UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na tropie wietnamskich świnek

 
Elbląg, Na tropie wietnamskich świnek
(fot. Straż Miejska)

Do Straży Miejskiej w Elblągu wpływa coraz więcej zgłoszeń dotyczących przebywania na terenie miasta dzikich zwierząt, szczególnie w okolicach ogródków działkowych w kompleksie Bielany. Są to dziki, sarny, a w ostatnim okresie pojawiły się świnki wietnamskie.

Właściciele ogródków skarżą się na wyrządzane przez zwierzęta szkody. Jest to problem, który dotyczy nie tylko Elbląga, ale wielu miast w Polsce, ponieważ brak jest procedur na wyłapywanie tych zwierząt, a sami przyczyniamy się do tego poprzez swoje zachowanie np. dokarmiając je. Zamiast unikać człowieka, przyzwyczajają się do niego i w celu zdobycia pokarmu szukają z nim kontaktu.
       Rola Straży Miejskiej sprowadza się głównie do rozpoznania miejsca przebywania zwierzyny oraz powiadomienia Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Elblągu celem podjęcia dalszych czynności. W związku z powyższym apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadkach styczności z dzikimi zwierzętami oraz dbanie o stan ogrodzeń ogródków działkowych i zamykanie wszystkich bram w celu uniemożliwienia przedostawania się na ich teren zwierząt.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama