UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Najazd wikingów na Elbląg. Już w ten weekend

 
Elbląg, Najazd wikingów na Elbląg. Już w ten weekend
(fot. MS, archiwum portEl.pl)

7 i 8 lipca wikingowie serdecznie zapraszają wszystkich elblążan oraz odwiedzających w tych dniach nasze piękne miasto na jubileuszowy X Międzynarodowy Festiwal Wikingów z Truso w Elblągu. Tegoroczna edycja nosi nazwę Powrót Floty Jarmeryka i jak co roku odbędzie się na Wyspie Spichrzów. 

Przyjazd zapowiedzieli odtwórcy historyczni: wojowie i rzemieślnicy, pasjonujący się życiem i zwyczajami ludzi żyjących na naszych ziemiach w okresie wczesnego średniowiecza. Swoje obozowiska rozbiją, jak co roku, na południowym narożniku Wyspy Spichrzów (w pobliżu MDK i Warszawska 55). Zawitają też goście specjalni tegorocznego festiwalu – legendarny w wikińskim świecie JARMERYK i jego załoga, na dwóch drakkarach, najpiękniejszych obecnie w Polsce replikach statków, jakie w X w. pływały po wodach w rejonie dzisiejszego Elbląga.
     Dla odwiedzających organizatorzy przygotowali wiele ciekawych gier i zabaw historycznych. Odbędą się pokazy walk wojów. Będzie można podszkolić się u wikingów w wiosłowaniu i udać z nimi w krótki rejs drakkarem po rzece Elbląg, w tym łodzią „Świętosławą” (najpiękniejszą i najstarszą w Polsce) i „Morąg” 18-metrową (najdłuższą w kraju).
     Ponadto każdego dnia, o wyznaczonych godzinach, będzie można pospacerować po obozowisku w towarzystwie przewodnika - archeologa, który wprowadzi swoich słuchaczy w tajemniczy świat dawnych kultur Słowian, Prusów i Wikingów. Ze szczegółowymi informacjami o festiwalowych atrakcjach można zapoznać się poniżej poniżej, w programie festiwalu .

 


     
     Sobota 7 lipca godz. 12:00 – 20:30
     

     12:00 - Uroczyste wpłyniecie floty Jarmeryka
     12:30 - Zawody zręcznościowo - siłowe wikingów
     14:30 - Bieg niewiast
     15:00 - Nauka wiosłowania na łodzi wikingów
     15:30 - Spacer z przewodnikiem po obozie wikingów
     16:00 - Konkursy plebejskie dla publiczności
     17:30 - Turniej walk wojowników
     18:30 - Scenka historyczna zakończona bitwą
     19:30 - Wyścig Prusa
     20:00 - Bursztynowe Fireshow – ogniste wybuchy
     
     Niedziela 8 lipca godz. 12:00 – 17:00
     12:00 - Turniej indywidualny wojowników
     14:00 - Toczenie głazów dla Kormaka
     14:30 - Spacer z przewodnikiem po obozie wikingów
     15:00 - Konkursy plebejskie dla publiczności
     16:00 - Walki wojowników - Kręgi Zdrady i Honoru
     16:30 - Scenka historyczna - potyczka łodzi wikingów
     17:00 - Zakończenie Festiwalu
     
     Organizatorzy : Elbląska Spółdzielnia Socjalna „Wehikuł Czasu – Wikingowie, Słowianie, Bałtowie” , Grupa Truso, Fundacja Bursztynowy Port.
     Impreza pod honorowym patronatem prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego i marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina jest realizowana przy wsparciu finansowym prezydenta Elbląga.
     

Patronat medialny sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl 
     
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama