Środa 20-06-2018, imieniny Bogny, Florentyny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Prawidłowo oznakowane skrzyżowanie? Prawidłowo oznakowane skrzyżowanie?

Mobilni we wspólnej Europie

 
Elbląg, Mobilni we wspólnej Europie fot. nadesłane
Rek

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu zakończył realizację projektu „Mobilni we wspólnej Europie” z programu Leonardo da Vinci. Został on zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej programu „Uczenie się przez całe życie”.

Na spotkaniu podsumowującym projekt obecni byli: dyrekcja szkoły, uczestnicy stażu, opiekunowie grupy, nauczyciele realizujący poszczególne etapy przygotowania oraz inne zaproszone osoby. Goście spotkania zostali zapoznani z ewaluacją projektu. Wysłuchali opinii uczestników na temat realizacji projektu i omówili rezultaty osiągnięte przez uczestników.
     Staż w Lipsku/Schkeuditz dał uczniom możliwość poznania kultury i tradycji kraju przyjmującego. Dzięki odbyciu stażu zagranicznego w niemieckiej firmie uczestnicy zdobyli nowe doświadczenia związane z branżą budowlaną. Poznali normy i przepisy bezpieczeństwa na niemieckim placu budowy. Poznali wymagania rynku pracy. Mieli okazję zapoznać się z nowymi technologiami i materiałami budowlanymi. Poszerzyli swoje umiejętności zawodowe istotne dla pracowników o specjalności cieśla i technolog robót wykończeniowy w budownictwie. Nabycie nowych umiejętności przez uczestników stażu zostało potwierdzone w wydanym dokumencie Europass Mobility. Stażyści mieli również możliwość doskonalenia języka niemieckiego, w sytuacjach życia codziennego. Przełamywali bariery w posługiwaniu się językiem specjalistycznym na placu budowy. Mieli okazję zweryfikować umiejętności nabyte w trakcie kursu językowego, który odbył się przed wyjazdem oraz uzupełnić brakującą wiedzę na kursie realizowanym w trakcie pobytu. Uczestnicy nabyli też nowe umiejętności społeczne i adaptacyjne, ułatwiające działania w grupie w miejscu pracy jak i pobytu. Zdobyli nowe doświadczenia w rozwiązywaniu problemów życia codziennego w odmiennym kulturowo kraju, z dala od rodziny. Dzięki pobytowi i pracy w innym kraju stażyści mieli okazję zrozumieć zjawisko przenikania się różnych kultur, zwyczajów związanych z mobilnością obywateli Europy, którzy mają w tej chwili możliwość pracy innym kraju, niż ten z którego pochodzą.

Dorota Bajor, nauczyciel ZSIŚiU
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Naszywki
POLO z HAFTEM
Naszywka GODŁO