Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Turkusowy Elbląg Turkusowy Elbląg

Matura 2006

4 maja do egzaminu maturalnego z języka polskiego przystąpi ponad półtora tysiąca absolwentów 14 elbląskich szkół ponadgimnazjalnych. Jeśli doliczyć jeszcze do tej grupy 200 osób zaliczających tzw. egzamin dojrzałości, to razem stworzą oni całkiem pokaźną grupę zestresowanych młodych ludzi.

Matura w Elblągu wygląda dokładnie tak samo jak w całym kraju. Przystępujący do niej absolwenci mają do zaliczenia obowiązkowe trzy egzaminy pisemne: inauguracyjny z języka polskiego, z języka obcego i z dowolnego, wybranego przedmiotu. Wszyscy muszą zdawać język polski i obcy. Ponad 85 proc. maturzystów wybrało angielski, a np. francuski tylko sześcioro. Wśród wybranych przedmiotów najbardziej popularne są biologia, geografia, matematyka i wiedza o społeczeństwie.
     Wyniki egzaminów ocenią egzaminatorzy zarejestrowani przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży. Będzie też część ustna oceniana w szkole.
     552 maturzystów zdecydowało się zdawać dodatkowe egzaminy, oprócz tych trzech obowiązkowych. Większość wybrała tylko jeden dodatkowy przedmiot, 90 - dwa, a pięciu absolwentów podejmie trud zaliczenia aż trzech. Najczęściej decydowali się na fizykę, chemię i wiedzę o społeczeństwie.
     Na wyniki pisemnych egzaminów maturalnych przyjdzie im poczekać długo, bo aż do połowy lipca. Tylko o tym, jak zdali egzaminy ustne, dowiedzą się jeszcze tego samego dnia.
     

Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem