Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Magiczny świat książek

Elbląg, Magiczny świat książek Zajęcia w Pracowni Papieru Artystycznego (fot. Kamil Kamiński).

Pracownia Papieru Artystycznego działająca w Bibliotece Elbląskiej zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w zajęciach warsztatowych wprowadzających w świat książek. Będzie można własnoręcznie przygotować kartkę świąteczną lub imieninową, zilustrować książkę, wykonać ozdobniki niczym ze średniowiecznej kroniki.

Bogata i bardzo interesująca oferta warsztatowa skierowana jest do przedszkoli i szkół, po to, by wprowadzić dzieci i młodzież w świat książki oraz zapoznać z nowymi, ciekawymi technikami plastycznymi. Zajęcia warsztatowe noszą tytuły: „Książka średniowieczna”, „Książkowe wariacje”, „Papierowe cuda”, „Średniowieczne skryptorium”, „Papierowy misz-masz”, „Ręczne czerpanie papieru”, „Papier mache”.
     Spotkania odbywać się będą w piwnicach Biblioteki Elbląskiej, w pomieszczeniu stylizowanym na średniowieczne skryptorium, w którym uczestnicy poczują klimat epoki i warunki pracy ówczesnych skrybów.
     
     Książka średniowieczna
     Planowane są dwa dwugodzinne spotkania, podczas których uczniowie zgłębiają techniki związane z wykonaniem średniowiecznego kodeksu. Każdy uczestnik zaczyna warsztaty od zaczerpnięcia papieru, poznaje techniki zdobienia i ilustrowania książek (ilustracje w oparciu o legendy elbląskie), zszywa wcześniej zaczerpnięte ozdobione karty i kończy zajęcia na wykonaniu bogato zdobionej obwoluty.
     Opłata za dwa dwugodzinne (chodzi o godziny lekcyjne) zajęcia - 5 zł od osoby.
     
     
     Blok dwóch warsztatów w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych każdy. Podczas tych warsztatów uczniowie tworzą nowoczesną, awangardową książkę. W trakcie pierwszego spotkania własnoręcznie będą czerpali kilka kartek papieru z różnymi „dodatkami”, takimi jak suszone kwiaty i zioła, tworzącymi nowe walory artystyczne papieru. Na kolejnym spotkaniu ozdobią je ilustracjami, posługując się np. techniką kolażu, grafiką, malarstwem itp. Podczas tych zajęć uczniowie mogą wykorzystywać do zdobienia kartek piórka, korę drzew, koraliki i inne ciekawe materiały. Następnie uczestnicy warsztatów zszywają kartki i wykonują niepospolitą oprawę książki.
     Opłata za dwa dwugodzinne spotkania - 5 zł od osoby.
     
     Papierowe cuda
     Jedno spotkanie w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Podczas zajęć uczestnicy wykonują okolicznościowe kartki np. świąteczne, imieninowe, urodzinowe czy zaproszenia. Materiały wykorzystane na zajęciach to papier czerpany, kolorowy karton, suszone rośliny, tkaniny. Powstałe w ten sposób kolaże są efektownym prezentem, a w dzieciach rozbudzają wyobraźnię i twórcze myślenie.
     Opłata za spotkanie - 3,50 zł od osoby.
     
     Średniowieczne skryptorium
     Jedno spotkanie w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Na zajęciach uczestnicy na ręcznie czerpanej kartce wykonują inicjał, czyli bogato zdobioną literę.
     Opłata za spotkanie - 3,50 zł od osoby.
     
     Papierowy misz-masz
     Jedno spotkanie w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Na zajęciach uczestnicy samodzielnie czerpią papier z dodatkiem suszonych kwiatów, ziół itp.
     Opłata za spotkanie - 3 zł od osoby.
     
     Ręczne czerpanie papieru
     Jedno spotkanie w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Pokaz ręcznego czerpania papieru oraz samodzielne wykonanie przez każdego z uczestników kartki papieru.
     Oplata za spotkanie - 2 zł od osoby.
     
     Papier mache
     Dwa spotkania w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z ciekawą techniką wytwarzania form przestrzennych z masy papierowej. Technika ta jest wykorzystywana m.in. w teatrze do wykonywania masek, elementów dekoracji. Na pierwszym spotkaniu uczniowie wykonują drobne rzeźby i figurki, które na następnych zajęciach pokrywają farbami.
     Opłata za dwa dwugodzinne spotkania - 4 zł od osoby.
     
     Grupy warsztatowe nie mogą liczyć więcej niż 25 osób. Zgłoszenia do udziału w zajęciach przyjmowane są pod numerem tel. 055 611 00 50, 60 wew. 223, pocztą elektroniczną: ewa.p@bibliotekaelblaska.pl lub osobiście w Pracowni Papieru Artystycznego Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7 (III piętro).
     

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna III