Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Miasto odpowiada EKO

 
Elbląg, Miasto odpowiada EKO fot. AD
Rek

Skrócenie godzin działalności Strefy Płatnego Parkowania, wprowadzenie opłaty 50 gr. za postój do 15 minut, likwidacja stawki progresywnej za dłuższe parkowanie, zwiększenie liczby miejsc dla osób niepełnosprawnych – takie m.in. zmiany w uchwale o SPP będą głosowane na lutowej sesji. Urząd Miasta odpowiada na stanowisko EKO:

W odpowiedzi na stanowisko Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego, zamieszone w lokalnych mediach, informuję, że w ostatnim czasie wiele zamierzeń władz miasta, które mają lub będą miały duży wpływ na życie elblążan, było konsultowanych za pomocą różnych narzędzi:
     
     1. Ponad tysiąc osób wzięło udział w badaniach fokusowych i ankietowych dotyczących promocji miasta. Wyniki tych badań posłużą do opracowania Strategii Promocji Elbląga, która właśnie powstaje. Wkrótce odbędą się kolejne badania w tej sprawie.
     
     2. Zarząd Komunikacji Miejskiej za pomocą ankiet przepytał 1400 losowo wybranych kierowców na temat funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania. Na podstawie wyników ankiet ZKM przygotował projekt zmian w strefie, które radni będą głosować na najbliższej sesji Rady Miejskiej. Wśród najważniejszych zmian są: skrócenie godzin działalności strefy, wprowadzenie opłaty 50 gr. za postój do 15 minut, likwidacja stawki progresywnej za dłuższe parkowanie, zwiększenie liczby miejsc dla osób niepełnosprawnych.
     
     3. Zarząd Dróg szeroko konsultuje z mieszkańcami zmiany dotyczące organizacji ruchu drogowego w mieście. Każdy mieszkaniec drogą mailową może zgłaszać uwagi do proponowanych rozwiązań. W ubiegłym roku w ten sposób konsultowano organizację ruchu na starówce, obecnie trwają kolejne konsultacje, dotyczące następnych zmian w tej dzielnicy miasta. Dodatkowo w sprawie ruchu na starówce w kwietniu ubiegłego roku odbyło się spotkanie z mieszkańcami w ratuszu. Na wniosek mieszkańców Zarząd Dróg zmienił też zasady funkcjonowania sygnalizacji świetlnej na ulicy Ogólnej.
     
     4. Prezydent Elbląga organizuje bezpośrednie konsultacje społeczne w Urzędzie Miejskim. Nową praktyką jest to, że odbywają się one w godzinach popołudniowych, by mogło wziąć w nich udział jak najwięcej osób. W ten sposób konsultowano m.in. budżet na 2012 rok, plan zagospodarowania tej części miasta, w której rozbudowę planuje Centrum Handlowe Ogrody, debatowano o przyszłości elbląskiego sportu. Już dzisiaj zapraszam na kolejne konsultacje, związane z nowym planem zagospodarowania, dotyczącym rozbudowy Centrum Ogrody. Odbędą się one 28 lutego o godz. 17 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego.
     
     5. Nowy Program Mieszkaniowy, o którym EKO wspomina w swoim stanowisku, został wypracowany przez powołany przez Pana Prezydenta zespół, po wielomiesięcznych burzliwych dyskusjach z wszystkimi klubami Rady Miejskiej i związkami zawodowymi. O tym, czy wejdzie w życie, zdecydują radni na sesji 14 lutego. Większość zapisów programu, jeśli zostanie przegłosowany, wejdzie w życie od 1 stycznia 2013 roku. Ten czas będzie przeznaczony na szeroką kampanię informacyjną.
     
     To tylko kilka z licznych przykładów ważnych dla mieszkańców spraw, w których pytamy ich o zdanie. Cieszymy się, że Elbląski Komitet Obywatelski deklaruje współpracę w sprawie udziału mieszkańców w podejmowaniu decyzji istotnych dla naszego miasta. Władze miasta oraz pracownicy Urzędu Miejskiego są na taką współpracę otwarci.
Rafał Gruchalski, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej UM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Mało brakowało, a wybuchłbym ś Zmienił sie Cesarz i dwór metody jednak te same niezawodne od lat, a wymyślone przez Lenina. !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  SZOK!(2012-02-02)
 • EKO - zgraja ludzi, nie mająca bladego pojęcia o zarządzaniu takim ogromnym tworem jakim jest miasto, dużo czasu jeszcze minie, zanim pojawi się ktoś kto rzeczywiście coś tu zrobi, bo prawda jest taka że tu zrobić w Elblągu za dużo nie można, krzykacze i pieniacze. na konkurencyjnym portalu info. elblag. pl każdy negatywny wpis był kasowany, szerolokiem ani łotsonem nie jestem ale chyba dlatego że Pani Redaktor Naczelna to członkini EKO? I tak własnie się w polsce dzieje. .każdy ciągnie na swoją stronę. A reszta patrzy i oczy przeciera.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rolnik Miastowy(2012-02-02)
 • czy w równie jasny sposób Urząd może poinformować o planach prywatyzacji szpitala miejskiego przy Żeromskiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-02)
 • Panie Gruchalski, a to, ze 100% UM Elblag podniesie czynsze mieszkań komunalnych ZBK, to o tym pan zaPOmniał, nie?Ta podwyżka wykończy dosłownie Elblążan. no ale o tym sie nie mówi, bo to nie ładnie w mediach by wyglądało, nie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Alojzy(2012-02-02)
 • W końcu jasno i na temat. Mogę dyskutować o treści, bo przynajmniej rozumiem co czytam. A jednak można mówić i pisać o rzeczach trudnych przystępnym językiem, a nie urzędniczym bełkotem. Mam nadzieję, że będę miał też z kim rozmawiać, że w końcu głos elblążan będzie wysłuchany, a nie pomijany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mam coś do powiedzenia(2012-02-02)
 • cóż za wnikliwa selekcja komentarzy. .. .nono ujawnia się te słuszne? (takie odnoszę wrażenie)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-02)
 • A tym, że żlobek przy ul. Chpoina jest już czynny od kilku dni, to cisza, jak makiem zasiał. czyżby żłobek dla wybranych znajomych Grzesia/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Bulumbulum(2012-02-02)
 • Co to za bezsensowny tytuł. .. .Miasto czyli kto? JA, PAN, PANI???? zastrzegam, że ja nikomu na nic nie odpowiadałem. Druga kwestia - Panie Gruchalski, tym własnie zajmuje się dyrektor na stanowisku w um? tłumaczenie działań prezydenta to pana kompetencje. .. no to ja współczuje i dziękuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  współczujący(2012-02-02)
 • a mojego komentarza znowu nie ma:):) usunięty czy selekcjonowany?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :):) czuj czuj(2012-02-02)
 • Tja, ta zawsze ta sama taktyka - najpierw przywalimy z grubej rury - ludziki poczują jak wielki but wgniata ich w ziemię, potem część im oddamy - i będą szczęśliwi!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Lokalny Patriota(2012-02-02)
 • Taki był dowcip żydowski dobrze obrazujący ten SCHEMAT: - Rabbi, już nie mogę wytrzymać, mam tylko jedną izbę, a tam żona, teście, 5 dzieci, co robić ??? - Mojsze, wprowadź do domu kozę, i przyjdź do mnie za miesiąc. .-co??? [za miesiąc Mojsze wraca] - i jak ci się żyje Mojsze? - Rabbi, jest jeszcze gorzej, naprawdę! Już nie wiem co robić! - Teraz wyprowadź z domu kozę, rzekł Rabbi. .. następnego dnia Rabbi spotyka na ulicy biegnącego doń Mojsze, który krzyczy: Rabbi, jest lepiej! Znacznie lepiej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mądrość narodów(2012-02-02)
 • Czy do powzięcia mądrych decyzji trzeba tylu kosztownych zabiegów ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z końmi
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapety z tańcem
Fototapety z mostami