Sobota 22-09-2018, imieniny Tomasza, Maurycego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kawałek Elbląga w Warszawie Kawałek Elbląga w Warszawie

Miliony na informatyzację

Ponad 6,3 mln zł unijnego dofinansowania trafi do Elbląga na działania związane z tworzeniem infrastruktury społeczeństwa informacyjnego, ułatwieniem dostępu do usług teleinformatycznych i kształceniem kadr dla informatyki.

28 lutego Zarząd Województwa rozstrzygnął konkursy z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2007 – 2013 związane z informatyzacją. Wśród pozytywnie ocenionych wniosków znalazły się dwa projekty złożone przez Gminę Miasto Elbląg.
     Pierwszy wniosek dotyczy rozbudowy elektronicznego systemu obsługi użytkowników Miejskiej Sieci Szerokopasmowej w zakresie zarządzania dostępem w elbląskich placówkach oświatowych. Koszt realizacji projektu wynosi 5 880 630 zł z czego 85 procent pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2007 – 2013.      

Drugi elbląski projekt polegać będzie na wyposażeniu pracowni komputerowych w sześciu elbląskich placówkach oświatowych oferujących kształcenie na kierunkach informatycznych tj. w Zespole Szkół Mechanicznych, Centrum Kształcenia Praktycznego, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz IV Liceum Ogólnokształcącym. Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia kadry informatycznej na potrzeby MSP na terenie naszego województwa. Koszt realizacji projektu to 1 596 284,21 zł, z czego 1 356 841,57 zł pokryją fundusze unijne.
     Oprócz elbląskich projektów dofinansowanie w ramach działania "Tworzenie infrastruktury społeczeństwa informacyjnego" otrzymają również: Gmina Olecko i Miasto Ełk na budowę i rozbudowę sieci szerokopasmowych. Łączna wartość dofinansowania wszystkich trzech projektów wynosi prawie 11,8 mln złotych.
     W ramach działania "Kształcenie kadr dla informatyki" dofinansowanie otrzymają również: Powiat Działdowski na Urządzenie dwóch laboratoriów informatycznych zgodnych z nową podstawą kształcenia zawodowego Technik Informatyk, Powiat Iławski na budowę bazy informatyczno-dydaktycznej dla Technikum Informatycznego w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na Akademię animacji komputerowej i efektów specjalnych. Łączna kwota dofinansowania w tym działaniu wyniosła ponad 3,3 mln zł.

Joanna Urbaniak, asystent Witolda Wróblewskiego Członka Zarządu Województwa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
RTV + SZAFA
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia inna niż inne