Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Maria Kosecka odchodzi z klubu radnych PO

 
Elbląg, Maria Kosecka odchodzi z klubu radnych PO
Maria Kosecka (fot. arch. AD)
Rek

- Nie należę do żadnej partii i nie jestem zainteresowana działalnością partyjną. Niestety takie zjawisko zaczęło dominować w Klubie, którego dotąd byłam członkiem, dlatego rezygnuję z członkostwa w Klubie Radnych PO i zamierzam odtąd pracować na rzecz dobra wspólnego, jako radna niezależna - piszę w swoim oświadczeniu Maria Kosecka.

Jestem radną Rady Miejskiej już piątą kadencję. W ciągu całego okresu pełnienia tej funkcji działałam na rzecz rozwiązywania problemów społecznych, w tym związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta. Moje inicjatywy zyskały uznanie społeczeństwa, o czym świadczą wyniki ostatnich wyborów samorządowych.
     Wyznaję w swoim postępowaniu zasadę czynienia z władzy instrumentu umożliwiającego wpływanie na poprawę bytu mieszkańców. Władza taka musi być sprawowana z pokorą i w interesie ludzi, a nie dla samej władzy i podziału „łupów”. Z takim podejściem się nie godzę i wręcz czuję obrzydzenie. Piastowane funkcje i stanowiska muszą być tylko i wyłącznie środkiem do realizacji programów i celów zakładających poprawę bytu obywateli. Jesteśmy przecież ich mandatariuszami i nie możemy wykorzystywać powierzonej nam misji do zaspokajania własnych aspiracji i potrzeb materialnych. Nie może również być tak, że w systemie demokratycznym liderzy partyjni zawłaszczają dla siebie całą decyzyjność, pomijając zdanie pozostałych. Mamy wówczas do czynienia nie z grupą, czy też klubem, ale autokratycznym partyjniactwem, na który nie mogę przystać.
     Silne poparcie otrzymane od społeczeństwa jest wystarczającym mandatem do należytego wypełniania obowiązków radnej i jestem przekonana, że pomimo braku przynależności klubowej znajdzie należyte uznanie i wsparcie samorządowych władz miasta.
     Kandydując z listy Platformy oczekiwałam innego stylu rządzenia w partii, zwłaszcza szerokiej i swobodnej debaty, gdzie każdy głos się liczy, bo przede wszystkim liczy się dobro mieszkańców Elbląga. A przede wszystkim oczekiwałam mechanizmów, które by zdecydowanie hamowały wyniesione z socjalizmu skłonności roszczeniowe a promowały ciężko pracujących, aktywnych i zaradnych.
     Zapewne pojawią się zarzuty, że otrzymałam mandat dzięki logo PO, jednak uważam za zasadne zauważyć, że na osiągnięty wynik zapracowałam przede wszystkim własną pracą, nie tylko w okresie kampanii wyborczej, ale pracą dla dobra mieszkańców na co dzień. Wspaniały wynik, który osiągnęliśmy w okręgu nr 2 (przypomnę tylko, że pokonaliśmy naszego głównego konkurenta PiS) możliwy był do osiągnięcia dzięki ogromnej pracy zespołowej. Jako lider tego zespołu czuję się w obowiązki zapewnić wszystkich, że nasze zamierzenia są nadal aktualne i stawiam swoją osobę do dyspozycji w ich realizacji.
     Deklaruję współpracę ze wszystkimi radnymi w sprawach ważnych dla elblążan oraz zapraszam do współdziałania również osoby spoza rady".
Maria Kosecka, radna niezależna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • brawo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 11
  (2014-12-19)
 • O to jak naiwniacy i chłopcy w krótkich spodenkach wpuścili lisa do kurnika, a teraz zdziwieni i zong?! Co na to Gelert też popiera Maryche? No to się zastanówcie dlaczego! Tacy duzi, a na temat polityki pojęcia żadnego, żadnego wyciągnięcia wniosków z 2010,2013 i 2014 roku?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18 10
  Prorok.Igor(2014-12-19)
 • Pani Mario jest pani ofiarą cichego POPiSu jak ktoś już napisał i prywaty JW z cichym poparciem Prota. W tej sytuacji miała Pani tylko jedno wyjście popieram. Zaprzeczanie POPiSu nie ma sensu bo działania to potwierdzają. Nic dobrego dla miasta z tego nie wyniknie. Powołanie Bo. .. .ki to kolejna porażka podobnie było za Nowaczyka młodzi zdolni ale nie przygotowani do pełnienia funkcji. Brak doświadczenia to ich podstawowa cecha. Referendum coraz bliżej. Elbląg ma pecha niestety.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 8
  fig(2014-12-19)
 • Pani Kosecka przyznaje, że jedynie praca zespołowa przynosi efekty /m. in. osiągnięty wnik wyborczy/. A odejście z klubu PO to jest efektywne czy efektowne działanie pani Radnej. Czas pokaże.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 7
  wiza(2014-12-19)
 • PO w Elblągu rozwaliła pani poseł. Wycięła wszystkich, żeby nie było konkurencji. Smutne, nawet Marysie to spotkało. A zaczęło się od współpracy z Penkalskim i Kuchejdą przed referendum, żeby wyciąć Nowaczyka. Poczytajcie wypowiedzi, komentarze i przejrzyjcie zdjęcia np. z jej sztabu wyborczego w 2013 r. Smutne, ale prawdziwe. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 4
  popopowiec(2014-12-19)
 • i tak to w maglu bywa gdy nie staje plotek. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 3
  AMalejużniekoniecznie(2014-12-19)
 • ssssswwwwwiiiiieeeeetttttaaaaa mmmmmaaaaarrrrryyyyyjjjjjaaaaa jjjjjeeeeezzzzzuuuuusssss mmmmmaaaaarrrrrjjjjjaaaaa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 7
  janchrzciciel(2014-12-19)
 • Czemu Pani Maria nie odeszla z PO przed wyborami ????? bo by się nie dostala do koryta :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39 7
  ajak(2014-12-19)
 • to zostało psl lub sld ale to ostatnie chyba za słabe dla Maryji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 4
  (2014-12-19)
 • cóż jeszcze zostało pani Mario żeby skutecznie walczyć w obronie ciemnego ludu, sld czy lsd?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 8
  upsala(2014-12-19)
 • Mam na imię Maria. .. i karmicznie jestem kobietą walczącą-sama przeciw hordzie wilków, a teraz partyjniakami z PO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 6
  (2014-12-19)
 • PO wysurało ją :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  hehehehe(2014-12-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Czytnik kart kryptograficznych
Domena funkcyjna .com.pl