Wtorek 13-11-2018, imieniny Benedykta, Stanisława, Arkadego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bieg Niepodległości Bieg Niepodległości

Nauczyciel jako wychowawca

Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu i Elbląska Uczelnia Humanistyczno - Ekonomiczna organizują seminarium dotyczące problematyki wychowania przez szkołę. Seminarium odbędzie się 19 listopada o godz. 12.30 w auli EUH-E.

Jak wyjaśnia Jadwiga Pawluk, przedstawiciel organizatorów, wychowanie młodego człowieka w szkole nieustannie podlega ocenie społecznej, często krytycznej. Wszystkim dorosłym, czyli rodzicom i nauczycielom, zależy na dobrym przygotowaniu młodych ludzi do życia. Rodzina jest najważniejszą grupą społeczną odpowiedzialną za kształtowanie młodego człowieka. Szkoła i inne instytucje powinny wspomagać i wspierać szeroko rozumiane wychowanie. Seminarium jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie: Jaka jest rola nauczycieli w procesie wychowania?
     Seminarium skierowane jest do nauczycieli, a w szczególności do dyrektorów szkół, wychowawców, pedagogów szkolnych, katechetów i bibliotekarzy.
     
     Program seminarium „Nauczyciel i jego rola w procesie wychowania”:
     
     * Wprowadzenie - Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie
     * Rola dyrektora szkoły w kształtowaniu postaw etycznych nauczycieli - Krystyna Szostak (WM ODN w Elblągu)
     * Czy można dzisiaj mówić o powołaniu do zawodu nauczyciela? - ks. Dariusz Piórkowski (ZSE w Elblągu)
     * Nowe metody wychowawcze - Bożena Rokicka (WM ODN w Elblągu)
     * System prewencyjny księdza Bosko w perspektywie wyzwań XXI wieku - ks. Krzysztof Helianek SDB (Gimnazjum w Tolkmicku)
     * Wypalenie zawodowe nauczyciela - czynniki ryzyka, możliwości zmiany - Iwona Kijowska (EUH-E).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • jak zwykle o nas bez nas!? szkoda bardzo, że nie kierowane jest również do rodziców, bo to oni są pierwszymi i podstawowymi wychowawcami i z nimi trzeba współpracować w tym dziele. Żyć i pracować w prawdzie i autentyczności szanując nauczycieli, rodziców, rodzinę i dzieci, które trzeba wychować, tylko to da dobre owoce. Odłączyć biznes od wychowania i nauczania! Wyłączyć ideologie i propagandę z programów i wziąć się za przekazywanie miłości a nie wiedzy o życiu seksualnym, jakby to była najważniejsza dziedzina życia. Pielęgnować dzieciństwo, bo sam Pan Jezus powiedział, że nawet my-dorośli mamy stać się jak dzieci, czyli być czyści, ufni i kochający bez względu na korzyści. Z Bogiem obyście do czegoś doszli, ale beż rodziców to słabe szanse. Jest taki dyżurny slogan, że nauczyciele to też rodzice(on został mymyślony interesownie!!!) bo jak równe szanse ma w szkole dziecko którego mama pracuje Gdzieś i to, którego mama pracuje w szkole a jeszcze do tego tej samej. Rodziców trzeba zapraszać- koniecznie!!!!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rodzic(2003-11-19)
 • Czy wlepione szkole lekcje religii, to za mało by wpajać pozytywne wartości. Zdaje się że właśnie zawodowi moraliści w koloratkach mieli uczyć miłości ,tolerancji i szacunku. Właśnie tego czego w szkole coraz bardziej brak. Dlaczego nie ocenia się skuteczności tego zawodowego wpajania wartości. Może szkoda że dawne wychowanie obywatelskie powierzono nauczycielom jedynie słusznych wartości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jaś(2003-11-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
Naszywka GODŁO
POLO z HAFTEM
Naszywka HERB ELBLĄGA