Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Narodowe świętowanie w PWSZ

12 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu odbędzie się uroczystość upamiętniająca Święto Niepodległości. Jej tematem będzie "Patriotyzm 'małych ojczyzn' w dobie globalizacji". Początek o godz. 17 w sali audytoryjnej przy ul. Czerniakowskiej 22. Natomiast w bibliotece PWSZ można oglądać wystawę fotografii Piotra Kajmera pn. „Niepodległa w obiektywie Piotra Kajmera".

Uroczystość upamiętniająca Święto Niepodległości będzie miała formę dyskusji z udziałem studentów, profesorów PWSZ i zaproszonych gości. W programie jest również ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych pracownikom Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu oraz występy artystyczne studentów PWSZ i uczelnianego chóru "Da Capo".
     Również z okazji Święta Niepodległości otwarta została wystawa fotografii Piotra Kajmera. Prace będzie można oglądać w listopadzie i w grudniu w bibliotece PWSZ.
     Piotr Kajmer urodził się w Pasłęku w 1957r. Ukończył Technikum Fototechniczne i Studium Pedagogiczne w Gdańsku. Od lat nie rozstaje się z aparatem fotograficznym. Współpracował m.in. z Oficyną Wydawniczą "Ego", Tygodnikiem Elbląskim, "Dziennikiem Bałtyckim". Obecnie jest związany z „Dziennikiem Elbląskim”. Jako fotoreporter agencji fotograficznej współpracuje z pismami ogólnopolskimi.
     Na wystawie zatytułowanej "Niepodległa w obiektywie Piotra Kajmera" prezentowane są fotografie z lat dziewięćdziesiątych dokumentujące życie elblążan w pierwszym dziesięcioleciu polskiej wolności.
     Fotografiom towarzyszy prezentacja Księgi "Dziesięciolecia Polski Niepodległej 1989-1999" redagowanej przez Waldemara Kuczyńskiego i Małgorzatę Niezabitowską. Księga jest wspólnym dziełem inteligencji polskiej końca XX wieku. Składają się na nią teksty 369 autorów, ilustracje 30 grafików, zdjęcia 379 fotografów - również Piotra Kajmera. Księga jest darem Banku zachodniego WBK S.A. I Oddział w Elblągu dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia biblioteki PWSZ, przy ul. Grunwaldzkiej 137 w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. 9 - 17, piątki w godz. 9 - 16, soboty w godz. 9 - 13.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem