Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Na cmentarze autobusem

Elbląg, Na cmentarze autobusem Fot. Paweł Serocki

W związku z dniem Wszystkich Świętych, Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego wprowadza zmiany w organizacji ruchu drogowego w obrębie elbląskich cmentarzy. Zmiany dotyczyć będą rejonu dwóch największych elbląskich cmentarzy - Agrykola i Dębica.

Cmentarz Agrykola
     1 listopada na ul. Agrykola w godz. od 8 do 19 obowiązywać będzie zakaz ruchu w obu kierunkach. Zakaz ten nie będzie dotyczył pojazdów: służb porządkowych (MPO, PZM, TIP-TOP) i sprzedających kwiaty, których właściciele posiadają ważne przepustki wydane przez Wydział Mienia Komunalnego i Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Elblągu, tel. 055 239 31 30.
     Gdy zajdzie taka potrzeba, zakaz ruchu w obu kierunkach zostanie wprowadzony również 31 października.
     Postój samochodów będzie możliwy na parkingu przy ul. Kościuszki, na którym 1 listopada zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (wjazd od strony skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Bydgoską, wyjazd przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Agrykola).
     Od 31 października do 4 listopada po obu stronach ul. Wspólnej oraz na odcinku od ul. Podchorążych do ul. Toruńskiej, a także na odcinku od ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Wspólną, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się.
     
     Cmentarz komunalny Dębica
     Od 31 października do 4 listopada na ul. Łęczyckiej, na odcinku od skrzyżowania ul. Grottgera z ul. Łęczycką i Rawską do Cmentarza Dębica, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Pojazdy pozostawione zostaną usunięte na koszt właścicieli.
     Natomiast na odcinku od Cmentarza Dębica do ulicy Dalekiej (dzielnica Stagniewo) i dodatkowo od strony dzielnicy Stagniewa, będzie obowiązywał zakaz wjazdu ciągników.
     Od 31 października do 4 listopada sygnalizacja świetlna na ul. Bema i Grunwaldzkiej/Grottgera może być wyłączana w zależności od sytuacji na tych ulicach.
     1 listopada dojazd do Cmentarza Dębica od strony skrzyżowania z ul. Łęczycką i Grottgera będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
     - autobusów komunikacji miejskiej oraz autobusów przewoźników prywatnych.
     Dowóz osób na cmentarze przez autobusy prywatne będzie możliwy tylko po uzyskaniu zgody od Zarządu Komunikacji Miejskiej. ZKM będzie wydawał oznakowanie dla autobusów upoważnionych na wjazd na teren cmentarza. Informacje na ten temat można uzyskać w siedzibie ZKM w Elblągu na ul. Browarnej 90, tel. centrali 055 230 79 00.
     Autobusy komunikacji miejskiej będą oznakowane cyframi i literami.
     Autobusy oznakowane cyframi o numerach 6, 7, 9, 11, 14, 15, 27, 31, 40 będą dojeżdżały na górną pętlę główną - przy starej kaplicy.
     Natomiast autobusy oznakowane literami A, B, C, D będą dojeżdżały do nowej części cmentarza - przy nowej kaplicy.
     Na obu pętlach autobusowych zakazany będzie postój innych pojazdów niż autobusy komunikacji miejskiej i prywatnej.
     W celu ograniczenia blokowania górnej pętli autobusowej, przewoźnicy prywatni będą wpuszczani przez policję tylko na dolną - nową pętlę cmentarza. Na parkingu, gdzie znajduje się pętla, 1 listopada zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.
     - taksówek. Ruch taksówek z pasażerami regulowany będzie przez policję. Będą mogły one zatrzymywać się wyłącznie w miejscach wyznaczonych (na górnym i dolnym parkingu cmentarza) i tylko na czas opuszczenia pojazdu przez pasażerów. Bez prawa parkowania.
     W przypadku dużych utrudnień w ruchu drogowym policja czasowo nie będzie wpuszczać taksówek na cmentarz i teren przy cmentarzu.
     - pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Pojazdy te powinni posiadać umieszczone za przednią szybą pojazdu karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych (wydawane przez Wydział Społeczny Urzędu Miejskiego w Elblągu tel. 0 55 239 30 23). Wyżej wymienieni będą wpuszczani na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez policję. W przypadku dużych utrudnień w ruchu drogowym policja czasowo nie będzie wpuszczać w/w pojazdów na teren cmentarza i przy cmentarzu.
     - służb miejskich i porządkowych ( MPO, PZM, TIP-TOP)
     - pojazdów osób duchownych
     - mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji przez zamknięty odcinek ul. Łęczyckiej, po okazaniu dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania.
     - pracowników i właścicieli firm usytuowanych przy zamkniętym odcinku ul. Łęczyckiej, po okazaniu potwierdzających to dokumentów.
     - pojazdów sprzedających kwiaty, których właściciele posiadają ważne przepustki wydane przez Wydział Mienia Komunalnego i Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Elblągu, tel. 055 239 31 84.
     1 listopada w godz. od 6 do 22 dojazd pojazdów prywatnych na Cmentarz Dębica będzie możliwy od strony Stagniewa w sposób regulowany przez policję.
     Z uwagi na roboty drogowe, dojazd od strony drogi krajowej nr 22 będzie utrudniony.
     Ze względu na małą ilość miejsc postojowych w rejonie cmentarzy oraz ze względu na możliwość występowania korków ulicznych, Zarząd Dróg UM w Elblągu apeluje do mieszkańców o korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Czy 1 listopada będą darmowe przejazdy na cmentarz???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-10-23)
 • sprzedawcy zniczy też darmo oddadzą towar- przecież to taki dzień, gdzie wszystko wolno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-10-23)
 • a bilety to se lepiej kupcie bo rok temu wpadli idioci i sprawdzali oczywiscie ja nie mialem jak to kazdego roku na dzien zmarlych bo panowal zwyczaj ze biletow w ten dzien nie kasujemy i doszlo do malej wymiany zdan hehe naszczescie wygralem to
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wow(2007-10-24)
 • powino byc wiecej autobosow poniewaz sie czeka na ulicy grottera 30 minut wiec do autobusu?????/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  arbuz(2007-10-24)
 • Rok temu jadąc do swojego domu na ul. Warmińskiej podjeżdżam do policjanta kierującego ruchem na skrzyżowaniu Łęczycka, Grottgera a ten z wrzaskiem, że zakaz wjazdu i gdzie się pcham. Grzecznie odpowiadam, że jadę do domu i pokazuję dowód a ten znowu z wrzaskiem dlaczego nie mam w samochodzie kartki informacyjnej. Odpowiedziałem, że nigdzie nie było onformacji, że taka kartka jest potrzebna. Znopwu zaczął wrzeszczeć, że następnym razem mnie nie przepuści. Zdziwiło mnie trochę tak nerwowe zachowanie policjanta wobec spokojnego obywatela, który nic mu złego nie zrobił. Nie chciałem już łagdonie przypomnieć, że nie miałby takiego prawa, aby mnie nie dopuścić do mojej posesji bez poważnych przesłanek - gdyby tak zrobił, to chyba wytoczyłbym policji proces o łamanie prawa - oni są od przestrzegania prawa a nie od jego tworzenia. Piszę to bo znowu nic nie ma na temat oznakowania samochodów dojeżdzającyh do posesji i znowu być może jakiś policjant będzie nerwowo machał lizakiem i próbował łamać konsytucyjne prawa obywateli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec Warmińskiej(2007-10-24)
 • Proszę zrobić pożądek z prywatnymi samochodami, ci którzy mają znajomości w Urzędzie i na Policji są wpuszczani na cmentarz. Tak być nie powinno, jak zakaz to zakaz!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-10-25)
 • Znowu ktoś płacze, bo inny wjechał a ja nie. Dziecinada, zawiść i zazdrość. Gdybyście mogli tobyście drugiemu nóż w plecy wbili. Proszę patrzeć na siebie i najpierw samemu postępować prawidłowo na każdym kroku, a dopiero potem wytykać innym. Rozwiązało by to wiele problemów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-10-29)
 • Z tymi wjazdami po znajomości trzeba skończyć. Policja przez chwilę nie wpuszczała na drogę do cmentarza ludzi z kartkami i taksówek, bo cmentarz był przepełniony. Może ktoś w końcu policzy ile takich przepustek można wydać. Druga sprawa to to że zachęca sie ludzi do jazdy autobusem a na "6" czekałem 30 minut na cmentarzu. W tym czasie podjechały po trzy "9", "7" i parę innych numerów. Później jednocześnie na pętle zajechały dwa autobusy linii nr 6 i zaczęła sie bitwa o wejście do środka. Najlepsi okazali się seniorzy w których wstąpiły nowe siły witalne :). Miałem dziś pecha i wsiadłem do szóstki która miała awarię na łęczyckiej. Autobusy jadące z cmentarza w stronę miasta pełne, zastępczego nie było. Ja sobie poradziłem ale całe to starsze towarzystwo nie wiem jak sie zabrało w drogę powrotną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dirk(2007-11-01)
 • ". .. Zarząd Dróg UM w Elblągu apeluje do mieszkańców o korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. .. " Mam takie małe pytanie, gdzie były te środki komunikacji miejskiej? bo z pewnością nie na trasie Jar-cmentarz Dębica. W celu dotarcia na cmentarz postałam sobie na przystanku jakieś 20 minut bo niestety wspomniany "środek komunikacji miejskiej" nie przyjechał o okreslonym czasie, to ze był tłok może niezrobiło by na mnie wrażenie, ostatecznie jest to normalne w tym dniu, gdyby nie fak że był on spowodowany intensywnością, a właściwie jej brakiem, jeżdzących autobusów. W drodze powrotniej znowu postałam sobie na przystanku, a jak nudzi mi się więc mogę sobie postać i pomarznąc, a potem meczyłam się deptana przez współtowarzyszy podrórz w autobusie podstawionym przez Zarząd Dróg UM w Elblągu który zapewniał że w tym roku bezpiecznie i w miarę możliwych warunkach odwiedzimy groby naszych bliskich!!! Gratulacje!!! dla Zarządu Dróg UM w Elblągu za organizację ruchu komunikacji miejskiej w dniu 1 listopada, dzięki któremu doświadczyłam zmarźnięcia, zdenerwowania tłoku i marnowania czasu na przystanku z myslą kiedy dotrę do zamierzonego miejsca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ;///(2007-11-01)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem