Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Minister wątpi i obiecuje

 
Elbląg, Minister wątpi i obiecuje
Witold Wróblewski i Piotr Żuchowski na konferencji prasowej (fot. Anna Dembińska)
Rek

- Mam pewne wątpliwości co do skali tego przedsięwzięcia – tak o planach rozbudowy teatru i Światowida mówił dzisiaj w Elblągu wiceminister kultury Piotr Żuchowski. Jako nowy przewodniczący sejmiku wojewódzkiego obiecał, że będzie organizował sesje sejmiku nie tylko w Olsztynie, ale także w Elblągu i Ełku.

Piotr Żuchowski przyjechał do dzisiaj do Elbląga, by spotkać się z nowym prezydentem Witoldem Wróblewskim, szefami kilku instytucji kultury i dziennikarzami.
     - Jestem chyba pierwszym petentem pana prezydenta – żartował Piotr Żuchowski. - Pojawiłem się nieprzypadkowo, by rozmawiać na temat projektów, które są i mogą być realizowane w Elblągu. A także o sytuacji w mieście. Chciałbym zadeklarować głęboką współpracę w rozwiązywaniu problemów zarówno ze strony samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, jak i ministerstwa. Niezależnie kto będzie marszałkiem, PSL weźmie odpowiedzialność za województwo. Elbląg potrzebuje dzisiaj prawdziwych przyjaciół i mam nadzieję, że ta współpraca będzie wymierna dla mieszkańców miasta - deklarował Piotr Żuchowski.
     Nie bez znaczenia jest to, że zarówno Piotr Żuchowski jak i nowy prezydent Elbląga Witold Wróblewski należą do PSL. - Wiele problemów, które trzeba rozwiązywać w Elblągu, potrzebują wsparcia z różnych szczebli i rządowego i wojewódzkiego. Cieszę się, że możemy liczyć na takie wsparcie – powiedział Witold Wróblewski.
     Szef sejmiku, dopytywany przez dziennikarzy, zadeklarował, że będzie częstym gościem w Elblągu. Nie ma jednak szans na to, by to w naszym mieście była siedziba sejmiku wojewódzkiego. - Mamy doświadczenia z innych województw, między innymi z Torunia i Bydgoszczy. To co tam się dzieje, to nie jest przykład do naśladowania – stwierdził Piotr Żuchowski.
     Czy będą chociaż sesje wyjazdowe sejmiku w Elblągu? - To dobry pomysł, ja go kupuję – zadeklarował Piotr Żuchowski. - Będziemy organizować sesje wyjazdowe zarówno w Elblągu, jak i w Ełku.
     Wątpliwości Piotra Żuchowskiego, który cały czas jest również wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego, budzą za to plany rozbudowy siedziby Teatru im. Sewruka i Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Ta inwestycja jest wpisana na listę rezerwową w kontrakcie wojewódzkim. - Mam pewne wątpliwości do skali tego przedsięwzięcia i czemu ma to finalnie służyć – stwierdził Piotr Żuchowski. - Pamiętam, gdy rozmawialiśmy o tym projekcie w kierownictwie ministerstwa, to były bardzo poważne wątpliwości, czy ten projekt nie jest robiony ze zbyt dużym rozmachem. Mamy już takie sytuacje w kraju, że obiekty kulturalne, które były wznoszone z wielkim rozmachem, mają potężny problem w bieżącej działalności. Okazuje się, że budżety tych instytucji służą głównie temu, by je ogrzać, naprawić to czy tamto, a nie pewnej kreacji dla mieszkańców. Takim przykładem jest Opera Podlaska. Drugim problemem jest to, że Unia Europejska w kolejnej perspektywie nie będzie raczej dawała środków na budowę instytucji kultury, a być może nawet i na rozbudowę. Trwają negocjacje w tej sprawie.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Się zaczyna. Dobrodzieje z Po i PSLu. Tyle właśnie z tego będzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 6
  (2014-12-08)
 • A ja jestem dobrej myśli, gorzej być już nie może, jak za czasów Protasa. To, że Panowie są z jednej opcji i marszałek też będzie wróży bardzo dobrze. Gwarantem może być Pan Żuchowski, który wielokrotnie pomagał naszemu miastu i to konkret.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 11
  (2014-12-08)
 • To jest ta pierwsza wielka inwestycja która przyniesie miastu i jego mieszkancom obiecane miejsca pracy. Szkoda tylko ze utrzymywane z budzetu Ale cóż kukltura kosztuje a produkowac wydajnie to sie bez niej nie da.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 4
  (2014-12-08)
 • Oczywiście nie jest to sukces obecnej ekipy. Rozbudowa była juz planowana za Nowaczyka. A miasto i tak nie jest tu inwestorem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  (2014-12-08)
 • Czy Wy czytacie ze zrozumieniem ? Facet właśnie powiedział, że guzik z tego będzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 2
  (2014-12-08)
 • Przecież to Protas obiecywał rozbudowę i co z tego wyszło?, może projekcik Czyżyka był za bardzo rozdmuchany. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 0
  (2014-12-08)
 • Nawet po mikrofonach widać, że Wróblewski to człowiek Olsztyna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 1
  TylkoKNP(2014-12-08)
 • Kiedy w końcu u nas zrobimy demokrację bezpośrednią? - nie trzeba się wtedy będzie martwić o jakiś dziwnych kolesi na jakiś urzędniczych stołkach. .. Byłem w Szwajcarii - ja chcę w naszej wiosce demokracji, a nie tej oligarchii parlamentarnej wmówionej nam od '89 roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2014-12-08)
 • Pięknie - zaraz po wyborach facet przyjeżdża i stwierdza "tego nie będzie i tego nie będzie". Olsztyn już śmieje nam się otwarcie w twarz (co do rozbudowy Światowida są wątpliwości - czemu to ma służyć, ale co do lotniska czy tramwajów w olsztynie to oczywiście nie ma żadnych). Cóż, problemy "drugiego miasta w >>województwie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 0
  Jonas(2014-12-08)
 • Niech Panowie Wróbel i Żuchowski powiedzą lepiej ile projektów Olsztyna znalazło się na liście głównej kontraktu terytorialnego. Ile otrzymał Elbląg i jaka jest dysproporcja między tymi miastami. Wilku wróć !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 3
  Elbinger28(2014-12-08)
 • Dobrze byłoby czytać ze zrozumieniem, rozbudowę obiecał Protas i jego trzeba rozliczyć, a może ten projekt nie spełnia standardów i jest tam coś, tylko nie wiadomo co.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 4
  (2014-12-08)
 • Facet deklaruje pomoc i o tym jest w artykule!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 10
  (2014-12-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
Naszywka GODŁO
Naszywki
Ręcznik z haftem