Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lokator nasz pan

Komercyjna firma zarządzająca w Elblągu gminnym majątkiem mieszkaniowym, otworzyła Biuro Obsługi Mieszkańców przy ul. Kościuszki 48. To pierwszy etap miejskiej reformy zarządzania mieniem komunalnym.

Reforma polega na przekazaniu obowiązków administrowania i technicznego utrzymaniem majątku gminnego komercyjnym firmom. Zarząd Budynków Komunalnych będzie zajmował się np. egzekucją należności, przygotowywaniem planów remontowych i ich finansową realizacją.
     Nowo otwarte biuro chce usprawnić obsługę mieszkańców. Właśnie tam będzie można zgłaszać wszelkie sprawy związane z koniecznymi remontami czy bieżącą eksploatacją budynków i mieszkań.
     - Staramy się stworzyć dla naszych wspólnot mieszkaniowych nową jakość: skończył się czas, że mieszkaniec chodził i szukał; my jesteśmy dla mieszkańców - powiedział dyrektor oddziału Wojciech Pawlak.
     Krakowska firma rozpoczęła działalność w Elblągu w maju br. Znalazła się wśród czterech firm, które zwyciężyły przetarg na zarządzanie mieniem komunalnym w naszym mieście. Ma pod swoją pieczą około 200-u elbląskich wspólnot mieszkaniowych. Są to budynki w rejonie ulic Grunwaldzkiej, Agrikola i Chrobrego.
     - Oczekujemy dobrej i rzetelnej obsługi, a także "gospodarskiego oka" i oszczędności - stwierdziła Czesława Piotrowska, członek zarządu miasta - liczymy też, że dzięki temu poprawi się stan techniczny wielu budynków, często mających długoletnie zaległości remontowe.
     Oferta krakowskiej firmy może być konkurencyjna wobec innych zarządców.
     - Przecież to same wspólnoty mogą wybierać, pod czyim zarządem chcą być - powiedział Romuald Żyłowski, dyrektor ZBK.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • ZBK będzie zajmował się finansową realizacją planów remontowych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Niekumaty(2001-08-10)
 • ZBK nie będzie zajmował się realizacją planów remontowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Oświecony(2001-08-10)
 • Nowo otwarte biuro chce usprawnić obsługę mieszkańców? To od razu zaczęło pracować źle? Dlaczego już nie usprawnia tylko chce?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Chciejski(2001-08-10)
 • To coś nowego, że Właśnie tam będzie można zgłaszać wszelkie sprawy związane z koniecznymi remontami czy bieżącą eksploatacją budynków i mieszkań. Bo do tej pory to się takie żeczy zgłaszało w stolycy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Warszawiak(2001-08-10)
 • Krakowska firma? A w Elblągu 25% bezrobocia! Same głąby na pośredniaku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kapusta(2001-08-10)
 • Oczekujemy dobrej i rzetelnej obsługi, a także "gospodarskiego oka" i oszczędności - stwierdziła Czesława Piotrowska. A co Pani Piotrowska robiła do tej pory? Pozwalała niegospodarnie traktować mienie komunalne?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Skandalista(2001-08-10)
 • Ten artykół jest bardzo źle napisany. Proszę o zwrot wirszówki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Księgowy(2001-08-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej