Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Młodzi mają głos

 
Elbląg, Młodzi mają głos Oliwier Pietrzykowski jest zadowolony z dotychczasowej pracy Młodzieżowej Rady Miasta (fot. arch. AD)
Rek

Będą konsultacje społeczne w sprawie starówki, a także skateparku i ścieżek rowerowych. – To dobry trend, który, mamy nadzieję, zagości w Elblągu na stale – mówi Oliwier Pietrzykowski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej. – Chodzi o to, by mieszkańcy mieli szansę wypowiedzenia się na temat swoich spraw.

Oliwier Pietrzykowski cieszy się, że Młodzieżowa Rada Miasta działa prężnie i zabiera głos w ważnych dla elblążan sprawach.
     - Do tej pory podjęliśmy 43 uchwały. Odnoszą się one do uchwał Rady Miejskiej, ale są także nasze autorskie pomysły -mówi przewodniczący.
     
     Co się udało?
     - Nasz przedstawiciel będzie członkiem zespołu budującego nową strategię komunikacyjną przy ZKM – wymienia Oliwier Pietrzykowski. – W sprawie starówki odbędą się konsultacje społeczne. Ich miejscem będzie Ratusz Staromiejski, który, niestety, obecnie jest zamknięty. Chcemy jednak, by tam na stałe odbywały się spotkania z mieszkańcami. Liczymy, że nie będzie to jednorazowa inicjatywa. Może uda się wypracować kompromis, który będzie odpowiadał wszystkim użytkownikom Starego Miasta - także jego mieszkańcom.
     - Będą też konsultacje społeczne związane z infrastrukturą rekreacyjną w mieście (chodzi m.in. o skatepark i ścieżki rowerowe) – kontynuuje przewodniczący. – Konsultacje to dobry trend. Chcemy, by mieszkańcy mieli szansę wypowiedzenia się na temat spraw, które ich dotyczą. To dobra droga do powołania rad dzielnic. Nie zawsze mamy [my, mieszkańcy – red.] czas, by przyjść na sesję Rady Miejskiej i posłuchać, co mają do powiedzenia radni i jak rozwiązują nasze problemy. Dzięki konsultacjom dostęp do wiedzy będzie szerszy.
     - Przyjęliśmy także uchwałę dotyczącą inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców – dodaje Oliwier Pietrzykowski. – Grupa tysiąca elblążan będzie miała wpływ na życie miasta. Radni wezmą pod uwagę nasz głos.
     - Podpisaliśmy rezolucję ws. ratyfikacji ACTA – cieszy się Pietrzykowski. – To odpowiedź na głosy młodych elblążan, którzy zorganizowali manifestację największą od czasu śmierci Jana Pawła II – zauważa. – Nie ulegamy masowym nastrojom, ale też mamy swoje obawy i uwagi. Chcieliśmy oprzeć rezolucję na merytorycznych przesłankach. Prześlemy ją do Prezesa Rady Ministrów oraz do ministra Michała Boniego. Pana ministra chcemy także zaprosić do Elbląga, by wraz z fachowcami wyjaśnił, co wolno, a czego nie wolno robić w sieci.
     
     W sprawie uchwał RM
     - Protestowaliśmy w sprawie Strefy Płatnego Parkowania –mówi Oliwier Pietrzykowski. – Zaopiniowaliśmy negatywnie pomysł likwidacji Ośrodka Edukacji w Piaskach, a także pomysł połączenia Zespołu Szkół Handlowych z Zespołem Szkół Techniczno-Informatycznych. Wyraziliśmy wolę uczniów „handlówki”. Pozytywnie natomiast odnieśliśmy się do planów połączenia V LO z Zespołem Szkół Ekonomicznych. Projekty tych uchwał będą głosowane jutro (14 lutego) przez elbląskich radnych.
     
     - Nie mamy mocy, by decydować, ale możemy doradzać i opiniować – zauważa przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta. - I z tej statutowej możliwości korzystamy. Chcemy, by młodzi czynnie uczestniczyli w życiu naszego miasta.
     Kadencja tej Rady zakończy się 31 sierpnia, bo większość jej członków kończy naukę w szkołach, które wybrały ich na swoich przedstawicieli.
     - Odbędą się wybory, które pomożemy zorganizować – zapewnia Oliwier Pietrzykowski. –Liczymy, że to, co udało nam się wypracować będzie kontynuowane.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jaką brykę kupuje Nowaczyk ?? wie ktoś?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • Kolejny elbląski mądrala w garniturze rośnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • haha ! w calym tym artykule 6 razy powtarza sie nazwisko tego dzieciaka, i zdjecie tez podpisane, rodzice pewnie zaplacili za promocje; D a poza tym takie mądrzenie sie i cukrowanie o masle maslanym nic nie da, i tak ludzie nie beda mieli nigdy nic do powiedzenia :) pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  syndykat(2012-02-14)
 • jak zobaczył ile zarabiają doradcy Tuska z młodzieżówki PO, to też poszedł tą drogą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • nie zrobiliście nic prócz promowania samych siebie! dziękuje za taką radę! niech ta kadencja sie konczy i idzcie na jakies uczelnie byle daleko od elblaga!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jurek mazurek(2012-02-14)
 • Kolejny cipek do noszenia teczki za posłem PO za 8 tys zł i wpis w CV. I tak chłoptaś wyjedzie z elbląga po skończeniu studiów. Młodzież -dzialajcie apolityczne a będziecie wiarygodni dla elblążan
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • lepiej niech gora chrobrego snowpark postawi !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rider(2012-02-14)
 • Wy zróbcie coś porządnego wreszcie, jakieś akcje dla młodzieży a nie zajmujecie się sprawami na które i tak nie macie wpływu! Żenadaaa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dotegomłodzieżówkaPO(2012-02-14)
 • Brawo młodzież. To świetnie, że podejmujecie się działań obywatelskich! Wiem, ile to wymaga wysiłku, i jak to wrednie czasami bywa oceniane. Nie zrażajcie się, jesteście potrzebni elbląskiej młodzieży. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Arkadiusz Jachimowicz(2012-02-14)
 • Jest to cipek i tyle. Młodzież powinna dzialać apolitycznie. W takiej radzie powinni działać przedstawiciele ze wszystkich szkół średnich i uczelni w elblągu a nie politycznych przystawek. Przykladem może być protest w sprawie ACTA gdzie młodzież działala apolityczne. Dla mnie oni są wiarygodni i reprezntowani przez młodzież. Taki cipek w garniturku z PO nie jest wyrazicielem opinii młodzieży w elblągu gdyż zawsze będzie trzymał zdanie wladzy panującej o czym już doświadczamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szyme@vp.pl(2012-02-14)
 • Arkadiusz Jachimowicz skąd wiesz, że oni są potrzebni elbląskiej młodzieży? Nie badż taki pewny bo jestes w błedzie :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • falszywy gniot w garniturku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oliwier(2012-02-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka HERB ELBLĄGA
Czapka z nadrukiem
Naszywki