Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzieżowy sprzeciw

Członkowie elbląskiego Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości wyrażają sprzeciw przeciwko uruchamianiu w centrum miasta kolejnych hipermarketów, które – jak twierdzą - przyczyniają się do hamowania rozwoju rodzimej przedsiębiorczości.

Działacze Forum Młodych PiS sprzeciwiają się utworzeniu w Elblągu kolejnego supersklepu. Niepokoi ich przede wszystkim sama lokalizacja w centrum miasta. Uważają też, iż lewicowe władze Elbląga jawnie wspierają zamierzenia międzynarodowych korporacji handlowych.
     W oświadczeniu podpisanym przez Pawła Kowszyńskiego, szefa elbląskiego Forum Młodych PiS czytamy: "Wyrażamy stanowczy pogląd, iż realizowane plany budowy kolejnych hipermarketów na terenie miasta, w sposób oczywisty przyczynią się do dalszej pauperyzacji obywateli, wskutek częściowego wyniszczenia lokalnego handlu, a co za tym idzie wzrostu bezrobocia. Lokalizacja obiektów wielkopowierzchniowych poza terenem zurbanizowanym pozwoli na rozwój małego handlu w mieście oraz wielkopowierzchniowego poza jego granicami. Mały handel zlokalizowany w centrum miasta przy gigantach handlowych nie podoła konkurencji jaką praktykują duże korporacje handlowe używające instrumentów cen dumpingowych oraz liczebnego asortymentu".
     Forum Młodych PiS uważa, że najwłaściwszym miejscem do takich inwestycji jest teren Modrzewiny, a nie jak to ma miejsce obecnie centrum miasta.
     Młodzieżówka PiS w swoim oświadczeniu wzywa również "organa administracji państwowej do przeprowadzenia w już funkcjonujących obiektach wielkopowierzchniowych kontroli w zakresie prawa pracy, prawa podatkowego, przestrzegania warunków higieniczno-sanitarnych, zasad ochrony konkurencji i konsumentów oraz stosowania przez duże sklepy cen dumpingowych".
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Niech młodzieżówka pokończy szkoły i studia, pójdzie do pracy, odejdzie od mamusinego garnuszka i zacznie życ na własną rękę ,to wtedy pogadamy o cenach dumbingowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-04-15)
 • I słusznie młodzi... Trzeba bronić elbląskiego rynku!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  westian@wp.pl(2004-04-15)
 • Mówić byle co, aby tylko medialnie zaistnieć. Ten mały obiekt budowany przy Teatralnej przez polskiego inwestora, to ma być zmowa władz miasta z międzynarodowymi korporacjami?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Arek(2004-04-15)
 • Niech członkowie pomyślą ile rodzimy handel zatrudnia osób? I czy rodzimy handel nie kończy sie na rodzinie? Tam ma tylko szanse pracy osoba z rodziny jezeli oczywiści ma szanse albo nikt nie zostanie zatrudniony. A powtanie takich hiper sklepów stwarza prace dla około 500 osób co stwarza w sytuacji dużego bezrobocia chyba jakies możliwości dla wielu osób. Zgadzam sie z poprzednikiem młodzi idźcie sie uczyć i pojdżcie do pracy to znajdziecie odpowiedz na wasze wątpliwości, aha a polityczne medialne rozważania zostawcie sobie przy mamusich garnuszkach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Prezydent Jamajki(2004-04-16)
 • Arek: ty mówisz o Kauffmanie, a zapominasz o „Gante” na Żeromskiego przy dworcu, Leclerku, który ma powstać przy lotnisku na lotniczej - i gdzie jeszcze??? Tu jednak młodzi mają rację. Hipermarkety nie przynoszą żadnego zysku do kasy miasta. Podatki płacą w swoich rodzimych krajach, a jeżeli są to giganta zarejestrowane w Polsce jak Hipernova to podatek płynie do Poznania, gdzie jest akurat zarejestrowana. A nam, co zostaje? Kupujemy, w Hiperce i jesteśmy szczęśliwi, mimo że nasz sąsiad ma to samo w swoim sklepiku to głoduje, bo akurat on niema obrotu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ora(2004-04-16)
 • Te prezydent jamajki, a ile taki pracownik zarabia w takim makrosklepie – wiesz? To Ci powiem! 480 zł miesięcznie za harówę przez 10 godzin dziennie! To, co zniszczyła hipernova przez swoje powstanie akurat zatrudnia, więc nie piep.. mi bzdur o zatrudnieniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-04-16)
 • Ludzie przecież oni napisali, że takie centra powinny być lokalizowane na modrzewinie, gdzie będą wyłącznie ze sobą konkurowały wzorem dużych miast jak Gdańsk, Warszawa, Poznań, Kraków... a ponadto będą dotowały komunikację miejską aby do ich centrów byli dowożeni klienci za darmo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-04-16)
 • Nareszcie młodzi coś zrozumieli - budowa hipermarketów zwiększa bezrobocie, jedno miejsce pracy w hipermarkecie eliminuje 4-6 miejsc pracy w normalnym handlu, jest to udowodnione przez ekonomistów z SGH, Uniwersytetu Wrocławskego i innych uczelni. Już trzy lata temu środowisko handlowców Elbląga protestowało przeciwko polityce Zarządu miasta, lokującej w centrum sklepy wielkopowierzchniowe, niestety, z opinią środowiska, popartą naukowymi argumentami nikt się nie liczył.Straty miasta polegają na tym, że pod budowę oddaje się uzbrojone wielkim kosztem tereny i uzyskuje jednorazowy dopływ gotówki. Obecnie miasto odczuwa już brak terenów pod budownictwo mieszkaniowe i będzie zmuszone inwestować w zbrojenie terenów poza miastem - przełoży się to na wzrost cen mieszkań.Ponadto, nieuczciwa konkurencja i dumpingowe ceny degradują rodzimy handel, uniemożliwiają stworzenie polskiego kapitału.Wielkie sieci handlowe z reguły nie wykazują zysku, nie płacą więc podadku dochodowego.Odpadają też wpływy do budżetu miasta z opłat od wieczystego użytkowania, nie wiemy, czy płacą podatek od nieruchomości/być może , korzystają z e zwolnienia/.Na lokallizację hipermarketów w centrach miast nie pozwalają m.in. przepisy francuskie i austriackie, w Holandii w ogóle ich nie ma.To sie nazywa poszanowanie obywatela i ochrona jego interesów - w Polsce zachowujemy się jak murzyni, którym koloniści pokazali szklane błyskotki lub kawałek perkalu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-04-16)
 • ciekawe na czym polega problem - czy mamy tak "inteligentnych inaczej" wlodarzy, czy markety wykladaja tak wysokie lapowy? [a moze po prostu rodzimi politykierzy, wzorem market-biznesu, stosuja dumping lapowkarski i w centrum miasta za pare patykow postawic mozna kazde gowno?;)]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  welur(2004-04-16)
 • skoro młody PiS (w końcu) zaczął myśleć racjonalnie (a raczej "przedwyborczo"), niech wpłynie na stary PiS, konkretnie Kaczora, by przestał robić kabaret i przygotowania do 3 wojny światowej w jednym, z niedalekiej manifestacji anty-WEF w Warszawce... Poza tym, skoro myślicie w ten sposób, czy PiS też będzie tam protestował?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-04-16)
 • Póki co mamy jeden marny markecik, a reszta się nie kwapi, by tu inwestować. Któryś rok z kolei słyszę o lotnisku i żeromskiego i któryś rok z kolei nic się kompletnie w tej materii nie dzieje, więc to tylko bicie piany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Sim(2004-04-16)
 • młody PIS ma rację we wszystkim co napisał, a tym co nie znają polityki marketów proponuje tam popracować i wtedy podejmować dyskusję
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  były pracownik marketu(2004-04-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne
RTV + SZAFA