Poniedziałek 16-07-2018, imieniny Marii, Eustachego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nauczyciel XXI wieku

Urząd Miejski w Elblągu informuje, iż trwa rekrutacja do projektu unijnego „Nauczyciel XXI wieku” – doskonalenie zawodowe kadry pedagogicznej w Gminie Elbląg.

Okres realizacji projektu obejmuje lata 2008-2010, obecnie poszukujemy osób, które rozpoczęły naukę w 2008 r. lub zamierzają ją podjąć w najbliższym czasie. Ostatecznymi beneficjentami projektu są nauczyciele oraz instruktorzy praktycznej nauki zawodu, zatrudnieni w elbląskich szkołach i placówkach oświatowych, którzy dzięki realizacji projektu dostosują swoje kwalifikacje do wymagań elbląskiego rynku oświatowego. Podstawowym kryterium rekrutacji jest akces nauczyciela do podjęcia studiów/kursu na kierunkach priorytetowych, rekomendacja dyrektora oraz zatrudnienie nauczyciela lub instruktora w jednej z elbląskich publicznych szkół na podstawie umowy o pracę lub mianowania. Łącznie wsparciem zostanie objętych 228 osób.
     
     Ogólna wartość projektu wynosi 552.235 zł, w tym wartość dofinansowania 469.400 zł. W ramach działania dofinansowywane jest dokształcanie kadry pedagogicznej na studiach podyplomowych, magisterskich uzupełniających oraz kursach, szkoleniach i konferencjach z zakresu kierunków priorytetowych, tj. języka angielskiego, matematyki, fizyki, informatyki, oligofrenopedagogiki, tyflopedagogiki, surdopedagogiki, kierunków profilaktycznych oraz przedmiotów zawodowych w branżach gastronomicznej, budowlanej, drzewnej, elektrycznej i mechanicznej.
     
     Celem projektu jest dostosowanie kwalifikacji nauczycieli oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu do wymagań oświatowego rynku pracy w Elblągu, wyposażenie w wiedzę i umiejętności odpowiadające wymaganiom gospodarki opartej na wiedzy, wspieranie rozwoju zawodowego oraz przygotowanie do prowadzenia profesjonalnej pracy wychowawczej i profilaktycznej w elbląskich szkołach.
     
     Realizacja projektu wpłynie na podwyższenie kwalifikacji elbląskiej kadry pedagogicznej, zapobiegnie powiększaniu się bezrobocia wśród nauczycieli, spowoduje wzrost motywacji do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.
     

 


     Wszystkich chętnych do udziału w projekcie prosimy o zgłaszanie się do dyrektorów publicznych szkół i placówek oświatowych w Elblągu.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl