Poniedziałek 15-10-2018, imieniny Teresy, Florentyny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Mistrzostwa coraz bliżej

 
Elbląg, Mistrzostwa coraz bliżej fot. Straż Graniczna
Rek

W piątek, 25 maja na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach odbyło się spotkanie ze stroną belgijską w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

W przedsięwzięciu udział wzięli: ambasador Królestwa Belgii w Warszawie Colette Taquet, której towarzyszyli Anne – Marie Massa – I sekretarz i konsul Ambasady Królestwa Belgii w Warszawie oraz Janusz Jarosiński – konsul honorowy Królestwa Belgii w Gdyni.
     Stronę polską reprezentowali - komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot, komendant PSG w Grzechotkach - ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz oraz naczelnik Wydziału Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej - ppłk SG Wojciech Banasiak. Natomiast przedstawicielem Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie był dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – Krzysztof Kuriata. Ponadto w spotkaniu udział wzięli funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie z zastępcą dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie - insp. Tomaszem Węglem na czele.
     W trakcie wizyty gościom przedstawiono stan przygotowania służb do odprawy granicznej podczas trwania rozgrywek grupowych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Kaliningradzie. Uwagę zwrócono na posiadanie odpowiednich dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy polsko-rosyjskiej. Podróżny jadący na mecz do Rosji musi posiadać ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica.
     Omówiono możliwie scenariusze wydarzeń, w ramach których zachowanie jednego nieodpowiedzialnego podróżnego, może spowodować daleko idące skutki dla pozostałych.
     Zaapelowano także o jak najwcześniejsze stawianie się do odprawy granicznej i bieżące śledzenie sytuacji na granicach, co może pomóc w wyborze odpowiedniego do przekroczenia granicy przejścia.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe