Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Naucz się udzielać pierwszej pomocy

 
Elbląg, Naucz się udzielać pierwszej pomocy fot. AD, arch. PortEl.pl
Rek

Biuro Parlamentarne Platformy Obywatelskiej zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie odbędzie we wtorek (7 listopada 2017 r.) o godz. 15:30 i potrwa dwie godziny.

- Fakt, że wielu Elblążan prosi nas o ponowienie kursów z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej świadczy o tym, że ludzie zdają sobie sprawę z prawnego i moralnego obowiązku udzielania takiej pomocy poszkodowanym, jak również z tego, iż chcą się nauczyć prawidłowo i skutecznie jej udzielać – mówi Elżbieta Gelert, poseł na Sejm RP. – Ponawiamy szkolenie, aby każdy mógł nauczyć się przeprowadzać ocenę stanu przytomności, układu krążenia, oddechowego, czy też samodzielnie wprawić się w masażu serca na fantomie. To wiedza niezbędna.
     Udzielenie pierwszej pomocy to nasz obowiązek, dlatego praktykę najlepiej zdobyć właśnie na takich szkoleniach. Wtedy możemy mieć pewność, że w sytuacji kryzysowej sobie poradzimy.
     Jak rozpoznać zagrożenie życia i zdrowia? Czy wiem, co należy zrobić w takiej sytuacji? Tego właśnie dowiedzą się uczestnicy szkolenia.
     - Dwie godziny szkolenia wystarczą, aby jego uczestnik wiedział, jak skutecznie uratować człowieka w stanie nagłego zagrożenia zdrowia, poprzez udzielenie mu pierwszej pomocy przedmedycznej w miejscu wypadku do czasu zabrania go przez zespół ratownictwa medycznego – mówi Michał Missan, szef elbląskiego Działu Ratownictwa Medycznego WSZ, a także przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Miejskiej w Elblągu. – Wysiłek włożony w podtrzymanie lub przywrócenie czynności życiowych w tym czasie jest niezmiernie ważny i często decyduje o losach poszkodowanego. Dlatego każdy, nawet dziecko musi mieć podstawową wiedzę w tym zakresie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy zmuszeni do ratowania czyjegoś życia, czy zdrowia, nawet w najbliższym otoczeniu.
     Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej odbędzie się w Biurze PO, które mieści się na I p. Hotelu Arbiter w Elblągu. Aby wziąć w nim udział nie trzeba się nigdzie zapisywać, wystarczy przyjść 7 listopada o godz. 15.30.
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Domena funkcyjna .com.pl