Poniedziałek 23-07-2018, imieniny Brygidy, Apolinarego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie dam z Kozłowskiego zrobić kozła ofiarnego

Elbląg, Nie dam z Kozłowskiego zrobić kozła ofiarnego Pierwszy z prawej Mirosław Kozłowski (fot. PS).

To ja działam na szkodę zakładów pracy? To mnie boją się inwestorzy i dlatego nie chcą działać w naszym mieście? To są pomówienia, za które pan prezydent Słonina będzie musiał odpowiedzieć przed sądem - mówi Mirosław Kozłowski, przewodniczący Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność”.

Kozłowski jest oburzony słowami prezydenta Henryka Słoniny, który krytycznie wypowiada się na temat działalności przewodniczącego „Solidarności”.
     - Zacznę od sprawy „Hetmana” - mówi Mirosław Kozłowski. - Obrona interesów pracowniczych to mój obowiązek. Te kobiety, szwaczki, zostały ukarane za to, że chciały założyć związek zawodowy. Chciały to zrobić, bo pracodawca nie wypłacał im pensji. Ja sprawą się zająłem, a pan prezydent co zrobił? Zamiast usiąść do stołu z panem Przezpolewskim i ze mną, porozmawiać i poszukać wyjścia z sytuacji, zasłaniał się - zresztą jak zawsze w takich przypadkach - tym, że nie jest organem założycielskim zakładu ani stroną w sporze. Jest jednak gospodarzem miasta i my, podatnicy i mieszkańcy chcemy, by czuł się także jego ojcem. Kolejna sprawa - Zakłady Mięsne „Elmeat” - kontynuuje Kozłowski. - Pracownicy przez pół roku nie dostawali pensji i do kogo mieli się zwrócić o pomoc, jak nie do zawiązku? Pójdę dalej - Logstor. To nie ja jestem od podejmowania decyzji, które doprowadziły do zamknięcia fabryki w Elblągu. Zawsze działam zgodnie z prawem. Od 30 kwietnia trwał tam spór zbiorowy, związkowcy wielokrotnie prosili zarząd spółki o rozmowy. W normalnym zakładzie siada się do stołu. Czy zarząd miał dobre intencje? Nie! To nie członkowie „Solidarności” zdecydowali o strajku w Logstorze - podkreśla Mirosław Kozłowski. - Odbyło się referendum, w którym wzięło udział 70 procent załogi. 90 proc. tej grupy opowiedziało się za rozpoczęciem akcji strajkowej. To nie tylko związkowcy.
     Przewodniczący Mirosław Kozłowski już od dawna mówił na konferencjach prasowych o tym, że czuje się niesłusznie oskarżany przez prezydenta Elbląga o działanie na szkodę zakładów pracy czy odstraszanie inwestorów.
     - W końcu miarka się przebrała - mówi Kozłowski. - Po publikacji w „Gazecie Wyborczej” o Logstorze byłem zbulwersowany słowami pana prezydenta Słoniny. Czytamy o mnie, że „rozdmuchałem sprawę”, „odstraszałem inwestorów”, „gdzie nie włożę ręki, tam zaczynają się kłopoty”. Za te i wiele innych słów prezydent Słonina będzie odpowiadał przed sądem.
     Wczoraj (10 grudnia) do Sądu Rejonowego w Elblągu wpłynęły dwa pozwy prywatne: przewodniczącego „S” Mirosława Kozłowskiego oraz Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność” przeciwko prezydentowi Elbląga. Dotyczą one pomówień. Kolejne dwa skierowane zostały do Sądu Okręgowego - od tych samych powodów - w sprawie o naruszenie dóbr osobistych.
     - Mamy całą teczkę wycinków prasowych, które świadczą o winie Henryka Słoniny - twierdzi Mirosław Kozłowski. - Trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa. Najbardziej przykro mi, że prezydent chciał zrobić z Kozłowskiego kozła ofiarnego. Na to się nie godzę.
     W pozwach cywilnych przewodniczący i Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” domagają się od prezydenta przeprosin na łamach prasy lokalnej oraz po 15 tysięcy złotych na Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kasprzaka.
     Prezydent Henry Słonina nie chciał dziś z nami rozmawiać. Krótkiego komentarza do sytuacji udzielił jego asystent prasowy Piotr Rzepczyński:
     - Oficjalnie nie otrzymaliśmy żadnego pisma w tej sprawie. O posunięciu Mirosława Kozłowskiego dowiedzieliśmy się z mediów. Prezydent zareagował na te informacje bez większych emocji. Nie możemy przesądzać o zasadności zarzutów, tym zajmie się sąd. Pan Kozłowski, podobnie jak każdy obywatel, ma prawo złożyć pozew na prezydenta miasta. To sąd zdecyduje, czy słuszny, czy nie - kwituje Rzepczyński.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Panie Kozłowski!!! To prawda. Przez pana działania pod płaszczykiem Solidarności Zniknęło z mapy miasta kilka sporych firm. I pan się jeszcze burzy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  krzysio(2008-12-11)
 • Żadna strona nie jest bez winy i to Sąd jest od rozwiązania sporów tego kalibru. Panie Przewodniczący, prawdą jest jednak i to, że czego Pan nie dotknie, to pada. Chce Pan rozmow z Prezydentem i ma Pan rację, że się Pan ich domaga. Ale czeka Pan zaproszenie? A możeby tak się po prostu zapisać na rozmowę z Prezydentem i wtedy się z nim spotkać? Nikogo nie bronię i nie oskarżam, ale po co tyle wrzasku w tym mieście? Nie można niczego rozwiązać rozmowami? Oj, stołki stołki, tylko sie użerać umiecie:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elblążaninD(2008-12-11)
 • Słonina to sprytny polityk bardzo kiepski menager, w końcu ktoś się odwazył i panu Prezydentowi udowodni, ze prawo jest jedno i dla wszystkich. Nie można rzucać oszczerstw bezpodstawnie i konsekwencji. W ten sposób niejednego już zaszczuto i zniszcono. No jestem ciekaw jak to sie zakończy? Czyżby czekało nas Referendum? W tym procesie Słonina nie ma szans!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ildefons(2008-12-11)
 • Skąd ta pewność was wszystkich, że to Kozłowski rozwalił te cztery zakłady jak piszecie. a nie SŁONINA ? Bo co bo Słonina tak powiedzial? Bo zorganizował wam wigilie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-11)
 • Panie Mirosławie K. ja też nie prze[adam za Prezydentem Słoniną, ale jesli zajdzie potrzeba to poświadczę w jego sprawie i moim odczuciu, że to pan jest tym głównym źródłem nieszczęśc jakie spotkało wiele firm w naszym regionie. Bo gdzie tylko się pan pokaże w interesie pracowników tam firmy padają. Gratulacje i mam nadzieje, że więcej już ludzie do żadnego zakładu pana nie wpuszczą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jol(2008-12-11)
 • Przez ile kadencji ten Prezydent miasta wraz z pokomuchami narobili zła i krzywdy ludzkiej? Ilu inwestorów ściągnięto? Z wyjazdów zagranicznych i podpisanych porozumień coś wynikło? Co, że kolorowy mamy Elbląg się cieszycie? Ludzie opanujcie się od kiedy to Słonina jest specjalistom od spraw związkowych i zna statut Solidarności, że wie kiedy Kozłowski może lub nie ma prawa interweniować! Przez lata komuch niszczyli obyczaje wiarę, a teraz co w związku z wiekiem organizowane są wigilie na Starym Mieście? Każdy co ma honor powinien się głęboko zastanowić, bo wszyści kiedyś staniemy przed Sądem gdzie prawo jest jedno dla wszystkich!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  antykomuch(2008-12-11)
 • P. Kozłowski nie ma to jak za nic nie odpowiadać a tylko krytykować siedząc w cieple i pier. .. c w stołek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  realista(2008-12-11)
 • dobrze! bardzo dobrze! czas kończyć z tym pasożytem z um!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  antyLIS(2008-12-11)
 • zgoda buduje, niezgoda rujnuje!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-11)
 • ,, ,, ,ogolnie rzecz ujmujac Kozlowski ma racje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-11)
 • Kozlowski to niestety jedyna opozycja w miescie ale skuteczna!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-11)
 • bRAWO Mirek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia klasyczna
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III