Piątek 22-02-2019, imieniny Marty, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na Jasnej Górze modlili się w intencji bezpieczeństwa Ojczyzny

Elbląg, Na Jasnej Górze modlili się w intencji bezpieczeństwa Ojczyzny
fot. policja

W minioną niedzielę na terenie klasztoru na Jasnej Górze już po raz szesnasty spotkali się policjanci, pracownicy cywilni policji, ich rodziny, emerytowani funkcjonariusze, członkowie stowarzyszeń i fundacji działających na rzecz policji. Dla jednych ta pielgrzymka była poszukiwaniem duchowego wsparcia, dla innych umocnieniem słuszności wybranej drogi życiowej. Uczestnicy spotkania pokazali swoje przywiązanie do tradycji i wartości duchowych, nie zabrakło też elbląskich akcentów.

Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego odbyły się już po raz szesnasty. Jedną z reprezentacji jak zwykle wystawiła elbląska komenda. Wśród pielgrzymów byli funkcjonariusze z Elbląga. Przyjechali pod przewodnictwem Zbigniewa Przyborowskiego, członka Prezydium ZW i jednocześnie przewodniczącego elbląskiego Zarządu Terenowego. Pielgrzymka rozpoczęła się na placu Biegańskiego, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Reprezentacyjna orkiestra dęta policji dała pokaz musztry paradnej. Delegacja policjantów pojechała do częstochowskiej alei Katyńskiej, gdzie w 2010 roku zasadzono Dęby Pamięci po jednym drzewie upamiętniającym częstochowskich policjantów, żołnierzy zamordowanych w Katyniu.
     Z placu Biegańskiego pielgrzymka przeszła na Jasną Górę, na uroczystą mszę. Po drodze w al. Sienkiewicza złożono kwiaty przed pomnikiem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i na Grobie Nieznanego Żołnierza
     - Drogie policjantki i policjanci, to wy codziennie stajecie do walki ze złem, nierzadko dobrze zorganizowanym i coraz bardziej brutalnym. Doceniamy każdą waszą interwencję w domach, gdzie ma miejsce przemoc. Pomagając ofiarom przemocy zyskujecie nie tylko wyróżnienia i nagrody w konkursie Policjant, który mi pomógł, ale nade wszystko za okazaną pomoc przez wielu ludzi nazywani jesteście aniołami dobroci - mówił w homilii bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego, delegat Komisji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 1
Szkło ozdobne 6
Promocja RATY 0%
Szkło ozdobne 4