Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Losowali, kto zasiądzie w komisjach referendalnych

 
Elbląg, Losowali, kto zasiądzie w komisjach referendalnych Maciej Cichosz podczas losowania (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

6 września odbędzie się ogólnopolskie referendum, w którym Polacy odpowiedzą na trzy pytania. Dzisiaj poznaliśmy składy komisji referendalnych, które przeprowadzą głosowanie w Elblągu.

Polacy, którzy pójdą 6 września do urn, będą odpowiadać „tak” lub „nie” na następujące pytania:
     1. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?
     2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
     3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?
     Dziś poznaliśmy składy obwodowych komisji, które będą czuwać nad przebiegiem głosowania w Elblągu. Do pracy w 62 komisjach 19 organizacji zgłosiło 667 kandydatów, o ponad sto więcej niż potrzeba. Dlatego konieczne było losowanie miejsc, które trwało około dwóch godzin.
     - Liczba osób w komisji określonej przez ustawodawcę wynosi od 7 do 9 osób. W każdym zespole obowiązkowo musi uczestniczyć jeden pracownik urzędu. Wybieraliśmy dziś 8 osób do każdej komisji, ponieważ jedna osoba jest już z góry wyznaczona przez prezydenta. Łącznie w naszym mieście pracę przy referendum podejmie 558 osób - tłumaczy Maciej Cichosz, dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Elblągu.
     Lista osób, które zostały zaangażowane do pracy w komisjach, zostanie ogłoszona publicznie w piątek na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w zakładce "Referendum 2015". - Dopiero lista podpisana przez prezydenta stanie się formalnym dokumentem. W piątek rano jestem umówiony z panem prezydentem i zaraz po spotkaniu udostępnimy listę na widok publiczny - dodaje Maciej Cichosz. - Podczas dzisiejszego losowania mieliśmy wyjątkowo dużo podmiotów uprawnionych do zgłaszania swoich kandydatów. Szczerze mówiąc, spodziewaliśmy się jeszcze większego zainteresowania elblążan pracą w komisjach. Mamy nadzieję, że wybrańcy podejdą do swojej pracy sumiennie i stawią się w pełnych składach 6 września - dodaje Maciej Cichosz.
     Członkowie komisji referendalnych za swoją pracę, w zależności od funkcji, otrzymają od 140 do 160 zł. Lokale referendalne będą czynne w godz. 6-22.
Michał Skorupa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • T N T - wysadźmy ten system 6go września!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  oburzony(2015-08-12)
 • 1.TAK 2.NIE 3.TAK
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  Wyborcy(2015-08-12)
 • NIe, NIe, Tak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  n,.,..(2015-08-12)
 • 1.A jak dokładnie mają działać te jowy? 2.A jak wygląda dotychczasowy sposób finansowania partii z budżetu? 3.Ale ocb??? Referendum jak zwykle z d. .y. Ktoś by wytłumaczył jak to puki co funkcjonuje i co się zmieni gdy się zagłosuje na tak lub nie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  aleocb(2015-08-12)
 • MariuszLewandowski-Fc Kolego - JOWy to to co było za Rzeczypospolitej - jeden poseł z jednej ziemi. Ma być znany z imienia i nazwiska masz wiedzieć kto był jego ojcem i jak traktuje swoje dzieci. Masz mieć w nim pomoc i to tobie ma on służyć i ty go oceniasz na równi z innymi co go wybrali. Finansowanie partii to dupa - brak kasy na zasiłki a jest kasa na cygara Tuska sukienku jego żony i czeredą ochroniarzy Kaczyńskiego - za to właśnie płacisz bo tak działa ten system. Jesteś " dzikiem " z pracy którego żyją żerujący na tobie politycy i ich przydupasy w różnych organizacjach czy spółeczkach. Pasuje ci to ? To zostań w domu i dalej utrzymuj czeredy nierobów - ja wiem lepiej na co wydać moją forsę. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 8
  MariuszLewandowski-Fc(2015-08-12)
 • Moja znajoma od 2o lat ciągle jest wylosowywana na każde wybory, dziwne, prawda?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 1
  hihi(2015-08-12)
 • Szczyt głupoty w wykonaniu tego jegomościa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2015-08-12)
 • czy znow dostali sie wszyscy ludzie koalicji PIS-SLD?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2015-08-12)
 • a kiedy i gdzie były zapisy kandydatów do zasiadania w komisji??? jak to się odbywa, że nikt nic nie wie, a tu nagle mówią, że odbyło się losowanie składów komisji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  dziwne(2015-08-12)
 • MariuszLewandowski-Fc Dziwne pytanie - poprzednia sobota niedziela poniedziełek i wtorek trwały zapisy o czym informowały wszystkie portale internetowe w Elblągu. No co ślepemu oczy ? Tym razem wiekszość składu komisji to ludzie dlelegowani przez komitety obywatelskie - Wolny Elbląg złozył 4 listy razem 171 osób Kolega Adrian Meger jedną Pan Opaczewski o ile kojarzę jedną. Niestety ja przy losowaniu odpadłem, ,, ,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 3
  MariuszLewandowski-Fc(2015-08-13)
 • do dziwne - gdybyś czytał nie tylko "Pudelka" to byś wiedział co dzieje się w mieście
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2015-08-13)
 • TNT!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2015-08-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku