Niedziela 22-07-2018, imieniny Marii, Magdaleny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na rzecz młodzieży

Elbląg, Na rzecz młodzieży Ryszard Ozga, komendant wojewódzki OHP

Policja, Ochotnicze Hufce Pracy oraz Centrum Edukacji i Pracy w Elblągu zapowiedziały współpracę na rzecz młodzieży zagrożonej patologiami. W Elblągu podpisano na ten temat umowę.

Umowa dotyczy przede wszystkim wymiany informacji.
     - Policja ma znakomite rozeznanie i dane dotyczące potencjalnych kandydatów do OHP - mówi Ryszard Ozga, komendant wojewódzki OHP. - Te dane będziemy mogli wykorzystać w procesie rekrutacji.
     Z drugiej strony OHP może dostarczyć policji informacji dotyczących miejsc, w których młodzież może liczyć na pomoc. Według policji, na pewno wiele osób z tego skorzysta.
     - Z naszych doświadczeń wynika, że sporo młodzieży jest zagubionej - tłumaczy Krzysztof Święcicki, szef policji w Elblągu. - Młodzi ludzie czasem nie wiedzą, gdzie mogą się po pomoc udać. My będziemy posiadać takie informacje. W końcu nie tylko mamy trzymać nad nimi kuratelę, ale także im pomagać.
     Współpraca nie ograniczy się tylko do wymiany informacji. Policja będzie jeszcze np. organizować spotkania na terenie ośrodków OHP.
     - Są to takie działania, które mają uświadomić młodzieży co grozi, jeżeli ktoś będzie się - powiedzmy - niewłaściwie zachowywał - dodaje Ryszard Ozga.
     Podobną umowę OHP miała podpisaną z policją, kiedy Elbląg był jeszcze miastem wojewódzkim. Nie znaczy to jednak, że współpraca przez ostatnie lata była zawieszona.
     - To jest po prostu sformalizowanie naszych wspólnych działań - wyjaśnia szef policji.
     Święcicki dodał, że dotychczasową współpracę ceni wysoko. Jego zdaniem przynosi ona korzyści wszystkim stronom.

OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • To dobra akcja i niech nie waży się poddać ja krytyce zadna niunia czy Isia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niusi i Isi nie!!!!!!(2003-06-09)
 • Informacje bardzo dobra sprawa,ale to nie rozwiązuje wałesajacych sie wieczorami pijanych małolatów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  olo(2003-06-09)
 • Ty- niuni i Isi nie!!!!! dziekuję za wyróżnienie (zapisanie mojego nicka wielką literą), ale zauważ, że nei krytykuję wszystkiego co sie dzieje w Elblągu, a przede wszystkim głupotę ludzką.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Isia(2003-06-10)
 • A akcja faktycznie jest dobra, ale może lepsza byłaby, gdyby policja bardziej otworzyła się na młodzież, czyli np jakieś pogadanki w skzołach? A może niech dzielnicowi sie do tego dołączą i ak czasami zdaża im się odwiedzać swoich "parafian" to może niech zrobią małą pogadankę z dziećmi i rodzicami - może wtedy dzieciaki powiedzą o agrożeniach, które mogą ich dotyczyć? Mimo wszystko jest OK ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Isia(2003-06-10)
 • Jak juz te glupote krytykujesz, to zacznij Isia od siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fan Isi(2003-06-10)
 • niuni i Isi nie ?czemu moj nick jest mala literka? czemu mialabym byc przeciwna? osobiscie kiedys uczesniczylam w podobnej akcji i jestem jak najbardziej na TAk jesli o to chodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  shiver vel niunia(2003-06-10)
 • Kilka sprostowań do tego artykułu: 1. OHP i Policja reaktywowały już istniejące p o r o z u m i e n i e; 2. Porozumienie nie dotyczy przede wszystkim wymiany informacji a współpracy w zakresie działalności wychowawczej, profilaktycznej i resocjalizacyjnej wobec młodzieży zagrożonej demoralizacją i patologi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  TOLO(2003-06-11)
 • Nie dziękuj mi Isia za wyróżnienie, Ty niunia nie pytaj się dlaczego Twój nick piszę z małej litery. Przeciez to Wy podpisujecie się jedna małą a druga dużą literą. Nie zauważyłyście tego? Miałabym problem , żeby którąś z Was wyróżnić. Miałam nadzieję, że po mojej wypowiedzi chociaz jeden temat zostanie nie poddany pod dyskusję przez obie panie, ale ....I pytanie do shiver vel niunia - czy uczestniczyłaś w takiej akcji jako młodociana?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niuni i Isi nie!!!!!(2003-06-11)
 • O kurcze, jakie spojrzenie! Małolaty, po czym tak się patrzy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zaciekawiona(2003-06-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z Italią
Fototapety do łazienki
Fototapety z abstrakcyjnymi wzorami
Fototapety z erotyką