UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Mieszkańcy Sielanki kontra PiS

 
Elbląg, Na tej działce ma powstać miejsce do rekreacji
Na tej działce ma powstać miejsce do rekreacji (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Mieszkańcy osiedla przy ul. Żeglarskiej domagają się od radnych PiS, by ponownie zajęli się sprawą przekazania przez miasto gruntu, na którym Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Sielanka” chce stworzyć miejsce do rekreacji. Pod pismem do przewodniczącego Rady Miejskiej podpisało się prawie 100 osób.

Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa Sielanka chce bez przetargu przejąć od miasta w użytkowanie wieczyste zaniedbaną 1500-metrową działkę przy ul. Cichej, by urządzić na niej miejsce do rekreacji dla mieszkańców. Był już nawet gotowy projekt uchwały w tej sprawie, ale głosy radnych PiS zdecydowały o tym, że został on wycofany z porządku obrad majowej sesji Rady Miejskiej.
       Mieszkańcy nie składają broni, niedawno wysłali do Jerzego Wilka, przewodniczącego Rady Miejskiej i radnego PiS pełen żalu list, w którym domagają się ponownego rozpatrzenia tej sprawy. Pod pismem podpisało się prawie 100 osób, mieszkających na osiedlu Kopernika, gdzie leży sporna działka.
       „Jesteśmy zbulwersowani postawą radnych z Pańskiego ugrupowania, które jak wszystkim wiadomo, w swoim działaniu i hasłach skupia się na pomaganiu rodzinom i ludziom starszym. Zbulwersowała nas również wypowiedź jednego z radnych PiS, który stwierdził, że po przekazaniu terenu Spółdzielni, będzie on niedostępny dla pozostałych mieszkańców. (…) Oczekujemy na gest dobrej woli w postaci ponownego rozpatrzeniu projektu uchwały o przekazaniu przedmiotowej działki Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka” w wieczystą dzierżawę” - napisali mieszkańcy do Jerzego Wilka.
       - Przekażę klubowi PiS to pismo, by radni mogli się na ten temat wypowiedzieć. Na pewno potrzebna jest dyskusja, być może radni zastanowią się nad tą sprawą – powiedział na Jerzy Wilk. - Choć z drugiej strony muszę powiedzieć, że nikt wcześniej u mnie na dyżurze w tej sprawie nie był, a często przyjmuję mieszkańców. A sama treść i forma listu wygląda tak, jakby stworzyły go władze spółdzielni, a nie mieszkańcy.
       - Sprawa tej działki pojawiła się na ostatnim walnym zebraniu członków spółdzielni. Mieszkańcy pytali o jej dalsze losy, więc wyjaśniłem, co się nią stało. Zachęcałem mieszkańców do wystosowania pisma do Rady Miejskiej, bo to do niej należy decyzja. I tak się stało – mówi Mieczysław Szałachowski, prezes ESM „Sielanka”.
       Radni PiS na majowej sesji doprowadzili do zdjęcia z porządku obrad spornej uchwały, bo wielu z nich uważa, że z Sielanką trudno się współpracuje, a czarę goryczy przelały szlabany, które bronią dostępu do wielu terenów należących do spółdzielni.
       - My po prostu dbamy o własność naszych spółdzielców, to jest nasz psi obowiązek. I tam gdzie to możliwe dogadujemy się z innymi podmiotami, wspólnotami w sprawie realizacji wspólnych inwestycji, tak na przykład było przy ul. Nitschmanna, gdzie powstał wspólny parking. Na pewno nie utrudniamy dostępu do miejsc rekreacji czy placów zabaw, są one otwarte dla wszystkich mieszkańców, tak też ma być na działce przy ul. Cichej – twierdzi Mieczysław Szałachowski.
       - Ludzie są coraz bardziej rozgoryczeni, bo widzą, że coraz więcej miejsc w mieście jest w różny sposób grodzonych. Sam też zostałem wprowadzony w błąd przez inicjatorów budowy parkingów przy ul. Mącznej. Wspierałem ich inicjatywę w budżecie obywatelskim, a teraz okazuje się, że terenu, który będzie odnowiony za publiczne pieniądze, broni szlaban – twierdzi z kolei Jerzy Wilk. - Sielance jestem przychylny, sam kiedyś mieszkałem w zasobach tej spółdzielni, ale sprawa działki przy ul. Cichej wymaga współpracy i lepszego przygotowania.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Coś mi tu polityką smierdzi na odległośc. Niech Sielanka kupi bez przetargu w/w ziemię za normalna cene jak kupuje wiekszość mieszkanców od miasta i bedzie po krzyku. Miasta nie stac na prezenty za przysłowiową złotówkę i dzierzawe na wieki. Taka dzierżawa równa sie sprzedaz za bezcen.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 5
  (2015-08-03)
 • 5 lat temu Szałachowski i Pietraszewska zawarli porozumienie z prezydentem Słonina, bez akceptacji Rady Miejskiej o budowie nowego sądu i wydaniu z budżetu miasta na drogi i parkingi kilka milionów złotych. .. nie dziwię się, że PIS podchodzi jak pies do jeża do wszelkich projektów tego pana!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 1
  (2015-08-03)
 • Chyba Żeglarska a nie Kopernika, tak widzę po zdjęciach. Coś dziennikarz słabo zorientowany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 0
  rena(2015-08-03)
 • Dziwne że przez ostatnie 18 lat jak rządziała SLD - PO to jakoś cicho siedzieli a teraz przed wyborami się uaktywnili ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 4
  (2015-08-03)
 • to każda spółdzielnia mieszkaniowa może zażądać okalających terenów za 1 zł - oni jakieś szczególne przywileje mają ? w Elblągu są równi i równiejsi ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 1
  (2015-08-03)
 • to właśnie Elbląg jest i dlatego stacza się po równi. .. Tu nawet plac zabaw jest problemem. Jeśli ktoś chce coś dla innych to jest OK. Przecież dzieciaki nie będą miały identyfikatorów, czy znaków szczególnych lub barw politycznych. Szkoda czasu i mojej klawiatury. .. Tylko Mojego Miasta żal. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 4
  JerzyK.(2015-08-03)
 • Szałachowski dbajcie dalej o własność waszych spółdzielców, to jest wasz psi obowiązek! Natomiast tereny od miasta możecie sobie kupić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 3
  (2015-08-03)
 • Pies ogrodnika nikomu nie da a sam zarośnie- przecież tam jest syf Sielanka chociaż będzie o to dbać. Ok Sielanka kupi i zrobi płot i wstęp tylko dla mieszkańców a jak dostanie w dzierżawę to dla wszystkich
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 8
  pil(2015-08-03)
 • Rada Miejska słusznie postąpiła, dlaczego miasto ma dawać w prezencie ziemię jakiejś spółdzielni mieszkaniowej. Zaraz Sielanka postawi szlabany i tabliczki, że to tylko dla mieszkańców osiedla - stare nawyki. Jest to bardzo atrakcyjny kawałek ziemi, kwestia tylko znalezienia inwestora.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 7
  gggggggggg(2015-08-03)
 • Czy "RG" może w komentarzach napisać jaki obszar obejmuje Osiedle Kopernika?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  chin(2015-08-03)
 • co znowu niedogolona hostessa dała plame?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2015-08-03)
 • a wilkowa pamięć sie zresetowała?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  (2015-08-03)
Reklama