Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nasz problem

We środę w Elblągu odbędzie się debata na temat korupcji.

Spotkanie zatytułowane "Korupcja - problem każdego z nas" pod patronatem Fundacji im. Stefana Batorego organizuje Anna Garbarska - Werner z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Debata jest jedną z cyklu spotkań, które dzięki Fundacji odbędą się w całym kraju. To także pierwsze w naszym mieście otwarte spotkanie na temat korupcji.
     - Wydaje się, że w Elblągu niewiele mówimy o problemie korupcji – mówi Anna Garbarska - Werner. - Tak jest jednak i w innych miastach. Temat jest bowiem trudny, by nie powiedzieć "śliski". Mówić o nim jednak trzeba, bo korupcja jest dziś tak powszechna, dotyka niemalże wszystkich sfer naszego życia, że jak najszybciej należy poczynić jakieś kroki i zacząć uświadamiać ludzi, jak unikać korupcji, jak się przed nią bronić.
     W debacie wezmą udział specjaliści - m.in. etyk i socjolog oraz dyrektor programu "Przeciw korupcji" - wspólnego przedsięwzięcia Fundacji Batorego, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Transparency International, Grażyna Kopińska. O korupcji rozmawiać będą przedstawiciele najważniejszych elbląskich urzędów i instytucji.
     - Będziemy mówić o tym, czym jest korupcja, bo powszechnie kojarzy nam się ona głównie z przyjmowaniem i dawaniem łapówek, a tymczasem jest to o wiele szerszy problem. To także przekazywanie informacji wybranym podmiotom, instytucjom, osobom prawnym, to nepotyzm, kumoterstwo, manipulowanie, wykorzystywanie swego stanowiska i funkcji publicznych - zapowiada Anna Garbarska - Werner. - Chcemy także usłyszeć, jak z zagrożeniem korupcją radzą sobie różnego rodzaju instytucje publiczne.
     Jak podkreśla organizatorka spotkania, debata ma doprowadzić do stworzenia raportu na temat zagrożenia korupcją środowiska elbląskiego i regionu oraz do wypracowania wniosków i listy potrzebnych działań.
     Początek debaty, która odbędzie się w sali konferencyjnej hotelu Elzam - godz. 12. Udział w spotkaniu może wziąć każdy zainteresowany.

AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia klasyczna