Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nareszcie wakacje!

 
Elbląg, Nareszcie wakacje! Najlepszym uczniom gratulował prezydent Elbląga Witold Wróblewski (fot. Anna Dembińska)
Rek

Na tę chwilę czekali od września. Po dziesięciu miesiącach czasem ciężkiej, czasem lżejszej nauki, dziś (24 czerwca) uczniowie elbląskich szkół odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje. Wojewódzkie zakończenie roku odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu. Zobacz fotoreportaż.

Elbląg został wybrany na miejsce uroczystego zakończenia roku w województwie z jednego powodu: nasze Gimnazjum nr 3 jest najlepszą szkołą tego typu na Warmii i Mazurach.
     - Czujemy się zaszczyceni – mówiła Agnieszka Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu, w skład którego wchodzi Gimnazjum nr 3.
     Zakończony już rok szkolny był dla ZSO nr 2 bardzo udany. Prawie setka gimnazjalistów zdobyła tytuł laureata i finalisty konkursów przedmiotowych. To rekordowa liczba wśród gimnazjów województwa warmińsko – mazurskiego. Do tego gimnazjaliści z „trójki” bardzo dobrze zdali egzaminy końcowe. To wszystko sprawia, że mimo niżu demograficznego, ZSO nr 2 nie narzeka na brak chętnych, by podjąć naukę w murach szkoły.
     - Co roku mamy ponad trzy osoby na jedno miejsce, co nas cieszy, ale też jest dużym zobowiązaniem na przyszłość – chwaliła się Agnieszka Jurewicz.
     Uroczyste rozpoczęcie wakacji było też okazją do nagrodzenia najlepszych uczniów elbląskich szkół.
     - Gimnazjum nr 3 przejęło tradycję dawnego Gimnazjum Elbląskiego. Ciekawostką jest zapis w regulaminie tamtego gimnazjum nakazujący uczniowi, który spotyka nauczyciela zdjęcie nakrycia głowy i uklęknięcie – mówił Sławomir Sadowski, wicewojewoda warmińsko – mazurski.
     Dwoje uczniów elbląskiej „trójki”otrzymało od wicewojewody książki w nagrodę za doskonałe wyniki w nauce. Od prezydenta Elbląga najlepsza dwójka uczniów z każdej elbląskiej szkoły otrzymała bony w wysokości 100 zł do realizacji w jednej z sieci księgarni. Nagrody prezydenckie otrzymało dziewięciu dyrektorów elbląskich placówek edukacyjnych, którzy przeszli na emeryturę.
     - Chciałbym podziękować nauczycielom i uczniom z Gimnazjum nr 3 za to, że są najlepsi w województwie – cieszył się Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
     Pochwał na temat elbląskiej edukacji nie szczędził warmińsko – mazurski kurator oświaty.
     - Jako mieszkaniec Olsztyna z zazdrością patrzę na wyniki elbląskich szkół. Elbląska oświata jest bardzo dobra. Za to chciałem wszystkim nauczycielom podziękować – mówił Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko – mazurski kurator oświaty.
     Najlepsza dziesiątka uczniów Gimnazjum nr 3 odebrała swoje świadectwa z rąk kuratora oświaty i dyrektor ZSO nr 2. Żeby się znaleźć w tak elitarnym gronie trzeba było mieć średnią minimum 5,83. Pierwsza trójka uczniów może pochwalić się szóstkami na świadectwie z góry na dół. A po gali nadszedł długo oczekiwany moment: znów są wakacje.
     - Wakacje nauczycieli są bardzo pracowite. Prawie do końca lipca trwa rekrutacja do obu naszych szkół. A od początku sierpnia planujemy nowy rok szkolny – mówiła Agnieszka Jurewicz.
     A co będą robić uczniowie?
     - Miesiąc będę w domu, a potem odwiedzę rodzinę w Polsce – zdradził Tomasz z ZSZ nr 1.
     Do szkoły uczniowie wrócą 1 września.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok