Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na nasz koszt

Poniżej publikujemy list otwarty wierzycieli spółki “Andromag” do Zdzisława Dubielli, rektora Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.

“Ogłoszenia prasowe EUH-E zachęcają kandydatów na studia do wstępowania na tą uczelnię, a w swojej treści mówią o "doskonałej bazie" sugerując, że EUH-E taką bazę posiada. A przecież tak nie jest!
     Jako prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "Andromag" sp. z o.o. w Elblągu zlecił Pan wykonawcom, a jako rektor Elbląskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej gwarantował pan zapłatę za roboty związane z przygotowaniem obiektu, którym pan się dzisiaj chwali jako "doskonałą bazą" - budynków przy ul. Lotniczej 2 w Elblągu.
     Niestety wykonawcy robót budowlanych wszystkich branż nie dostali od pana (członków pana rodziny) spółki należnego wynagrodzenia. Dzisiaj, jak pan wie, jest to suma ponad 6 milionów zł. Dlatego, jako ci wykonawcy, wzywamy pana do satysfakcjonującego nas załatwienia sprawy.
     Przypominamy, że działanie zarządu spółki na jej niekorzyść jest karalne. Nie zgłoszenie upadłości spółki wtedy, gdy jej niewypłacalność trwa dłużej niż dwa miesiące jest karalne. Tak to jest Panie Prezesie, Rektorze.
     Panie Rektorze, czy ta funkcja nie zobowiązuje do uczciwości? Czy też ucząc studentów własne postępowanie przedstawia Pan jako wzorzec do naśladowania?
     Proszę przyjąć do wiadomości, że swoim postępowaniem odesłał pan wielu elblążan na "bezrobocie" i przyczynił się pan do upadku niektórych z firm wykonawczych.
     Czy ma pan świadomość, że fundując niektórym osobom darmowe studia (konkurs matur) czyni to pan z naszych - wykonawców - pieniędzy?
     I jeszcze jedno, może powie pan elblążanom, co się stało z Elbląską Wyższą Szkołą Humanistyczną, która na rok akademicki 2001-2002 prowadziła nabór studentów i ten rok akademicki rozpoczęła, a dzisiaj już nie istnieje i czy tak samo będzie z Elbląską Uczelnią Humanistyczno Ekonomiczną?”
     
     Pod listem podpisali się: Andrzej Zamojski (Przedsiębiorstwo Usługowo - Produkcyjne "Arbud"), Janusz Ufnalewski (Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Akwa"), Antoni Klecha (Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego "Przemysłówka 03", Radosław Lasota ("Lira" s.c.), Aleksnder Lewicki (Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "Budchem"), Leon Stankiewicz (Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług "Stanbud"), Agata Bloch (Firma Budowlana "Bloch"), Wiesław Szynkiewicz (Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego "Dual")

przyg. OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jak to jest ze zadna elblaska szkola wyzsza nie dziala w normalny sposob???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Liga Jajek Polskich(2002-07-11)
 • Mam papier wyzszej szkoły gotowania na gazie tz znanej wszystkim skót pewnej szkoły wyższej w Elblągu.Uprawnia on do.. i jak sie okazało tylko do kibla zdaniem Kuratorium,które te studia w tej szkole organizowało... Do wyzszej szkoły kultury medialnej przy rydzyku tez nie moge bo proboszcza nie bede okłamywał , Kuratorium ten papier honoruje.Ludzie po co wam takie szkoły?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-07-11)
 • I po co takie Kuratorium?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gall anonimII(2002-07-11)
 • W porządnych firmach ukończenie szkół Pana Dubielli takich jak Wyższa Szkoła Bałtycka, Wyższa Szkoła Humanistayczna i Elbląska Uczelnia Humanistyczno- -Ekonomiczna, nie liczy się. Zastanówcie się, zanim złożycie tam papiery. Wyrzucicie pieniądze w błoto. Idąc tam, nabijacie kieszeń Panu Rektorowi i wykładowcom. Dziwię się, że władze miasta z Prezydentem na czele, pozwoliły otwierać kolejno Panu Dubielli te wyższe szkółki, co najwyżej z poziomem słabych szkół średnich. Skrzywdzono w ten sposób wiele ludzi i to za ich własne pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Andrzej L.(2002-07-12)
 • Drogi Andrzeju L. Skoro twierdzisz, że w tej szkole jest tak niski poziom to proponuję zdać tam choć jeden egzamin. Ja niestety mogę stwierdzić, że łatwiej jest zdać egzamin na UG (nie wspomnę już o Uniwersytecie Warm.-Maz.) niż w szkole p. Dubielli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Max(2002-07-12)
 • p. Max o trudnosci zdania egzaminu nie swiadczy poziom nauczania tylko poziom studenta który ten egzamin pragnie zaliczyć. Jeżeli brak mu znajomości choćby podstawowych informacji to zawsze będzie mówił, że jest trudno. Poza tym Panowie profesorowie olewają wszystko co wiąże się ze studentem i nie zależy im na tym czy student zdał czy nie. Myślę że jest to skutkiem tego że wyniki studentów nie są więżące z nauczaniem P. profesora. Powinno być zorganizowane to wszystko w taki sposó, że jeśli u jakiegoś profesora nie może zaliczyć przedmiotu to władze takiej szkoły powinny wyciągnąć wnioski w stosunku do profesora ( po prostu nie potrafi uczyć i przekazać posiadanych informacji)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Hi(2002-07-12)
 • Daj spokój Max. Bez obrazy ale to nie o to chodzi. Mówimy o zwykłym chamstwie i naciągactwie " Magnificencji Rektora Prezesa". Chyba tego faktu tj. ze Mr.D. jest wysokiej klasy "przekrętaczem" nie negujesz. A jak to wpływa na opinię o szkole, w której masz przyjemność...Sam wiesz. Oszczędź kasę i przenieś się nawet na Warmińsko-Mazurski. Myśl o przyszłości i szukaj papieru uczelni takiej, który da Ci przewagę na rynku pracy. Z całym szacunkiem dla studentów Wyższej Szkoły Elbląskiej Humanistycznei i Ekonomicznej Też czy jak ona się tam nazywa , tu nie chodzi o papier TOALETOWY. Ludzie szanujcie swoje pieniądze i czas, bo on ucieka. Ostanio zatrudniałem pracownika. Wśród wielu podań było kilka od absolwentów którejś ze szkół Mr. D. Rozmawiałe z dwoma, kolejnych już odpuściłem. Tych dwoje mi wystarczyło. Być może skrzywdziłem pozostałych absolwentów szkoły Mr. D. ale opinię sobie ugruntowałem. Widzę jakoą krzywdę robi D. swoim absolwentom. Zmieniaj szkołę bracie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Adalbertus(2002-07-12)
 • nie wiem czy wam wiadomo ale Pan D. jest wielkim przyjacielem i współpracownikiem znanego elbląskiego księżulka Pana Halberdy a wy ludzie dajecie rolować się jak małe dzieci !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PaPa(2002-07-12)
 • Do MAX Jestem absolwentem porządnej uczelni. Biorę udział w zatrudnianiu ludzi, w porządnej firmie. Miałem przyjemność przy przyjmowaniu do pracy rozmawiać z absolwentami kilkudziesięciu uczelni i przeczytałem kilkadziesiąt prac dyplomowych, m.in. absolwentów Wyższej Szkoły Bałtyckiej. Na tej podstawie mam prawo wypowiadać swoje zdanie o poziomach szkół wyższych. Poziom prac wychowanków Pana Dubielli, same tematy tych prac - poniżej zera. Źle o osobie MAX świadczy to, że w takiej szkole nie może zdać egzaminu. Ja znam takie osoby, które ukończyły tę uczelnię bez kłopotów, z bardzo dobrym wynikiem, a siedziały w podstawówce i szkole średniej. Człowieku Max, co możesz powiedzieć o innych szkołach? Chyba MAX to Pan Dubiella.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Andrzej L.(2002-07-12)
 • Do PaPa -- strasznie musiała cię rozboleć ta jedna szara komórka w twojej łepetynie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-07-12)
 • Ludzie czy wy nie przesadzacie, nie można łączyć pana D. z kadrą pracującą w szkole. Pracują tu naukowcy z UG i wykładają te same przedmioty co w Gdańsku. Każdy który pisze że nauczanie w tej szkole "leży" wypowiada się tez o jakości kształcenia na UG. Przemyślcie to sobie. EUHE ma zezwolenie ministra na działalność więc kuratorium ani żaden inny podmiot nie może kwestionować wydanych tam dyplomów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ED(2002-07-12)
 • Do osoby powyżej. Wykładający na tej uczelni są to ludzie dysponujący wolnym czasem, a nie prawdziwi naukowcy. Po prostu dopełniają w Elblągu własne portfele.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zorientowana w temacie(2002-07-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe