Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Manifestacja bez zgody

Elbląg, Manifestacja bez zgody

Zaplanowana na jutro w Elblągu ogólnopolska manifestacja Solidarności jest - według nowych przepisów ustawy o ruchu drogowym - nielegalna. Prezydent Elbląga nie wyraził na nią zgody, ale związek zapowiada, że protest się odbędzie.

Solidarność zgłosiła chęć organizacji ogólnokrajowego protestu 5 września i wówczas od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie otrzymała opinię pozytywną, jednak z zastrzeżeniem, że wchodzą nowe przepisy prawa o ruchu drogowym. Teraz okazało się, że w świetle obowiązującej od 12 września nowelizacji ustawy, związek nie może zorganizować manifestacji, bo nie dostarczył niezbędnych i wymaganych ustawą dokumentów. Stąd też prezydent nie mógł wyrazić zgody na tę manifestację.
     - W przeciwnym wypadku prezydent złamałby prawo - powiedziała Agnieszka Staszewska, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.
     Nowelizacja ustawy o ruchu drogowym znacznie utrudnia możliwość organizowania manifestacji. Trzeba m.in. zgłosić ten fakt miesiąc wcześniej, przedstawić osoby odpowiedzialne za przebieg wiecu, określić w minutach czas przejścia przez określone ulice, a nawet zaprojektować zmiany w organizacji ruchu na czas manifestacji.
     Szef elbląskiej Solidarności Mirosław Kozłowski stwierdził, że wcześniej nie wiedział o tych zmianach, a teraz jest już za późno.
     - Dotychczas było tak, że chęć zorganizowania manifestacji wystarczyło zgłosić tydzień wcześniej.
     Możliwe, że trasa manifestacji zostanie skrócona lub że nawet zostanie zorganizowany tylko wiec na Placu Konstytucji.
     Alina Zając, rzeczniczka elbląskiej policji powiedziała, że chociaż nie ma zgody prezydenta na ten protest, policjanci będą go zabezpieczać. Na pytanie, czy jest możliwe, by w związku z tym policja użyła siły do rozpędzenia demonstrantów, Alina Zając odpowiedziała: "Nie mam informacji co do dalszych kroków".
     Elbląska manifestacja jest drugą spośród trzech, które organizuje w Komisja Krajowa Solidarności. Do Elbląga ma przyjechać kilka tysięcy związkowców. Manifestacja ma odbyć się pod hasłami obrony miejsc pracy i przeciw łamaniu praw pracowniczych.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • I znowu burdel i zadyma. Ciekawe to zapłaci za ewentualne szkody i zniszczenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czytelnik(2003-09-15)
 • I znowu burdel i zadyma. Ciekawe kto zapłaci za ewentualne szkody i zniszczenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czytelnik(2003-09-15)
 • Podatnicy - czyli wszyscy tylko nie związkowcy bo to ich nie dotyczy, a że policjanci pobici budynki zdewastowane to przecież tylko i wyłącznie wina rządu !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  TOM(2003-09-15)
 • Ja się tylko boję powtórki z Warszawy!!! Kilka tysięcy związkowców? Jeśli w regionie "X" metody siłowe są na porządku dziennym i tacy ludzi do Elbląga przyjadą, to pewnie żaden z nich nie będzie się zastanawiać nawet chwile, żeby walnąć kamieniem czy petardą. Ojjjjjjjj.. jutro może być cieplutko w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-09-15)
 • Panie Kozlowski niech pan uwaza bo to pan bedzie odpowiadal za ewentualne szkody! Ja nie popuszczę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-09-15)
 • Słusznie, słusznie Panie Kozłowski - tylko nie ten aders, właściwy to Gdańsk ul. Polanki...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Karol(2003-09-15)
 • A żeby was co tu takie głupoty co tu wpisujecie z pracy zwolnili na zbity pysk mądrale zasmarkane, a jak jetescie na swoim to zeby was zus i us zjedli do ostatniego grosza. Moze wtedy bedziecie myslec szerzej bo narazie wasze horyzonty myslowe nadają się do poszerzenia ... bejsbolem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wqrwiony na etacie(2003-09-15)
 • Łaskawy " wqrwiony na etacie" tak się składa, że nie czas płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba myśleć przed, a nie po. Ta przyadłość (myslenia po) jest zgodna ze znana fraszką "Mądry Polak po szkodze, dzis nowe przyśłowie w modzie, tak przed jak i po szkodzie głupi". A kto Łaskawco optował i gardłoweał za prywatyzacja i reaztrukturyzacją jak nioe działacze zwązkowi z "S". Czy nikt sobie nie zdawał sprawy, co to jest R E S T R U K T U R Y Z A C J A ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Karol(2003-09-15)
 • Gdyby Miller rządził słusznie, a Słonina zają się sprawą Hetmana (czyli sprawował obowiązki prezydenta miasta) to manifestacji by nie było !!! Teraz to p. Słonina ustawą się zasłania - godne pogardy !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obserwator(2003-09-15)
 • a moim zdaniem częśc komentatorów nigdy nie zaznała dłuższej biedy i dlatego sie dziwi pewnym irracjonalnym zachowaniom manifestujących.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  swiadek(2003-09-15)
 • Te głupoty co piszą Ci przeciw manifestacji, to tylko pokazują jacy są ograniczeni. Jak sami dostaną po dupie od swoich pracodawców to inaczej będą śpiewać. A w jaki inny sposób można domagać się swoich praw, co mamy wszyscy wziąść się za terroryzm i nastraszyć tych na szczycie władzy? Przecież jeśliby w latach 80 nie było manifestacji, to nadal byśmy dziś byli komucho-socjalistami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Arti(2003-09-15)
 • Wiesz czasami ich pseudo mądrość nakazuje im węszyć podstęp i wpływy kogokolwiek we wszystkim. Arti ja doskonale to rozumie. Rozumie przede wszystkim ludzi, co nie są pewni dnia następnego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  swiadek(2003-09-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny