UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mosty czekają, aż zima ustąpi

 
Elbląg, Most w ciągu al. Grunwaldzkiej doczeka się remontu
Most w ciągu al. Grunwaldzkiej doczeka się remontu (fot. Michał Skroboszewski)

Do 30 maja ma być wyremontowany most na Modrzewinie oraz most nad Kumielą w ciągu al. Grunwaldzkiej. Na razie wykonawcy czekają na bardziej sprzyjające warunki pogodowe. Na lepsze czasy musi natomiast poczekać mostek nad Kumielą w ciągu ul. Bema.

Mosty muszą być wyremontowane, bo ekspertyza techniczna, którą zlecił ratusz, wskazuje, że ich stan techniczny nie jest najlepszy. Plan remontów był ambitny - w ubiegłym roku miast chciało wyremontować most na Babicy (Modrzewina) w ciągu al. Jana Pawła II i dwa mosty nad Kumielą: w ciągu al. Grunwaldzkiej i ul. Bema. Nie wyremontowało, bo procedury przetargowe się przeciągnęły. Dzisiaj wiadomo, że na swoją kolej dłużej poczeka most na Bema.
       - Obecnie miasto nie planuje ogłoszenia przetargu na remont mostu nad Kumielą w ciągu ul. Bema. Stan techniczny obiektu jest na bieżąco monitorowany – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
       Remontowane będą za to dwie pozostałe konstrukcje. Most w ciągu al. Grunwaldzkiej za 227 tysięcy złotych naprawi włocławska firma „Heko – Most”. Ma czas do 30 maja. Umowa została podpisana 16 stycznia, ale wykonawca nie odebrał jeszcze placu budowy.
       - Z uwagi na warunki atmosferyczne Zarząd Dróg wyraził zgodę na przesunięcie terminu przekazania terenu budowy nie później niż do 20 lutego - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski. Według urzędników nie powinno to wpłynąć na terminowość prac. - Rozpoczęcie robót nastąpi po ustąpieniu warunków zimowych; zakładamy że nastąpi to około połowy marca – dodaje pracownik biura prasowego ratusza.
       Trzeci z elbląskich mostów – nad Babicą w ciągu al. Jana Pawła II - wyremontuje firma Want z Tczewa, za 372 tys. zł. Co prawda urzędnicy planowali wydać tylko 316 tys. zł, ale najtańsza oferta opiewała na 372 tys. zł i prezydent zdecydował o dołożeniu brakującej sumy.
       Podpisanie umowy na remont i przekazanie placu budowy miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Jednakże zasadniczą część prac remontowych wstrzymała... zima. - Z uwagi na okres zimowy roboty planujemy rozpocząć od połowy marca. Obecnie wykonawca wykonuje prace przygotowawcze, tj. organizację placu budowy, zakup i zamówienia materiałów oraz prace warsztatowe – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski.
       Remont ma się również zakończyć do 30 maja.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama