Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Międzynarodowe szkolenia

28 i 29 stycznia w centrum kultury "Światowid" odbywać się będą szkolenia dla zainteresowanych problematyką osób niepełnosprawnych. Szkolenia to część ośmiomiesięcznego projektu "Transgraniczna integracja". Początek zajęć we środę o godz. 11.00.

Spotkania w ramach projektu "Transgraniczna integracja" rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Wówczas odbyły się seminaria nt. "Metod i form terapii przez sztukę". Uczestniczyli w nich zarówno Polacy jak i Rosjanie (razem ok. 20 osób).
     - O ile pierwsze spotkania dotyczyły teorii, najbliższe mają dać podstawowe umiejętności pracy z niepełnosprawnymi - informuje Justyna Kozłowska, rzecznik prasowy CKiWM "Światowid". - Ich celem jest również nawiązanie kontaktów, zbudowanie systemu współpracy, poznanie problemów, historii, kultury i języka sąsiadów zza granicy oraz przełamanie barier społecznych i stereotypów w postrzeganiu mieszkańców sąsiedniego kraju. To także możliwość podzielenia się doświadczeniami w pracy terapeutycznej i szansa na realizację wspólnych działań po obu stronach granicy.
     Styczniowe szkolenia będą się odbywać w Sali Zielonej centrum kultury "Światowid" oraz w Przedszkolu dla dzieci niepełnosprawnych nr 1. Obejmować będą zajęcia z batiku, ceramiki, muzykoterapię oraz metodę projektową w pracy z niepełnosprawnymi. 29 stycznia zajęcia prowadzić będzie Marlena Szwemińska - pedagog z Przedszkola nr 1.
     Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmuje Teresa Miłoszewska pod numerem telefonu 611 20 65.
     - W kwietniu odbędą się kolejne szkolenia, tym razem w Kaliningradzie, natomiast w maju planujemy warsztaty artystyczne - dodaje Justyna Kozłowska.
     Organizatorami szkoleń są: Stowarzyszenie Kulturalne "Viva art" w Elblągu, Elbląskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid", a ze strony rosyjskiej: Kaliningradzka Regionalna Dziecięco - Młodzieżowa Społeczna Organizacja Inwalidów "Maria".
     Projekt "Transgraniczna integracja" został finansowany ze środków programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności - "Przemiany w Regionie" (RITA), którym administruje Fundacja Edukacja dla Demokracji.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Volkswagen