UWAGA!

Małe roboty uczą kosmicznie

 Elbląg, Lekcja robotyki w SP 19 bardzo przypadła do gustu trzecioklasistom
Lekcja robotyki w SP 19 bardzo przypadła do gustu trzecioklasistom (fot. AD)

Photon przemierzył drogę od Słońca do ostatniej planety w Układzie Słonecznym. Jak robot odnalazł cel? Pomogli mu w tym trzecioklasiści z SP nr 19 w Elblągu, podczas dzisiejszej (13 lutego), pokazowej lekcji robotyki. O nudzie nie było mowy. Zobacz fotorelację.

Dzięki środkom miejskim oraz wkładzie własnym rady rodziców, Szkoła Podstawowa nr 19 w Elblągu zakupiła pięć robotów Photon wraz z tabletami. Po co?
       - Zajęcia z robotami mają uczyć logicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji, koncentracji, no i oczywiście podstaw programowania - wyjaśniała Monika Komoń, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej SP nr 19.
       Dziś pierwsza lekcja - można powiedzieć astronomii - podczas której prym wiódł robot, ale nauka nie wchodziła do głowy mechanicznie.
       - Uczniowie mieli za zadanie zakodować drogę robota od Słońca do ostatniej planety w Układzie Słonecznym - opowiadała nauczycielka. - Najpierw przeczytali tekst, potem odpowiadali na pytania, a następnie programowali trasę na tablecie i w ten sposób photon trafił do celu. Na koniec podsumowaliśmy zajęcia, a dzieci powiedziały czego się nauczyły.
       No właśnie, czego?
       - Dzisiejsza lekcja z robotami bardzo mi się podobała - przyznał Cezary, uczeń kl. III b. - Można się przy tym rozwijać. Praca z robotami uczy myślenia, bo żeby zaprogramować photona trzeba się wczuć w jego rolę - z pasją opowiadał jego kolega z klasy Kuba.
       Roboty z radością "powitał w gronie pedagogicznym" dyrektor SP 19 Edward Pietrulewicz:
       - To jest bardziej atrakcyjna forma edukacji niż tłumaczenie i pokazywanie obrazków - mówił. - My uczyliśmy się pisząc na tablicy, potem trzeba było wszystko powtórzyć w domu i odrobić lekcje. Teraz dziecko, które przyswaja wiedzę za pomocą dotyku, podchodzi do procesu poznawczego emocjonalnie, więcej na tym korzysta - dodał dyrektor Pietrulewicz. - Pokazaliśmy dyrektorom innych szkół, że można uatrakcyjnić w zasadzie każde zajęcia i to całkiem niedużym kosztem - przekonywał. - Jeden robot (photon) wraz z tabletem kosztuje 1300 zł. To nie jest jakaś przeraźliwa kwota, tym bardziej, że jeden photon wystarczy do przeprowadzenia lekcji z grupą 20 dzieci.

Sebastian Wiśniewski

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama