Piątek 25-05-2018, imieniny Grzegorza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Narodowa dyplomacja

Elbląg, Narodowa dyplomacja Rosyjscy i polscy nauczyciele uczestniczyli w warsztatach wiedzy o Unii Europejskiej

W Elblągu odbywają się polsko-rosyjskie warsztaty wiedzy o Unii Europejskiej, przygotowane przez Elbląskie Centrum Informacji Europejskiej. W kilkudniowych spotkaniach uczestniczy 30 nauczycieli historii, geografii i wiedzy o społeczeństwie z Bałtijska i Kaliningradu oraz z Elbląga.

Rozmowa z Iriną Istominą, nauczycielką historii w Liceum nr 1 w Bałtijsku i Natalią Nikuliną, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli w Kaliningradzie.
     
     Jakie są pierwsze wrażenia pań z pobytu w Elblągu?
     Irmina Istomina: Bardzo mi się tu podoba, jestem zadowolona z przyjazdu do Elbląga, czuję się wręcz oczarowana pięknem miasta i cieszy mnie życzliwość i gościnność kolegów, którzy nas zaprosili.
     
     Z jakimi kwestiami Państwo się zapoznajecie?
     I.I.: Poznajemy problemy współpracy obwodu kaliningradzkiego, Kaliningradu i Elbląga. Chcemy współpracować z liceami ogólnokształcącymi w mieście. W Bałtijsku po jednym ze spotkań, organizowanym przez Euroregion Bałtyk, w naszym liceum został stworzony Klub Europejski. Szczególnie interesują nas licea, gdzie tworzą się kluby europejskie.
     
     Jak w waszej ocenie funkcjonują kluby europejskie w Polsce?
     I.I.: Trudno mi ocenić, ponieważ są to jeszcze dość młode struktury, ale podoba mi się, że kluby dążą do współpracy i poszerzają swoje możliwości. My też chcemy poszerzać kontakty w ramach demokratycznego projektu, który istnieje w naszym liceum.
     
     Najprawdopodobniej w 2004 roku Polska będzie już w Unii Europejskiej. Czy takie spotkania mają sprawić, że granica pomiędzy odwodem a Polską nie będzie zbyt sztywna?
     Natalia Nikulina: Uważam, że tak się stanie dzięki naszym kontaktom. Nawet nie mam wątpliwości. Przyjechałam tutaj, zostawiając swoich studentów, uczelnię, ponieważ sądzę, że bez takich bezpośrednich kontaktów międzyludzkich, bez bezpośrednich związków, nie uda się nam współpracować. My nazywamy to narodową dyplomacją i mamy nadzieję, że wkrótce również polscy nauczyciele z uczelni wyższych przyjadą do nas, do Kaliningradu. Oczywiście już na dzisiaj nawiązaliśmy te kontakty, ale mamy nadzieję, że będą one jeszcze zacieśniać.
     
     Czy w tych kontaktach ma znaczenie polityka międzynarodowa?
     N.N.: Oczywiście i mamy nadzieję, że dyplomacja i polityka odegrają w tej kwestii istotną rolę.

J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • A ja myślę, że to kolejne pokolenie gaduł. A wiadomo, że z gadania nic nie wynika. Mlodzieży zróbcie coś konkretnego wspolnie. Czy zorganizopwanie pomocy dla najbiedniejszych rodzin z waszych miast lub zbiórka darów dla biednych dzieci, których nie brakuje szczególnie w Elblągu. Nie bierzcie przykładu ze starszych dyplomatów i polityków, ponieważ już nie liczy się gadanie, a robota. W Unii tej trzeba będzie pracować, a nie gadać.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2002-06-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Zabudowa kuchni 7
Indeco Szafa z drzwiami suwanymi 3
Indeco Szafa z drzwiami suwanymi 5
Zabudowa Kuchni 1