UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Moniuszki w remoncie

 
Elbląg, Moniuszki w remoncie
(fot. Anna Dembińska)
Reklama

Na ul. Moniuszki trwają prace remontowe, które obejmą przebudowę istniejącego oraz budowę nowego zjazdu do Centrum Rekreacji Wodnej, budowę oświetlenia i wpustów deszczowych, odnowę nawierzchni na odcinku od ul. Królewieckiej do ul. Szymanowskiego oraz przebudowę chodników i dojść.

Ulica Moniuszki od lat wymaga remontu. Była już, co prawda, wielokrotnie "łatana", ale to nie jest rozwiązanie problemu. Poprzednie władze miasta wyceniły gruntowną modernizację ulicy na 4,3 mln zł, pierwszy etap miał kosztować 1,6 milionów złotych i objąć także wycinkę wielu drzew, przeciwko czemu protestowali mieszkańcy. Przy ustalaniu budżetu na 2015 roku nowy prezydent Witold Wróblewski ograniczył zakres prac i to właśnie tę inwestycję wykonuje teraz firma z Nowego Dworu Gdańskiego.

  Elbląg, Moniuszki w remoncie
(fot. Anna Dembińska)

Koszt inwestycji to ponad 700 tys. zł. Zakres robót będzie obejmował: przebudowę istniejącego zjazdu do Centrum Rekreacji Wodnej wraz z budową oświetlenia i wpustów deszczowych, budowę nowego drugiego zjazdu do CRW, wykonanie odnowy nawierzchni ul. Stanisława Moniuszki na odcinku od ul. Królewieckiej do ul. Szymanowskiego oraz przebudowę chodników i dojść.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama