UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Mistrzostwa coraz bliżej

 
Elbląg, Mistrzostwa coraz bliżej
fot. Straż Graniczna

W piątek, 25 maja na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach odbyło się spotkanie ze stroną belgijską w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

W przedsięwzięciu udział wzięli: ambasador Królestwa Belgii w Warszawie Colette Taquet, której towarzyszyli Anne – Marie Massa – I sekretarz i konsul Ambasady Królestwa Belgii w Warszawie oraz Janusz Jarosiński – konsul honorowy Królestwa Belgii w Gdyni.
       Stronę polską reprezentowali - komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot, komendant PSG w Grzechotkach - ppłk SG Tomasz Chwietkiewicz oraz naczelnik Wydziału Analiz, Informacji i Współpracy Międzynarodowej - ppłk SG Wojciech Banasiak. Natomiast przedstawicielem Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie był dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – Krzysztof Kuriata. Ponadto w spotkaniu udział wzięli funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie z zastępcą dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie - insp. Tomaszem Węglem na czele.
       W trakcie wizyty gościom przedstawiono stan przygotowania służb do odprawy granicznej podczas trwania rozgrywek grupowych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Kaliningradzie. Uwagę zwrócono na posiadanie odpowiednich dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy polsko-rosyjskiej. Podróżny jadący na mecz do Rosji musi posiadać ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica.
       Omówiono możliwie scenariusze wydarzeń, w ramach których zachowanie jednego nieodpowiedzialnego podróżnego, może spowodować daleko idące skutki dla pozostałych.
       Zaapelowano także o jak najwcześniejsze stawianie się do odprawy granicznej i bieżące śledzenie sytuacji na granicach, co może pomóc w wyborze odpowiedniego do przekroczenia granicy przejścia.
      
por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama