Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Na wypadek zatorów

 
Elbląg, Na wypadek zatorów (fot. plut. Rafał Graca)
Rek

W dniach 24-28 stycznia w Bemowie Piskim prowadzone było szkolenie załóg śmigłowców oraz żołnierzy wojsk inżynieryjnych w zakresie niszczenia zatorów lodowych materiałem wybuchowym wykładanym ze śmigłowców.

Szkolenie przygotował 15 Batalion Saperów, wchodzący w skład 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Celem szkolenia było przygotowanie kadry Wojsk Inżynieryjnych oraz pilotów śmigłowców do udziału w akcjach przeciwlodowych, które Siły Zbrojne realizują w ramach działań kryzysowych.
     Tematyka prowadzonego szkolenia miała na celu naukę i doskonalenie następujących zagadnień: zasady rozpoznawania pokrywy lodowej; sposoby określania wielkości ładunku przeznaczonego do likwidacji zatoru; sposoby niszczenia zatorów lodowych; organizacja ochrony mostów przed spływem lodu; zasady organizowania grup minerskich do wykonywania zadań likwidacji zatorów lodowych z wykorzystaniem śmigłowców.
     25 stycznia w szkoleniu uczestniczył zastępca dowódcy 16 PDZ, gen. bryg. Krzysztof Makowski. Warunki atmosferyczne pozwoliły na loty śmigłowców i wszyscy szkoleni mieli okazję zrealizować główny punkt szkolenia – wykładanie ładunków wybuchowych na zatorze lodowym ze śmigłowca.
mjr Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)