Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na lekcje do muzeum

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także przedszkolaków do udziału w ciekawych lekcjach historycznych. Zajęcia rozpoczną się 3 października.

Organizowaniem lekcji muzealnych zajmuje się dział Edukacji i Promocji elbląskiego muzeum. Jak mówią jego pracownicy - Ewa Trocka (archeolog) i Piotr Adamczyk (historyk) - zadaniem tych lekcji jest szeroko rozumiana edukacja, zarówno dzieci, poczynając od tych najmłodszych - w przedszkolach, a kończąc na licealistach, ale również wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o historii swojego miasta i regionu i które są szczególnie zainteresowane zbiorami elbląskiego muzeum.
     Tematy lekcji uzależnione są od wieku słuchaczy - inne dla przedszkolaków, a inne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przykładowo, nauczyciele mogą udać się ze swoimi uczniami na lekcje pt.: „Co to jest muzeum?”, „W czasach Kopernika”, „Od łuczywa do żarówki”. Prowadzący zajęcia nie opowiadają „książkowo” o temacie, ale podają ciekawostki i szczegóły, których próżno szukać w uczniowskich podręcznikach. Tak jest na przykład podczas zajęć na temat „Co słychać w warsztacie u mistrza Macieja?” Zajęcia wprowadzają dzieci w świat średniowiecznej pracowni rzemieślniczej. Jakie warunki musiał spełniać rzemieślnik, by prowadzić swój warsztat? (lata nauki: terminator, wędrówka czeladnicza, praca mistrzowska). Wyjaśniane są pojęcia: cech, partacz, lada cechowa, wilkom, starszyzna cechowa; nieistniejące zawody: pasamonnik, rymarz, płatnerz, cyrulik itp.
     Na lekcje muzealne należy umawiać się z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Opłatę wnosi się w dniu zajęć w kasie muzeum. Szczegóły dotyczące lekcji muzealnych można znaleźć na stronie internetowej www.muzeumelblag.gabo.pl.
     

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne EVA MINGE
OKOWOKO s.c.