Poniedziałek 18-02-2019, imieniny Bernardety, Konstancji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mazury Cud Natury - rusza wojewódzki konkurs dla szkół

Telewizory LCD i projektory multimedialne dla szkół oraz aparaty fotograficzne, MP4 i MP3 dla uczniów - to nagrody w wojewódzkim konkursie na przeprowadzenie kampanii promującej Wielkie Jeziora Mazurskie w światowym plebiscycie na Nowe 7 Cudów Natury. Konkurs rozpoczął się dziś (26 kwietnia).

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz organizacji młodzieżowych. Jego organizatorem jest Samorząd Województwa, patronem Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, a fundatorem nagród - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
     - Chcemy przez konkurs osiągnąć kilka celów - mówi Jacek Protas, marszałek województwa. - kreować wśród młodzieży postawę proekologiczną i zachęcić do udziału w życiu społeczeństwa obywatelskiego. Aktywne włączenie się w akcję ma też pogłębić wiedzę dzieci i młodzieży na temat ochrony dziedzictwa przyrodniczego Warmii i Mazur oraz umocnić przekonanie, że Wielkie Jeziora Mazurskie są jednymi z najpiękniejszych zakątków Polski. Z drugiej strony, zachęcamy do udziału w promocji Wielkich Jezior Mazurskich w światowym plebiscycie na Nowe 7 Cudów Natury.
     Konkurs pod hasłem „Mazury Cud Natury” odbywa się w czterech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne oraz organizacje młodzieżowe. Do konkursu mogą się zgłaszać 10-osobowe grupy, które między 26 kwietnia a 7 lipca 2009 roku przeprowadzą na terenie swojej miejscowości kampanię zachęcającą do oddania głosu na Mazury w światowym plebiscycie szwajcarskiej Fundacji „New7Wonders”.
     - Liczymy na niestandardowe kampanie - mówi Jacek Protas. - Dzieci i młodzież mają najlepsze pomysły w tego typu akcjach. Proponujemy przeprowadzenie majówek, biegów szkolnych, happeningów, festynów pod hasłem „Mazury Cud Natury”, podczas których rozdawane będą ulotki zachęcające do głosowania oraz ustawione stoiska komputerowe, by ułatwić głosowanie przybyłym na spotkania. Chcemy, aby młodzież dotarła przede wszystkim do swoich rodzin, przyjaciół i znajomych. Dzięki poczcie elektronicznej, komunikatorom internetowym oraz telefonii komórkowej informacja o głosowaniu może objąć nie tylko nasze województwo, ale i całą Polskę.
     Ponieważ światowe głosowanie trwa do 7 lipca, a uczniowie kończą rok szkolny już pod koniec czerwca, organizatorzy konkursu uhonorują grupy prowadzące kampanie do 7 lipca dodatkowymi punktami.
     W sumie będzie można otrzymać 100 punktów: za zaprojektowanie, wydanie i rozprowadzenie ulotek zachęcających do głosowania (maks. 15 pkt.); przygotowanie i prowadzenie punktu komputerowego z dostępem do Internetu, w którym grupa zachęca i pomaga w oddawaniu głosów na Mazury (maks. 25 pkt.); przeprowadzenie happeningu, festynu, majówki propagującej głosowanie (maks. 20 pkt.); zebranie materiałów prasowych w lokalnych lub ogólnopolskich mediach po przeprowadzonej przez siebie akcji (maks. 10 pkt.); umieszczenie banerów zachęcających do głosowania na stronie internetowej szkoły lub organizacji (maks. 10 pkt.); zaświadczenie o oddaniu głosu drogą telefoniczną, (maks. 10 pkt.); prowadzenie kampanii aż do 7 lipca 2009 r. - poświadczone dowodami, np. wydrukami z gazet o akcji (maks. 10 pkt.).
     Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 20 lipca, zaś nagrody zostaną uroczyście wręczone 1 września. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go pocztą elektroniczną na adres: r.szewczyk@warmia.mazury.pl w terminie do 5 maja.
     Prace należy przesłać w terminie do 13 lipca (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn z dopiskiem: „Mazury Cud Natury”. Wraz z pracami należy przesłać sprawozdanie z przeprowadzonej akcji podpisane przez nauczyciela prowadzącego oraz dyrektora szkoły.
     Potrzebne dokumenty znajdziesz na stronie: http://www.ko.olsztyn.pl/index.php?mode=aktualnosci-wiecej&art=236
     Informacje o plebiscycie znajdziesz na stronie: www.jeziora.warmia.mazury.pl
      www.mazurycudnatury.pl .
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III
RTV + SZAFA