Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mają dość myjni

Elbląg, Mają dość myjni Mieszkańcy pobliskich domów cierpliwie znosili sąsiedztwo myjni, ale teraz czara goryczy się przelała

Częste mycie skraca życie – kto nie pamięta tego żartobliwego powiedzenia z dzieciństwa? Mieszkańcom ulicy Pomorskiej i Wiślickiej wcale jednak do śmiechu nie jest. A przyczyną jest samochodowa myjnia, czynna 24 godziny na dobę, tuż pod ich oknami.

To druga tak nowoczesna, samoobsługowa myjnia samochodowa w Elblągu. Powstała w ubiegłym roku tuż przy Gildii Kupców Żuławskich. Mieszkańcy pobliskich domów cierpliwie znosili jej sąsiedztwo, ale teraz czara goryczy się przelała.
     - Czy gdyby tutaj mieszkał ktoś z władz miasta, to by pozwolił, by w sąsiedztwie jego domu było tak uciążliwe sąsiedztwo? - pyta Jerzy Kubicki, jeden z mieszkańców ulicy Wiślickiej, którego działka sąsiaduje z myjnią. - Myjnia wytwarza duży hałas i zapachy, które wąchamy przez 24 godziny na dobę. Na dodatek w nocy wielu kierowców myjących auta zachowuje się bardzo głośno.
     Z kolei kierowcom we znaki dają się... znaki zakazu postoju i zatrzymywania się. Każdy, kto stanie w kolejce do myjni, łamie przepisy. Na dodatek blokuje przejazd innym kierowcom, bo wąska uliczka jest dwukierunkowa. Policja często wystawia tutaj mandaty.
     Urzędnicy tłumaczą, że myjnia powstała zgodnie z przepisami. Ale czy zgodnie ze zdrowym rozsądkiem? Obiecują, że znajdą rozwiązanie, które zadowoli wszystkie strony sporu. W najbliższym czasie ma dojść do spotkania właściciela myjni z prezydentem Elbląga. A mieszkańcy już zapowiadają, że będą walczyć o swoje prawa. Zażądają od inspektorów ochrony środowiska ponownych badań poziomu hałasu.
     
     Więcej w materiale filmowym
     
GR, Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Aby zmniejszyć występujacy hałas, trzeba po prostu zamontować ekrany, które powinny poprawić sytuację. Osobiście jestem za tym, żeby myjnia została.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2010-03-26)
 • O jej, ojej jaka afera. Znalazł sie jeden co wącha a nie ma samochodu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  agenciura(2010-03-26)
 • To co w końcu przeszkadza smród czy hałas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2010-03-26)
 • Przykład omawianej tu myjni nie jest jedynym błędem elblšskich planistów miejskich. Takie usytuowanie myjni jest nie tylko sprzeczne ze sztukš rzetelnego planowania, ale kłóci się ze zdrowym rozsšdkiem. Kto o zdrowych zmysłach dopuszcza do wydania zgody na budowę takiego obiektu na terenie otoczonym z dwóch stron, i to tak blisko, budynkami mieszkalnymi? Jak to się stało, że Architekt Miejski wydała zgodę na budowę myjni dla projektu, który nie przewidywał miejsca na oczekiwanie samochodów w kolejce. Myœlę, że Urzšd Miejski powinien wyjaœnić kto był projektantem tego obiektu. Myœlę, że nazwisko architekta może rzucić sporo nowego œwiatła na ten niefortunny przypadek. Idę o zakład o butelkę dobrej whisky, że projektował to architekt blisko zwišzany ze œrodowiskiem urzędników naszego elblšskiego Wydziału Architektury i Planowania Przestrzennego. Myœlę, że wiele osób w tym mieœcie wie co się tam dzieje i zdaje sobie sprawę z tego jak sš wydawane zgody na budowę. Pora w tym roku rozbić ten nazbyt dobrze zakonserwowany układ. Wybory samorzšdowe będš ku temu najlepszš okazjš. Warto byłoby wycišgnšć na œwiatło dzienne pozostałe przypadki ignorancji miejskich urbanistów i architektów. W Elblšgu aż roi się od takich błędów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  fido-dido(2010-03-26)
 • tam jest spory kawałek ziemi, i tak coś tam jeszcze postawią. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-03-26)
 • Prowadzę działalność na pasażu obok Gildii. Cieszę się, że ta myjnia istnieje, bo zwiększa ruch w naszym sąsiedztwie. Niestety klienci mają poważne problemy z wjechaniem oraz wyjechaniem z parkingu, ponieważ niejednokrotnie potrafi być zastawiony kolejką do myjni na całej jego długości. A z kolei od strony pasażu, dostawcy nie mają jak podjechać i rozładować towaru. Wina nie leży po stronie firm, Gildii, kierowców, ani Policji, a nawet właściciela, przypuszczam że sam nie spodziewał się takiego ruchu na myjni. W tej sytuacji winnym będzie właściciel myjni lub właściciel wolnej przestrzeni (Urząd Miasta), bo jak najszybciej powinni zrobić miejsce dla oczekujących aut. A teraz jak widać doszedł problem ze strony mieszkańców. Jest to utrudnienie naprawdę dla wszystkich stron. Proszę wszystkich, aby spojrzeli na ten problem obiektywnie, czyli z punktu widzenia każdej ze stron. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  szczery obiektywizm(2010-03-26)
 • po prostu ktos wzial w lape za taki projekt. To normalne w tym miescie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2010-03-26)
 • I jak zwykle w naszej wiosce jeśli ktoś ma dobry pomysł i robi kasę, staje się wrogiem-sąsiadów, policji, przechodniów. .. Głąbowi zza płotu przeszkadza zapach szamponu do mycia auta. Ludzie, przecież to kpina. Najlepiej pozamykać wszystko i wszyscy na zasiłek. W całej Europie są takie myjnie, niekiedy w pobliżu domów i tam to nikomu nie przeszkadza. U nas największy problem pojawia się jak komuś się coś udaje. Radość jest jak ktoś się potknie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  kmaa(2010-03-26)
 • @kmaa: W całej Europie? Po tym co piszesz wnoszę, że z wioski Elbląg w życiu nosa nie wyściubiłeś. Pojeździj sobie po świecie i porównaj rozwiąznania urbanistyczne tam i u nas. W jednym masz rację - tu wszyscy na tej myjni robią biznes: miasto, bo sprzedało działkę, okoliczni sprzedawcy, bo wzmożył się ruch, własciciel myjni, bo ma klientów i nawet policja, bo wystawia mandaty kierowcom czekającym na swoja kolejke do myjni w niedozwolonym miejscu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  M.K-S.(2010-03-26)
 • Panie Fido! Pan ma dużo czasu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  agenciura(2010-03-26)
 • Ale głupi Pan nie jest
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  agenciura(2010-03-26)
 • myju, myju. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  bob umyty(2010-03-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa 290x260 cm - Tropiki
Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy
Naklejki na meble
Fototapety dziecięce