Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Marszałek otrzymał decyzję Komisji Europejskiej

 
Elbląg, Marszałek otrzymał decyzję Komisji Europejskiej fot. nadesłana
Rek

Podczas wczorajszej gali otwarcia nowej perspektywy finansowej UE marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin otrzymał z rąk komisarz UE Coriny Cretu oraz minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak decyzję Komisji Europejskiej dotyczącą zatwierdzenia regionalnego programu operacyjnego na lata 2014-2020.

W uroczystości wzięła udział premier Ewa Kopacz, komisarz UE Elżbieta Bieńkowska oraz przedstawiciele polskich województw. W nowej perspektywie unijnej więcej środków dzielonych będzie z poziomu regionów.
     - W nowym regionalnym programie operacyjnym mamy do wykorzystania ponad 1 mld 727 mln euro unijnego wsparcia. Szacujemy, że wygeneruje to inwestycje o wartości ok. 3 mld euro – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin - Priorytetami w najbliższych siedmiu latach będą głównie wzrost gospodarczy regionu, podniesienie konkurencyjności naszych firm i tworzenie nowych miejsc pracy.
     Program podzielono na kilka osi tematycznych dotyczących m.in. wsparcia gospodarki, rynku pracy, środowiska naturalnego, czy infrastruktury transportowej.
     - Ponad 320 mln euro trafi do osi Inteligentna gospodarka Warmii i Mazur. Ze środkami krajowymi suma ta wzrośnie do blisko 380 mln euro – mówi marszałek Brzezin
     Nadal znaczącą część budżetu programu pochłoną wydatki na modernizację dróg. Z wkładem unijnym i środkami krajowymi to ponad 230 mln euro. Na działania z zakresu ochrony środowiska i racjonalnego wykorzystania zasobów bogactwa wód i lasów pula środków unijnych przekroczy 100 mln euro. Przewidziano też wsparcie obszarów wymagających rewitalizacji. Na ten cel samorząd województwa przeznaczy około 65 mln euro. Na działania z zakresu podniesienia efektywności energetycznej regionu wkład unijny wyniesie blisko 268 mln euro.
     Województwo warmińsko-mazurskie, podobnie jak cztery inne regiony, skorzysta także ze specjalnego programu Polska Wschodnia, którego pula przekracza 5 mld euro.
     
     
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA