Sobota 26-05-2018, imieniny Filipa, Pauliny. Dzień Matki
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Narodowe Święto Niepodległości

Już w piątek, 11 listopada w całej Polsce obchodzone będzie po raz 93. Narodowe Święto Niepodległości. W Elblągu rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości nabierze nowego charakteru. Elbląski Samorząd wraz z organizacjami pozarządowymi przygotował dla elblążan oryginalne propozycje uczczenia tego święta.

Gra miejska
     Tegoroczne obchody rozpoczną się o godz. 8.30 grą miejska dla dzieci i młodzieży pn. „Zaryzykuj – poznaj swoje miasto”. Przedsięwzięcie to kierowane jest do miłośników Elbląga i chętnych, którzy chcą się wykazać znajomością historii miasta. Gra „Zaryzykuj – poznaj swoje miasto” została stworzona z myślą o aktywnych, wykazujących się pomysłowością elblążan. Spośród osób, które zgłoszą swe uczestnictwo w grze zostaną wybrane sześcioosobowe zespoły w przedziałach wiekowych: 10-12 lat, 13-15 lat oraz 16-20 lat. Najmłodsze grupy wezmą udział w rozgrywkach, których planszą 4D będzie przestrzeń miejska (Stare i Nowe Miasto). Ich zadaniem będzie „zdobyć", „podbić" jak największy obszar wyprzedzając w tym swoich przeciwników.
     
     Msza święta
     Zapraszamy elblążan również na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10 w Katedrze pw. św. Mikołaja, którą odprawi Jego Ekscelencja Ks. Bp dr Jan Styrna.
     
     Sztafeta Niepodległości
     Kolejną propozycją skierowaną do mieszkańców jest Sztafeta Niepodległości „11.11.11.11.11”. Nazwa tego przedsięwzięcia nie jest przypadkowa. Zbieżność daty i godzina startu sztafety została wybrana celowo: 11.11.2011, godz. 11.11. W przemarszu udział wezmą przedstawiciele władz lokalnych, instytucji, organizacji pożytku publicznego, wolontariusze oraz mieszkańcy Elbląga, a także elbląscy aktorzy z Teatru im. Aleksandra Sewruka, którzy wcielą się w postacie historyczne: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego. Sztafeta rozpocznie się przy Bramie Targowej i przejdzie ulicami: Stary Rynek, Przy Bramie Targowej, Pocztowa, Robotnicza, Teatralna, a zakończy się na Placu Kazimierza Jagiellończyka.
     
     Apel i grochówka
     
Przedsięwzięcia uwieńczą oficjalne uroczystości mające się odbyć na Placu Kazimierza Jagiellończyka o godz. 11.45. W ramach tych obchodów będą miały miejsce m.in.: Apel Poległych, składanie wieńców i kwiatów oraz pokaz musztry paradnej. Uroczystości zakończy poczęstunek tradycyjną wojskową grochówką.
     
     Już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w te przedsięwzięcia i uczczenia najważniejszego święta Polaków!
     
     Program obchodów:
     godz. 8.30
     Rozpoczęcie gry miejskiej pn. „„Zaryzykuj – poznaj swoje miasto”
     Miejsce: rozpoczęcie - Stare i Nowe Miasto Elbląg, zakończenie - Plac Kazimierza Jagiellończyka
     godz. 10
     Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny – Katedra pw. Św. Mikołaja
     godz. 11.11
     Sztafeta Niepodległości „11.11.11.11.11” – przemarsz z udziałem przedstawicieli władz lokalnych, instytucji, organizacji pozarządowych, wolontariuszy oraz mieszkańców.
     Miejsce: rozpoczęcie - Brama Targowa, zakończenie - Plac Króla Kazimierza Jagiellończyka
     godz. 11.45
     Rozpoczęcie oficjalnych uroczystości:
     - wystąpienia okolicznościowe,
     - Apel Poległych,
     - składanie wieńców i kwiatów pod Pomnikiem Króla Kazimierza Jagiellończyka
     - pokaz musztry paradnej,
     - poczęstunek wojskową grochówką.
     Miejsce: Plac Króla Kazimierza Jagiellończyka
     
     Organizatorzy: Grzegorz Nowaczyk Prezydent Miasta Elbląg; Jego Ekscelencja Ks. Bp dr Jan Styrna; gen. dyw. Janusz Bronowicz Dowódca 16 PDZ; ZHP Hufiec Elbląg; Miejskie Centrum Wolontariatu.

Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
Płyn Hayne