Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Zakazy są po to, żeby ich nie przestrzegać. Zakazy są po to, żeby ich nie przestrzegać.

Nie ma pośpiechu?

- Rozmowy na temat poprawy sytuacji toczą się od roku, kilka tygodni temu obiecano nam podjęcie konkrentnych działań, a do dziś niewiele się wydarzyło - mówią zarządcy wspólnot mieszkaniowych.

Od sesji Rady Miejskiej, która poświęcona była w całości długowi Zarządu Budynków Komunalnych (wysokość długu jest różna według różnych źródeł - od 16 do 19 milionów złotych – przyp. aut.) mijają trzy tygodnie.
     Rada przyjęła wówczas - kolejny już po programie przyjętym przez Zarząd Miejski - program naprawczy. Mowa w nim była o realizacji znanych miastu - jak mówią zarządcy - od czasu rozmów o reformie w zarządzaniu miejskimi budynkami - postulatów dotyczących przekazania im windykacji należności od lokatorów i regulowania zobowiązań wobec firm obsługujących lokatorów i właścicieli mieszkań.
     Kilkanaście dni temu delegacja złożona z przedstawicieli miasta i zarządców była w Sopocie i analizowała tamtejsze sposoby współpracy samorządu z zarządcami nieruchomości.
     Jednak dotychczasowych obietnic do dziś niewiele dzieje się w rozliczeniach finansowych. Pieniądze wciąż nie wpływają na konta wspólnot.
     Janusz Hajdukowski, zarządca największej w mieście liczby budynków: - W Sopocie od 7 lat, od początku reformy windykacją zajmują się zarządcy. Pieniądze wpływają na subkonto Urzędu Miejskiego i pod kontrolą urzędników zarządcy przekazują je dostawcom mediów itp. Takich samych rozwiązań, które w Sopocie sprawdziły się oczekujemy w Elblągu - dodaje.
     Inny z zarządców, Marian Muła: - Nacisk na nas właścicieli mieszkań w sprawie uregulowania zobowiązań miasta jest coraz większy. Właściciele nie są w stanie ze swoich opłat kredytować całego utrzymania budynków. Tymczasem nie doczekaliśmy się odpowiedzi ZBK-u na przedsądowe wezwania do zapłaty należności. Jeśli wkrótce, bo czas nie jest nam przychylny, władze miasta nie zaczną realizować obietnic, sprawa - zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców - trafi do sądu - dodaje Muła.
     Rzecznik Urzędu Miejskiego, Artur Zieliński zaprzecza, że władze miasta nic w sprawie długu nie robią i temu, że o propozycjach zarządców w sprawie windykacji wiedziały od dawna.
     - Wybraliśmy już bank, który zajmie się wykupem długów - mówi rzecznik. - A propozycje dotyczące windykacji zarządcy przekazali nam kilka dni temu. To zbyt krótki czas, by opracować nowe procedury przekazywania pieniędzy i dokonać analizy wpływu zmian na strukturę ZBK-u.
     Kiedy zostaną one opracowane?
     - Na pewno nie w ciągu najbliższych dni - mówi rzecznik.
     Zarządcy alarmują, że sama spłata najpilniejszych zobowiązań ZBK-u nie załatwi sprawy.
     - Potrzebne są zmiany w przepływie pieniędzy, takie by nie "ginęły" one ani w ZBK-u, ani w kasie miasta - mówią. - Bez tego groźba wyłączenia ciepła i prądu w domach wkrótce znowu się pojawi.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Złość mnie ogarnia gdy złyszę nazwisko Muła, przeciez wyleciał on kiedyś z ZBK, jest bardzo arogancki, i nie miły w stosunku do interesantów, więc pytam kto mu dał to stanowisko !!!!!! Podobnie Pani Górnik Beata siedzi i p..... w stołek jako pewna protegowana. Od takich rzeczy nalezy zrobić porzadki to pieniądze nie będą znikały
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-10-17)
 • I co wszyscy nabrali wody w usta ? Ino jakieś idywidum z magla, oczywiście na temat - wywodzi swe racje. Żenujący jest wręcz obraz władztwa, jak i tych władanych. Ach zapomniałem - kiedyś bardzo kochaliśmy Olsztyn. Teraz "NAM" się odmieniło. Zawsze jednak odbywało się to bez wzajemności. Do pomorskiego - a z czym, z socjalizmem kapitalistycznym?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-10-17)
 • Ty anonimie uważaj co mówisz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  as(2002-11-26)
 • Kto Ciebie poinformował że Muła wyleciał z ZBK-u. Skąd takie wiadomości, nie prawdziwe zresztą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  as(2002-11-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem