Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie chcą politykować, a coś robić

 
Elbląg, Nie chcą politykować, a coś robić Monika Patra- Więckowska i Andrzej Kobylarz (fot. Anna Dembińska)
Rek

Nie podoba im się fakt, że Olsztyn ma środki na wkład własny i realizuje inwestycje, a pieniędzy dla Elbląga nie ma. Uważają, że jest zaniedbywany przez władze wojewódzkie. I przypominają, że od czterech lat wciąż nie załatwiono sprawy z odprawami fitosanitarnymi. Kandydaci KWW Kukiz '15 zorganizowali kolejną konferencję.

Konferencję, która odbyła się pod Delegaturą Urzędu Wojewódzkiego zaczęła Monika Patra- Więckowska, numer dwa na liście KWW Kukiz '15. Jak mówiła do czasów reformy administracyjnej Elbląg i Olsztyn rozwijały się równomiernie.
     - Dziś dochód Olsztyna to ok. 1,1 miliarda złotych, natomiast dochód Elbląga to niecałe 487 milionów złotych – mówiła kandydatka. - Skąd ta dysproporcja? Dlaczego wciąż spada liczba mieszkańców Elbląga oraz regionu przy jednoczesnym wzroście liczby mieszkańców Olsztyna? Dlaczego miastu Olsztyn nie zależy na silnym Elblągu i rozwoju miast w regionie? Na te pytania odpowie pan Andrzej Kobylarz, numer jeden na liście KWW Kukiz'15.
     - Problem Elbląga, tak jak Monika powiedziała, to są dysproporcje pomiędzy dofinansowaniem miasta. Olsztyn miliard sto, Elbląg ponad czterysta milionów. Z Elbląga mieszkańcy uciekają, wyjeżdżają, nie ma pracy i dofinansowania. Olsztyn rośnie w siłę. Są inwestycje prowadzone typu tramwaje, obwodnica Olsztyna, tutaj też jest potrzebna obwodnica wschodnia, tych pieniędzy na Elbląg nie ma – mówił Kobylarz. - Jeżeli pieniądze nie będą równoważnie dzielone między te miasta tej pracy tu nie będzie.
     Na pytanie jednego z dziennikarzy jak Elbląg miałby korzystać z dofinansowania, na przykład unijnego, skoro nie stać go na wkład własny, Andrzej Kobylarz odpowiedział, że "to jest to o czym mówimy".
     - Nie ma miejsc pracy, a to z niej biorą się podatki, płacą je firmy, podatki nie wpływają do budżetu państwa. I tu jest problem – mówił numer jeden na liście KWW Kukiz'15.
     - Ale nawet gdyby była możliwość dofinansowania to Elbląga nie byłoby stać na wkład własny – dopytywał dziennikarz.
     - Wkład, wkład...No byłby – mówił Kobylarz.
     - Ale skąd? - dopytywał jeden z dziennikarzy.
     Na to pytanie odpowiedziała Monika Patra-Więckowska, która m.in. wspomniała, że "należałoby się skupić na odprawach fitosanitarnych".
     - Od 2011 r. sprawa nie została rozwiązana – dodała kandydatka
     - Politycy od pięciu lat chwalą się, że zajęli się tą sprawą, ale wciąż nie ma rozwiązania – mówił Kobylarz.
     Kandydat KWW Kukiz'15 na pytanie, czy w takim razie Elbląg powinien opuścić województwo warmińsko- mazurskie, odpowiedział, że "jeżeli będzie taka rozbieżność w dofinansowaniu i centralizacja środków to nie jest to zły pomysł".
     - Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce a nie politykować, nie wisieć na banerach i się uśmiechać do was, tylko trzeba wziąć się do roboty. My mamy na to pomysł, jestem przedsiębiorcą i wiem, jakie są problemy i z czym się borykamy – mówił Kobylarz.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Ta pani to mój wybór
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 6
  zakochany(2015-10-07)
 • Ten pan to mój wybór
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 7
  zakochana(2015-10-07)
 • Ta pani to mój wybór, a ten pan nie mój wybór.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 6
  wyborowa(2015-10-07)
 • A ja mam to w du. .. ie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 6
  sdfdsfsdffdfsdfsdfsdfsdfsdfsdf(2015-10-07)
 • Brawo Kukizowcy, nie rozumiem natręta dziennikarza. Skoro miasto Olsztyn i Elbląg startowały z tego samego pułapu, a teraz jest aż taka różnica to trzeba dać ludziom prace, a od pracy podatki, które zasilą konto miasta. To tak proste, niech dziennikarz dobrze najpierw słucha, a potem zadaje pytania. Pierwszy przykład to brak odpraw, - i tu już ile miejsc pracy mogłoby powstać. Napisałam po prostemu, może redaktor zrozumie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 4
  (2015-10-07)
 • Inna spraw to decentralizacja Urzędów, nie wiem dlaczego wszystkie przeszły do Olsztyna, trzeba walczyć o powrót, bo to też będą miejsca pracy i podatki, a potem kasa w Urzędzie i będzie można czynić inwestycje itd. itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 1
  (2015-10-07)
 • Nareszcie ktoś wygarnąl Olsztynowi. To, że jesteśmy w jednym województwie to jakaś kara dla nas. Oni naszym kosztem realizują swoje małomiasteczkowe kompleksy. Po reformie administracyjnej nawet co lepsze radiowozy naszej policji zabrali, meble z klubu przy Mierosławskiego. Brawo Panie Kobylarz!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 2
  głosujęnatak(2015-10-07)
 • Olsztyn nas łupi. Większość kasy biorą dla siebie. Szkoda, politycy tego nie dostrzegają. Kobylarz bez owijania mówi jak jest. Popieram
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 3
  Kukiz ok(2015-10-07)
 • skąd Kukiz 15 wziłał człowieka z pomorskiego i wystawił w Elblągu? kompromitacja!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  Prorok.Igor(2015-10-07)
 • Podoba mi się, bez aureoli i sztandarów, ale konkretnie w temacie nas interesującym i jak że trafionym. Brawo Kukiz"15,głosujemy na Kukiza"15.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  (2015-10-07)
 • Jezu!!! cytuję ". .. Dziś dochód Olsztyna to ok. 1,1 miliarda złotych, natomiast dochód Elbląga to niecałe 487 milionów złotych – mówiła kandydatka. - Skąd ta dysproporcja?. .. " to nie dochód tylko budżęt, a to WIELKA różnica-prawda? Skąd wzięli tą "1" i tą "2" ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 5
  Kat.Na.Idiotów(2015-10-07)
 • @Prorok. Igor. Ten człowiek ma sypialnie tylko w pomorskim zainteresuj się, że to nasz elbląski stoczniowiec.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 2
  (2015-10-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z teksturą
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapety z dmuchawcami
Fototapety do sypialni