Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Nasza sonda: Na kogo zagłosujesz?

 
Elbląg, Nasza sonda: Na kogo zagłosujesz? (fot. archiwum portEl.pl)

Sondaż portElu

W wyborach do Sejmu zagłosuję na:
Prawo i Sprawiedliwość 18.1%
Platforma Obywatelska 23.0%
Partia Razem 3.2%
KORWiN 10.6%
Polskie Stronnictwo Ludowe 1.6%
Zjednoczona Lewica 8.4%
Kukiz'15 12.9%
Nowoczesna Ryszarda Petru 12.6%
JOW Bezpartyjni 0.0%
KWW Zbigniewa Stonogi 4.0%
Jeszcze nie wiem 3.3%
oddam głos nieważny 2.3%
Liczba głosów: 752. Sondaż został zakończony.
Rek

W okręgu elbląskim o mandaty w Sejmie walczy 10 komitetów, które wystawiły 143 kandydatów. W głosowaniu do Senatu wybór jest prostszy – o jedno miejsce walczą trzy osoby. Kto wygra, przekonamy się 25 października. Już jednak dzisiaj zachęcamy do udziału w naszej wyborczej sondzie, w której można wyrazić poparcie dla poszczególnych komitetów.

Kolejność komitetów w naszej sondzie jest taka sama, jak na karcie wyborczej. Głosowanie potrwa do 23 października do godz. 12. By zapobiec próbom manipulacji, głos mogą oddać jedynie zalogowani czytelnicy, którzy zarejestrowali swój mail na portEl.pl przed 1 października 2015 roku. Wyniki sondy opublikujemy w ostatni dzień ciszy wyborczej.
     W okręgu elbląskim o osiem mandatów w Sejmie walczy 10 komitetów: Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Partia Razem, KORWiN, Polskie Stronnictwo Ludowe, Zjednoczona Lewica, Kukiz’15, Nowoczesna Ryszarda Petru, JOW Bezpartyjni i Komitet Wyborców Zbigniewa Stonogi. W sumie 143 kandydatów, w tym 62 kobiety. Średni wiek kandydatów to 42 lata. Przypomnijmy, że cztery lata temu cztery mandaty otrzymała PO, dwa – PiS i po jednym PSL i Ruch Palikota.
     Jak głosować, by głos w wyborach do Sejmu był ważny? Każdy wyborca otrzyma w lokalu wyborczym białą kartę do głosowania w postaci książeczki. Na pierwszej stronie będzie instrukcja, jak oddać ważny głos, na drugiej – spis treści, na kolejnych poszczególne listy kandydatów. By głos był ważny, należy postawić znak „x” w kratce obok nazwiska tylko jednego kandydata i tylko na jednej liście wyborczej. Niepostawienie znaku „x” przy żadnym kandydacie, albo przy nazwisku więcej niż jednej osoby spowoduje, że głos będzie nieważny.
     Karta wyborcza do Senatu będzie koloru żółtego, a na niej w kolejności alfabetycznej będą umieszczone nazwiska kandydatów (w okręgu elbląskim są to: Jan Bobek, Sławomir Sadowski i Jerzy Wcisła). By oddać ważny głos, należy postawić znak „x” w kratce obok nazwiska tylko jednego kandydata.
     Lokale wyborcze będą czynne 25 października w godz. 7-21.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna III