Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nauczycielska szkoła

W Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli powstał pomysł utworzenia w elbląskim regionie systemu doskonalenia nauczycieli. W myśl projektu w każdym mieście powiatowym okolic Elbląga miałaby powstać swoista agenda ODN.

Zasięg elbląskiego ODN rozciąga się na powiat elbląski, braniewski, lidzbarski, ostródzki, iławski, nowomiejski, działdowski oraz bartoszycki. Tylko w tym ostatnim starostwo powołało Pracownię Doradztwa Metodycznego - swoistą agendę ODN. Instytucja zapewnia nauczycielom bliski kontakt z doradcami i umożliwia szkolenia i dalszą edukację.
     - My nie uprawiamy doradztwa przedmiotowego - mówi wicedyrektor elbląskiego ODN Ryszard Wodzisławski. - My idziemy w coś dookoła np. ścieżki edukacyjne czy ocenianie. Uprawiamy takie doradztwo interdyscyplinarne.
     Nauczyciele mogą brać udział m.in. w kursach aktywizujących, które uczą prowadzenia aktywnych zajęć. Mogą się nauczyć np. mierzyć swój poziom edukacyjny oraz posiąść umiejętność obiektywnego oceniania - tego wszystkiego wymaga od nich reforma edukacji.
     Ponieważ ODN nie dysponuje wystarczającą liczbą doradców powstał plan powołania w każdym mieście powiatowym agendy podobnej do tej z Bartoszyc. Ich finansowanie spadłoby na samorządy, które i tak muszą część budżetu oświatowego przeznaczyć na szkolenia.
     - Jest to wymóg ustawowy - tłumaczy Ryszard Wodzisławski. - Organy prowadzące ośrodki oświatowe muszą na szkolenia i doradztwo przeznaczyć jeden procent funduszu płac. Docelowo chcemy, aby na stu nauczycieli przypadał jeden konsultant. Jest to taki nieoficjalny standard.
     W województwie warmińsko-mazurskim nauczyciele przejawiąją duże zainteresowanie kształceniem zawodowym. Ma to odbicie w ilości kursów przygotowanych przez elbląski ODN. W ubiegłym roku szkolnym skorzystało z nich prawie 11 tys. nauczycieli na ponad 26 tys. uprawiających zawód w całym województwie.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Meble łazienkowe 2
AMK-Zabudowa przedpokoju
Fronty mdf frezowane kolor mat
Fronty lakierowane mdf mat różne kolory RAL