UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na ratunek zabytkom

 
Elbląg, Te budynki doczekają się renowacji
Te budynki doczekają się renowacji (fot. Anna Dembińska)

Te pieniądze nie pójdą na zbytki, ale na zabytki, a dokładniej na przywracanie im dawnej świetności. Miejska komisja przyznała dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie, roboty budowlany, które zostaną przeprowadzone w czterech obiektach znajdujących się na terenie Elbląga. Najwięcej - prawie 97 tys. zł - otrzyma Parafia Polskokatolicka  Dobrego Pasterza przy ul. Warszawskiej. Uchwałę w tej sprawie na czerwcowej sesji podejmą radni.

Specjalna komisja, która zajmuje się rozpatrywaniem wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na terenie miasta Elbląga, otrzymała 12 pism od właścicieli/zarządców nieruchomości. Ci określili zakres prac, jakich obiekty wymagają i kwoty, jakich na ten cel potrzebują. Weryfikację pozytywnie przeszły cztery wnioski. Do rozdzielenia była pula 175 tys. 500 zł.
       Największą kwotę, bo pokrywającą w stu procentach zaplanowane prace, otrzyma Parafia Polskokatolicka Dobrego Pasterza przy ul. Warszawskiej 9. Naprawa i konserwacja murów fundamentowych oraz partii przyziemia ścian zewnętrznych, wykonanie pionowej izolacji przeciwwilgociowej murów fundamentowych, wykonanie prac ziemnych związanych z wymianą gruntu oraz wyprofilowaniem terenu wokół kościoła parafialnego pochłonie 96 tys. 600 zł.
       Blisko połowę potrzebnej kwoty na remont tarasu (stropu nad parterem) oraz remont wejścia głównego otrzyma zarządca budynku mieszkalnego przy ul. Trybunalskiej 17. To willa (choć nie wygląda) modernistyczna, określana jako jedyny w Elblągu przykład architektury organicznej. Dotacja wynosi 25 tys. zł.
       Prawie 49 tys. zł otrzyma Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości przy al. Grunwaldzkiej 45 na roboty budowlane tj. renowację ściany frontowej budynku. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na ponad 122 tys. zł.
       Z kolei prawie 5 tys. zł przeznaczonych zostanie na wykonanie dokumentacji tj.: programu prac konserwatorskich elewacji frontowej, wykonanie odkrywek kolorystycznych dla ustalenia kolorystyki elewacji, wykonanie inwentaryzacji na potrzeby projektu, wykonanie projektu kolorystyki oraz projektu remontu elewacji frontowej i mansardy dachu, wykonanie przedmiaru i kosztorysu inwestorskiego całości robót dla budynku mieszkalnego przy ul. Królewieckiej 38. To połowa potrzebnej kwoty.
       Uchwałę w tej sprawie podejmą elbląscy radni na sesji, która odbędzie się 29 czerwca.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama