Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mobilni we wspólnej Europie

 
Elbląg, Mobilni we wspólnej Europie fot. nadesłane
Rek

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu zakończył realizację projektu „Mobilni we wspólnej Europie” z programu Leonardo da Vinci. Został on zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej programu „Uczenie się przez całe życie”.

Na spotkaniu podsumowującym projekt obecni byli: dyrekcja szkoły, uczestnicy stażu, opiekunowie grupy, nauczyciele realizujący poszczególne etapy przygotowania oraz inne zaproszone osoby. Goście spotkania zostali zapoznani z ewaluacją projektu. Wysłuchali opinii uczestników na temat realizacji projektu i omówili rezultaty osiągnięte przez uczestników.
     Staż w Lipsku/Schkeuditz dał uczniom możliwość poznania kultury i tradycji kraju przyjmującego. Dzięki odbyciu stażu zagranicznego w niemieckiej firmie uczestnicy zdobyli nowe doświadczenia związane z branżą budowlaną. Poznali normy i przepisy bezpieczeństwa na niemieckim placu budowy. Poznali wymagania rynku pracy. Mieli okazję zapoznać się z nowymi technologiami i materiałami budowlanymi. Poszerzyli swoje umiejętności zawodowe istotne dla pracowników o specjalności cieśla i technolog robót wykończeniowy w budownictwie. Nabycie nowych umiejętności przez uczestników stażu zostało potwierdzone w wydanym dokumencie Europass Mobility. Stażyści mieli również możliwość doskonalenia języka niemieckiego, w sytuacjach życia codziennego. Przełamywali bariery w posługiwaniu się językiem specjalistycznym na placu budowy. Mieli okazję zweryfikować umiejętności nabyte w trakcie kursu językowego, który odbył się przed wyjazdem oraz uzupełnić brakującą wiedzę na kursie realizowanym w trakcie pobytu. Uczestnicy nabyli też nowe umiejętności społeczne i adaptacyjne, ułatwiające działania w grupie w miejscu pracy jak i pobytu. Zdobyli nowe doświadczenia w rozwiązywaniu problemów życia codziennego w odmiennym kulturowo kraju, z dala od rodziny. Dzięki pobytowi i pracy w innym kraju stażyści mieli okazję zrozumieć zjawisko przenikania się różnych kultur, zwyczajów związanych z mobilnością obywateli Europy, którzy mają w tej chwili możliwość pracy innym kraju, niż ten z którego pochodzą.

Dorota Bajor, nauczyciel ZSIŚiU
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wyprawka Szkolna
Clinex Grill
Pieczątki Firmowe
Plecaki i tornistry