Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mimo wszystko - zgodna rada

Krótko i do rzeczy - tak można podsumować ostatnią w 2006 roku sesję elbląskiej Rady Miejskiej. W programie znalazły się głównie poprawki do tegorocznego budżetu. Nie zabrakło też kilku wniosków i interpelacji, zgłaszanych głównie przez radnych prawicy.

Przegłosowanie zmian w tegorocznym budżecie oraz projektów uchwał opracowanych przez komisje w sprawie świetlic socjoterapeutycznych i miejskich programów profilaktycznych okazało się zwykłą formalnością. Sesja przebiegła spokojnie i szybko.
     - To była sesja porządkująca budżet. Wniesione poprawki „wyzerowały” stan naszych miejskich finansów - powiedział po zakończeniu obrad Janusz Nowak, przewodniczący Rady Miejskiej. - Mam nadzieję, że wszelkie emocje po ostatnich wydarzeniach już opadły, a wszyscy radni będą jak najlepiej pracować na rzecz miasta.
     Radny Marek Pruszak (PiS) zaproponował powołanie - jak w minionej kadencji - Konwentu Seniorów. Jego zdaniem, takie grono zaufanych wybrane spośród radnych pomoże w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w trakcie prac. Znaleźć się w nim powinni przewodniczący klubów i wybrani radni.
     Z kolei radny Jerzy Wcisła (PO) postulował o podniesienie rangi Rady Miejskiej: - Potrzebny nam jest ekspert prawnik, ale nie ten zatrudniony przez prezydenta na potrzeby Urzędu - mówił. - W Biurze Rady brak jest pracowników, którzy pomagali w obsłudze posiedzeń komisji. W pokoju radnych powinien znaleźć się komputer podłączony do internetu, dostępny także po zamknięciu Urzędu. Należy zakupić elektroniczne urządzenie do liczenia głosów. Usprawni to pracę podczas obrad i pozwoli na weryfikację radnych, którzy co innego deklarują, a inaczej głosują.
     Poza tym - zdaniem radnych prawicy - sesje Rady Miejskiej powinny być transmitowane przez lokalną telewizję, m.in. po to, by wyborcy mogli sprawdzić, jak pracują ci, na których głosowali. Relacje te powinny być umieszczane na stronie internetowej UM.
     Z kolei od radnego Sławomira Kuli (LiD) radni dowiedzieli się o projekcie znacznego ograniczenia w przyszłym roku pieniędzy przyznawanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia na potrzeby mieszkańców naszego województwa. Idzie o kwotę ok. 40 mln złotych. W tej sprawie, zdaniem radnego Kuli, samorząd powinien złożyć protest, bo problem dotyczy funkcjonowania szpitali i otwartego lecznictwa w naszym mieście.
     Do zakończenia obrad radni prawicy nie doczekali się autoprezentacji nowych (wybranych 15 grudnia) wiceprezydentów Elbląga. Jak powiedzieli - pisemna forma przedstawienia ich nie satysfakcjonuje. Domagali się także zreferowania Radzie zmian organizacyjnych w wydziałach UM i przedstawienia kompetencji ścisłego kierownictwa urzędu.
     Mimo tych drobnych zgrzytów, ostatnią tegoroczną sesję zakończyły noworoczne życzenia. A kolejne obrady Rady Miejskiej odbędą się pod koniec stycznia lub na początku lutego.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • no i mamy Białoruś, zgoda i pełne zrozumienie, tak jak u nich....bha, bha, bha, bha,.....a tych co nie są za zgodą to do więzienia, bha, bha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wódz naczelnyk(2006-12-28)
 • Jest świetnie - status quo ante obroniony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2006-12-28)
 • a po co im elektroniczne urzadzenie do liczenia glosow?? co nie potrafia liczyc??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  calypso(2006-12-28)
 • Bardzo mi sieę podoba pomysł z transmitowaniem sesji rady, Zarówno W Telewizji Elblaskiej (jęśli to możliwe) oraz na stronie UM. Nie moge bywać na radzie, bo pracuje w tych godzinach, ale później bym sobie pooglądał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kryniu(2006-12-28)
 • I tak to wszystko co dzieje się w Urzędzie to jest jedna wielka farsa. Powinni najpierw zrobić coś z urzędnikami "starej daty". Byłem pewnego dnia w wydziale komunikacji i obsługiwała mnie Pani w okienku, która przez cały czas rozmawiała przez telefon z koleżanką (jak robi się zupę na święta). Tragediaa. Natomiast w tym samym wydziale bylem obsługiwany przez inna Panią "młodą" i to była ogromna różnica, widać było, że jej zależy na pracy w przeciwieństwie do tej drugiej. Pani pierwszego pokroju powinna iść szybciej na emeryturę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Petent(2006-12-28)
 • Petent napisz e-majla do prezydenta .Miałem podobną sytuację w UM,jak chciałem zmienić dowód i naprawdę pomogło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2006-12-28)
 • marketerexpert swiatowy specu od budowania marki po twoim komentarzu nie zlece tobie zadnej reklamy ani promocji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czytelnik(2006-12-28)
 • a w jakim celu mieli się prezentować??? wystarczy na nich popatrzeć!!! litości dla nich i .... dla nas !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wyborca(2006-12-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Clinex Stronger
Żarówki LED
Clinex Dispersion Soft