Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Morskie” seminarium

W piątek 16 listopada w centrum kultury Światowid odbędzie się seminarium pn. „Motywy morskie w sztuce”. Organizatorzy zachęcają do udziału w nim nauczycieli przedmiotów artystycznych, polonistów, a także uczniów szkół średnich i studentów.

Celem spotkania, które rozpocznie się o godz. 14 w sali kina Światowid, jest ukazanie, jak różne dziedziny sztuki (malarstwo literatura, muzyka) korespondują ze sobą, w jaki sposób czerpią z tego samego toposu, tego samego motywu - motywu morza, podróży morskiej, okrętu itp. Zaproszeni prelegenci zaprezentują na czym polega sztuka interpretacji arcydzieł malarstwa, literatury i muzyki, a przy okazji przybliżą znaczenie takich pojęć, jak: topos, archetyp, intertekstualność.
     Marta Osowska, pianistka, teoretyk muzyki, pedagog wygłosi prelekcję pt. „La Mer” Claude'a Debussy'ego - pejzaż malowany dźwiękami”, natomiast „Ideologia i moralistyka. Związki międzyobrazowe w nowożytnym malarstwie holenderskim” to tytuł wystąpienia Jarosława Denisiuka, historyk sztuki. O „Micie uniwersalnym w twórczości Josepha Conrada” opowie Jędrzej Rusiński, filolog polski.
     - Do wysłuchania prelekcji zapraszamy w szczególności uczniów szkół średnich, studentów, nauczycieli przedmiotów artystycznych, polonistów oraz animatorów kulturalnych - mówi Jędrzej Rusiński ze Światowida. - Uczestnictwo w seminarium z pewnością zainspiruje uczniów do poszukiwań interpretacyjnych oraz ułatwi przygotowanie własnych wystąpień, np. prezentacji maturalnych.
     Organizatorzy proszą chętnych do uczestnictwa w seminarium o telefoniczny lub mailowy kontakt: tel. 055 611-20-83, mail: jedrzej.rusinski@swiatowid.elblag.pl.
     Słuchacze otrzymają zaświadczenie udziału w konferencji, a po niej obejrzeć będzie można wystawę zdjęć podwodnych „Wielki błękit” autorstwa światowej sławy fotografa Dariusza Sepioło.
     Seminarium stanowi jeden z punktów projektu pt. „Kultura moim żywiołem - odcinek 1. Morze”.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ochotka żywa
ichtovit
Fretka
Agama brodata