Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Minister Rolnictwa na sesji Sejmiku

Jutro (28 stycznia) o godz. 11 rozpocznie się XXVI sesja Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, podczas której odbędzie się debata na temat rolnictwa z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Problemy, z jakimi obecnie spotykają się różne grupy rolników i producentów rolnych na Warmii i Mazurach, budzą niepokoje i głęboką frustrację tej grupy społecznej - mówi Urszula Pasławska, wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - Jako Samorząd Województwa, odpowiedzialny za zrównoważony rozwój całego regionu, nie możemy tego nie dostrzegać. Jesteśmy regionem specyficznym, 40 proc. mieszkańców żyje na wsi. Będziemy rozmawiać, by rząd tę specyfikę brał pod uwagę.
     Przygotowania zaczęły się od spotkań w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej, w których uczestniczyli przedstawiciele Sejmiku Województwa. Następnie temat był omawiany na posiedzeniu sejmikowej Komisji Rozwoju Obszarów Wiejskich, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
     - Dyskusja na posiedzeniu komisji była gorąca i trwała ponad cztery godziny - mówi Julian Osiecki, przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - Ale dzięki temu identyfikujemy problemy, z jakimi spotykają się różne grupy rolników i producentów, i jesteśmy gotowi przedłożyć propozycje rozwiązań. Z natury rzeczy większość działań naprawczych jest po stronie rządu. Sugerowane przez nas zmiany ustawowe adresujemy do Parlamentu RP.
     Także na środowej sesji Sejmiku marszałek województwa Jacek Protas odbierze z rąk Wojciecha Szwocha, prezesa Zarządu Polskiej Izby Handlu Zagranicznego Certyfikacja, certyfikat zgodności wdrożonego i utrzymywanego Systemu Zarządzania Jakością z nową normą ISO 9001: 2008. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego będzie pierwszym urzędem administracji samorządowej w Polsce, który otrzyma taki certyfikat.
     - Jesteśmy dumni, że to właśnie nasz Urząd Marszałkowski będzie pionierem wprowadzania najwyższych norm w instytucjach samorządowych - mówi Jacek Protas. - Uzyskanie najnowszej normy Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej obiektywnie pokazuje, że dbamy nie tylko o wzrost naszej konkurencyjności na rynku europejskim, ale i o poprawę zadowolenia klienta urzędu.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Królik minaturka
karma kanarek
Cats Best 10L
ichtovit