Sobota 22-09-2018, imieniny Tomasza, Maurycego
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg

Młodzi mają głos

 
Elbląg, Młodzi mają głos Oliwier Pietrzykowski jest zadowolony z dotychczasowej pracy Młodzieżowej Rady Miasta (fot. arch. AD)
Rek

Będą konsultacje społeczne w sprawie starówki, a także skateparku i ścieżek rowerowych. – To dobry trend, który, mamy nadzieję, zagości w Elblągu na stale – mówi Oliwier Pietrzykowski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej. – Chodzi o to, by mieszkańcy mieli szansę wypowiedzenia się na temat swoich spraw.

Oliwier Pietrzykowski cieszy się, że Młodzieżowa Rada Miasta działa prężnie i zabiera głos w ważnych dla elblążan sprawach.
     - Do tej pory podjęliśmy 43 uchwały. Odnoszą się one do uchwał Rady Miejskiej, ale są także nasze autorskie pomysły -mówi przewodniczący.
     
     Co się udało?
     - Nasz przedstawiciel będzie członkiem zespołu budującego nową strategię komunikacyjną przy ZKM – wymienia Oliwier Pietrzykowski. – W sprawie starówki odbędą się konsultacje społeczne. Ich miejscem będzie Ratusz Staromiejski, który, niestety, obecnie jest zamknięty. Chcemy jednak, by tam na stałe odbywały się spotkania z mieszkańcami. Liczymy, że nie będzie to jednorazowa inicjatywa. Może uda się wypracować kompromis, który będzie odpowiadał wszystkim użytkownikom Starego Miasta - także jego mieszkańcom.
     - Będą też konsultacje społeczne związane z infrastrukturą rekreacyjną w mieście (chodzi m.in. o skatepark i ścieżki rowerowe) – kontynuuje przewodniczący. – Konsultacje to dobry trend. Chcemy, by mieszkańcy mieli szansę wypowiedzenia się na temat spraw, które ich dotyczą. To dobra droga do powołania rad dzielnic. Nie zawsze mamy [my, mieszkańcy – red.] czas, by przyjść na sesję Rady Miejskiej i posłuchać, co mają do powiedzenia radni i jak rozwiązują nasze problemy. Dzięki konsultacjom dostęp do wiedzy będzie szerszy.
     - Przyjęliśmy także uchwałę dotyczącą inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców – dodaje Oliwier Pietrzykowski. – Grupa tysiąca elblążan będzie miała wpływ na życie miasta. Radni wezmą pod uwagę nasz głos.
     - Podpisaliśmy rezolucję ws. ratyfikacji ACTA – cieszy się Pietrzykowski. – To odpowiedź na głosy młodych elblążan, którzy zorganizowali manifestację największą od czasu śmierci Jana Pawła II – zauważa. – Nie ulegamy masowym nastrojom, ale też mamy swoje obawy i uwagi. Chcieliśmy oprzeć rezolucję na merytorycznych przesłankach. Prześlemy ją do Prezesa Rady Ministrów oraz do ministra Michała Boniego. Pana ministra chcemy także zaprosić do Elbląga, by wraz z fachowcami wyjaśnił, co wolno, a czego nie wolno robić w sieci.
     
     W sprawie uchwał RM
     - Protestowaliśmy w sprawie Strefy Płatnego Parkowania –mówi Oliwier Pietrzykowski. – Zaopiniowaliśmy negatywnie pomysł likwidacji Ośrodka Edukacji w Piaskach, a także pomysł połączenia Zespołu Szkół Handlowych z Zespołem Szkół Techniczno-Informatycznych. Wyraziliśmy wolę uczniów „handlówki”. Pozytywnie natomiast odnieśliśmy się do planów połączenia V LO z Zespołem Szkół Ekonomicznych. Projekty tych uchwał będą głosowane jutro (14 lutego) przez elbląskich radnych.
     
     - Nie mamy mocy, by decydować, ale możemy doradzać i opiniować – zauważa przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta. - I z tej statutowej możliwości korzystamy. Chcemy, by młodzi czynnie uczestniczyli w życiu naszego miasta.
     Kadencja tej Rady zakończy się 31 sierpnia, bo większość jej członków kończy naukę w szkołach, które wybrały ich na swoich przedstawicieli.
     - Odbędą się wybory, które pomożemy zorganizować – zapewnia Oliwier Pietrzykowski. –Liczymy, że to, co udało nam się wypracować będzie kontynuowane.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jaką brykę kupuje Nowaczyk ?? wie ktoś?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • Kolejny elbląski mądrala w garniturze rośnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • haha ! w calym tym artykule 6 razy powtarza sie nazwisko tego dzieciaka, i zdjecie tez podpisane, rodzice pewnie zaplacili za promocje; D a poza tym takie mądrzenie sie i cukrowanie o masle maslanym nic nie da, i tak ludzie nie beda mieli nigdy nic do powiedzenia :) pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  syndykat(2012-02-14)
 • jak zobaczył ile zarabiają doradcy Tuska z młodzieżówki PO, to też poszedł tą drogą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • nie zrobiliście nic prócz promowania samych siebie! dziękuje za taką radę! niech ta kadencja sie konczy i idzcie na jakies uczelnie byle daleko od elblaga!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jurek mazurek(2012-02-14)
 • Kolejny cipek do noszenia teczki za posłem PO za 8 tys zł i wpis w CV. I tak chłoptaś wyjedzie z elbląga po skończeniu studiów. Młodzież -dzialajcie apolityczne a będziecie wiarygodni dla elblążan
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • lepiej niech gora chrobrego snowpark postawi !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rider(2012-02-14)
 • Wy zróbcie coś porządnego wreszcie, jakieś akcje dla młodzieży a nie zajmujecie się sprawami na które i tak nie macie wpływu! Żenadaaa!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dotegomłodzieżówkaPO(2012-02-14)
 • Brawo młodzież. To świetnie, że podejmujecie się działań obywatelskich! Wiem, ile to wymaga wysiłku, i jak to wrednie czasami bywa oceniane. Nie zrażajcie się, jesteście potrzebni elbląskiej młodzieży. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Arkadiusz Jachimowicz(2012-02-14)
 • Jest to cipek i tyle. Młodzież powinna dzialać apolitycznie. W takiej radzie powinni działać przedstawiciele ze wszystkich szkół średnich i uczelni w elblągu a nie politycznych przystawek. Przykladem może być protest w sprawie ACTA gdzie młodzież działala apolityczne. Dla mnie oni są wiarygodni i reprezntowani przez młodzież. Taki cipek w garniturku z PO nie jest wyrazicielem opinii młodzieży w elblągu gdyż zawsze będzie trzymał zdanie wladzy panującej o czym już doświadczamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szyme@vp.pl(2012-02-14)
 • Arkadiusz Jachimowicz skąd wiesz, że oni są potrzebni elbląskiej młodzieży? Nie badż taki pewny bo jestes w błedzie :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-14)
 • falszywy gniot w garniturku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oliwier(2012-02-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Konto poczty elektronicznej