Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na problemy Zatorza – Budżet Obywatelski

 
Elbląg, Na problemy Zatorza – Budżet Obywatelski
(fot. WS)

Miasto nie ma specjalnych pieniędzy, by podnieść poziom życia i estetykę dzielnicy Zatorze, ale mieszkańcy powinni się zorganizować i wykorzystać możliwości, jakie daje choćby Budżet Obywatelski. Wczoraj (14 stycznia) z mieszkańcami Zatorza spotkał się prezydent Jerzy Wilk.

Spotkanie odbyło się w auli Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomiczej, uczestniczyło w nim około 50 osób – zobacz zdjęcia. Mieszkańcy zwracali się do prezydenta przede wszystkim w sprawie rozwiązania uciążliwych dla nich problemów. Niektórzy podkreślali, że Zatorze wciąż jest dzielnicą klasy C, odstającą od większości elbląskich dzielnic. Jerzy Wilk namawiał ich do większej aktywności w rozwiązywaniu lokalnych problemów.
     Np. dla mieszkańców wieżowców przy ul. Malborskiej bardzo dotkliwy jest problem braku miejsc parkingowych.
– Miasto buduje parkingi najpierw w tych miejscach, gdzie jest największy problem z parkowaniem, a największy jest w śródmieściu – wyjaśniał Jerzy Wilk. – Tam budujemy parkingi oraz stawiamy parkometry, żeby wymusić rotację i żeby te pieniądze się zwróciły, aby można było budować kolejne parkingi.
     Prezydent Wilk zachęcał do większej aktywności wspólnoty mieszkaniowe Zatorza.
– Tam, gdzie są wspólnoty mieszkaniowe, gdzie jest własność prywatna, miasto współpracuje ze wspólnotami – deklarował Jerzy Wilk. – Zobaczcie, co robi „Sielanka”, ona jest dla jednych dobrym gospodarzem, dla innych utrudniającym życie okolicznym mieszkańcom. Mają pieniądze, podejmują uchwały jako spółdzielnia mieszkaniowa, grodzą tereny i parkingi. Jako miasto nie mamy nic do gadania.

 

Prezydent namawiał uczestników spotkania, by jako wspólnoty mieszkaniowe również budowały, między innymi parkingi.
– Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego pomoże Państwu przygotować jakąś koncepcję, stworzyć plan. Możemy służyć Państwu fachową pomocą.
     Jednak w najbliższym czasie miasto takich przedsięwzięć na Zatorzu raczej nie sfinansuje wprost, chyba, że mieszkańcy Zatorza skorzystają ze stosunkowo nowego w Elblągu (od dwóch lat) źródła finansowania, jakim jest Budżet Obywatelski. Jako przykład dobrego korzystania z Budżetu Obywatelskiego prezydent Wilk wskazał mieszkańców ulicy Odzieżowej, którzy regularnie składają wnioski do Budżetu Obywatelskiego i regularnie z tych pieniędzy korzystają, upiększając i modernizując swoje osiedle.
     Jerzy Wilk podpowiedział, że korzystając z Budżetu Obywatelskiego można by wybudować choćby duży plac zabaw dla Zatorza.
     
     Kolejne spotkanie z mieszkańcami odbędzie się na osiedlu Zawada, we wtorek o godz. 17 w Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo”.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • swoją drogą, po co nam samorząd, skoro wszyscy mamy sobie sami radzić. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 1
  zośsamoś(2014-01-15)
 • Ja już kiedyś Wam pisałem, Zatorzanie. Wypnijcie się na Elblag i ogłoście własną autonomie. Wy macie płacić podatki lokalne dla UM Elbląg, a w zamian nic? Oderwijcie się od Elbląga, to jedyne logiczne rozwiązanie, bo ELBLĄG NIE CHCE ZATORZA, tylko Waszych pieniedzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 5
  JurasOgóras(2014-01-15)
 • Biedny Prezydent. .. .Nic nie może. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 1
  (2014-01-15)
 • Jako mieszkaniec zatorza chciałbym własnej autonomi. Wtydy byśmy mogli sami się rozbudowywać a nie liczyć na naszą władze która chce i tak abyśmy sami sobie radzili ... i wtydy wieśniaki z Elbląga by wjazdu nie mieli ... albo prowizja za przekroczenie granicy. Pozdrawiam i domagam się odgrodzenia nas od reszty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 5
  jimmson(2014-01-15)
 • Jakoś żaden z krzykaczy z Zatorza nie mówi, że dzielnica ta w ostatnich latach została gruntownie zmodernizowana kosztem ok. 50 milionów złotych. Była o tym mowa na tym spotkaniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 4
  wyborca(2014-01-15)
 • W nawiązaniu " . .. Np. dla mieszkańców wieżowców przy ul. Malborskiej bardzo dotkliwy jest problem braku miejsc parkingowych. " ekipa Nowaczyka z ZBK zrobiła projekt zagospodarowania terenu i budowę parkingów na 400 aut, ale przyszło Referendum i wszystko trysło. Podziękujcie teraz wszystkim związanym z PIS Ruchem Palikota i Grupą Referendalną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 2
  WyborcaŚwiadomy(2014-01-15)
 • A po co nam plac zabaw ? Na Malborskiej jest, przy wieżowcach, ale nie ma przy ul. Lotniczej, tam gdzie " stare" bloki wojskowe by się przydał w sumie. Choć są ważniejsze potrzeby mieszkańców. Nic to spotkanie nie dało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  Mieszkaniec1(2014-01-15)
 • Gdzie ta obiecana galeria handlowa na Zatorzu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 0
  (2014-01-15)
 • I co Pan Wilk nic nie zrobi?Parkingu nie wybuduję, a Grzesiek chciał ale go usunięto?Jakoś nie jestem tym zaskoczony. Głosującym na PIS GRATULUJĘ I ŻYCZĘ DALSZEGO PRĘŻNEGO ROZWOJU MIASTA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  (2014-01-15)
 • " Miasto nie ma specjalnych pieniędzy, by podnieść poziom życia i estetykę dzielnicy Zatorze, ale mieszkańcy powinni się zorganizować i wykorzystać możliwości, jakie daje choćby Budżet Obywatelski. " a ha, to teraz realizacja czegokolwiek z infrastruktury toooo. .. .. z pieniędzy z B. O. Tak, jak na Zawadzie, boisko do kosza i siatkówki, kort, chodnik, plac zabaw itp. itd. ?? A dlaczego taki tok rozumowania, nie dotyczy Starówki ??? Wstyd. Żeby włodarz miasta tak mówił. .Do zobaczenia na Zawadzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  MoczyMorda(2014-01-15)
 • " Mają pieniądze, podejmują uchwały jako spółdzielnia mieszkaniowa, grodzą tereny i parkingi. Jako miasto nie mamy nic do gadania. " mają pieniądze, bo mają obiekty handlowe w centrum miasta, budynki mieszkalne też. Taki, to przywilej tego osiedla. Co tu porównywać z Zatorzem ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  Banał(2014-01-15)
 • Czyli co PREZYDENT spotkał się z mieszkańcami zatorza, żeby im powiedzieć że mają sobie radzic sami!!! Super to dopiero inteligentne rozwiązanie heheh!!! Dobrych ma doradców. .. Ciekawe w jaki sposób mają sobie radzić mieszkańcy Lotniczej z brakiem podjazdu w tunelu PKP dla wózków, czy ogromnym zdewastowanym placem pustym placem, fakt Nowaczyk miał pomysł ale " wilk" go zagryzł. :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 1
  Lotnicza(2014-01-15)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Fototapety z architekturą
Fototapety z Londynem
Fototapety z Italią