Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nadal będzie radnym

Elbląg, Nadal będzie radnym Janusz Hajdukowski zapowiedział na sesji Rady Miejskiej, że będzie pełnił obowiązki radnego do czasu, aż tego mandatu pozbawi go prawomocny wyrok sądu (fot. PS)
Rek

Janusz Hajdukowski zapowiedział na sesji Rady Miejskiej, że będzie pełnił obowiązki radnego do czasu, aż tego mandatu pozbawi go prawomocny wyrok sądu. Tymczasem wojewoda uważa, że mandat radnego już wygasł.

Sprawa ciągnie się już kilka miesięcy. Wojewoda wygasił mandat radnego, bo Janusz Hajdukowski jest prezesem Zarządu Budynków Mieszkalnych, spółki, która prowadzi działalność gospodarczą na gminnym majątku. Radny odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który przyznał rację wojewodzie. Wyrok sądu nie jest jednak prawomocny.
     Janusz Hajdukowski na czwartkowej sesji poinformował, że wystąpił do sądu o uzasadnienie wyroku i że złoży do Naczelnego Sądu Administracyjnego skargę kasacyjną. Do tego czasu będzie pełnił obowiązki radnego i przewodniczącego komisji rewizyjnej. Pozostali radni przyjęli to do wiadomości, nie przejmując się pismem od wojewody na temat wygaśnięcia mandatu radnego Hajdukowskiego, które przyszło faksem podczas trwania sesji.
     
     Zobacz materiał filmowy
     
GR, Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III