UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Muzealne Spotkania z Fotografią

Elbląg, Muzealne Spotkania z Fotografią
fot. nadesłane

Muzealne Spotkania z Fotografią są międzynarodowym konkursem fotograficznym organizowanym od wielu lat mającym na celu oswojenie zarówno z muzeami, jak i fotografią. Tematem konkursu są szeroko pojęte odwiedziny w muzeum. Na zdjęciach mogą znaleźć się zarówno pojedyncze eksponaty, fragmenty wystaw, aranżacji wnętrz w muzeach na wolnym powietrzu jak i same budynki muzeów, czy sceny z lekcji muzealnych.

Konkurs (regulamin pod adresem http://www.pser.px.pl) adresowany jest do młodzieży poniżej 20 roku życia, my jednak mamy coś dla osób w każdym wieku.
     
     Polecamy odwiedzić z aparatem następujące wydarzenia:
     12-13 maja – Międzynarodowy Festiwal "Wikingowie z Truso w Elblągu". Organizowany od kilku lat przez Grupę Truso festiwal jest jedną wielką lekcją żywej historii przybliżającą czasy istnienia osady Truso, która istniała w okolicy dzisiejszego Janowa Pomorskiego w IX-XI wieku.
     Lokalizacja: Wyspa spichrzów, Elbląg. Wstęp wolny.
     
     19 maja – Noc Muzeów. Od lat organizowane nocne zwiedzanie muzeum jest atrakcją nie tylko ze względu na nietypową porę. Na ten czas muzealnicy przygotowują także niespodzianki, których próżno szukać w muzeum w dzień powszedni.
     Lokalizacja: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu. Wstęp wolny.
     
     25 maja – Bałtycki Festiwal Nauki – pod hasłem „Jak atrakcyjnie uczyć historii?” – pokazy zajęć muzealnych z wykorzystaniem Skrzyń pełnych tajemnic, Historii w kuchni, Okruchów czasów wojny – promowanie pokazów i aktywnego uczestnictwa w zajęciach przybliżających przeszłość, nawiązanie do współczesności poprzez technologie fotografii cyfrowej i multimediów do tworzenia blogów, fotologów i vlogów upowszechniających historię.
     Lokalizacja: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu . Wstęp wolny (dla grup zorganizowanych) 9 -15. Dodatkowych informacji udziela Tomasz Gliniecki (t.gliniecki@muzeum.elblag.pl)
     
     26 maja – Muzealny Spacer Fotograficzny w ramach Elbląskich Spacerów Fotograficznych. W planie plenery fotograficzne z wykorzystaniem ekspozycji muzealnych, strojów z epoki, kopii zabytków, z uczestnictwem grupy rekonstruktorów z Elbląskiego Forum Odtwórców Historycznych.
     Lokalizacja: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu . Wstęp wolny. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres a.grzelak@muzeum.elblag.pl
     
     Zdjęcia w formie i formacie zgodnym z regulaminem, wykonane podczas tych wydarzeń, a także indywidualnych wizyt w muzeum można składać do 3 czerwca w Muzeum Archeologiczno -Historycznym w Dziale Edukacji i Promocji.
     
     Najlepsze z prac zostaną pokazane na wystawie, a dodatkowo zdjęcia fotografów kwalifikujących się wiekowo zostaną wysłane na konkurs koszaliński.
     Na wszelkie pytania związane z konkursem odpowiada Anna Grzelak (a.grzelak@muzeum.elblag.pl)
     Serdecznie zapraszamy do fotografowania!
     
     Do udziału w Muzealnych Spotkaniach z Fotografią zapraszają: Muzeum Archeologiczno Historyczne w Elblągu i Elbląskie Spacery Fotograficzne.
Muzeum Archeologiczno - Historyczne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama