbają o takie place do ćwiczeń, jednak zawsze mogą zdarzyć się osoby chcące zniszczyć mienie. - podkreślił Krzysztof Nowacki. – Myślę, że sami mieszkańcy korzystający z parkowej siłowni będą czuli się bezpieczniej wiedząc, że jest ona monitorowana - dodaje.
     Jest to pierwsza tak duża inicjatywa i projekt Lions Clubów w Elblągu dofinansowana przez amerykańską Fundację Lions Clubs International Foundation. Autorką projektu i pełnomocnikiem Gubernatora ds. Projektu Ogrody Zdrowia, jest Dorota Wcisła - past prezydent LC Elbląg Truso.
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Czytnik kart kryptograficznych Mini